Kılıçdaroğlu’nun El Hareketine Mahir Ünal’dan Sert Tepki!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM’de bütçe görüşmelerinde yaptığı konuşmasında bir el hareketi kullandı. Kılıçdaroğlu’nun hareketine ilk tepki AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal’dan geldi.

SİYASET 06.12.2021, 23:36
Kılıçdaroğlu’nun El Hareketine Mahir Ünal’dan Sert Tepki!
banner257

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM’de bütçe görüşmelerinde konuştu. Kılıçdaroğlu, konuşması sırasında tepki çeken bir el hareketi kullandı, AK Parti Milletvekilleri sert tepki gösterdi.

CHP’den Şaka Gibi Savunma!

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Kılıçdaroğlu’nun tepki çeken el hareketiyle ilgili yaptığı açıklamada “Genel Başkanımız elini elinin sırtına vurmuştur. Sırtına yük bindirmek anlamındaki vücut dilidir. Sesle birlikte görüntüyü değerlendirdiğimizde gördük. CHP olarak şunu ifade etmek isteriz: Genel Başkan’ın orada göstermiş olduğu cümlede vücut dilinin hiçbir gruba ve Meclis’e yönelik olmadığı, hepimizin Meclis’te kullandığı vücut dilinden bağımsız olmadığını ifade ederiz. Kişinin karakteriyle mütenasip olduğundan Sayın Genel Başkanımızın hiçbir grup ve Meclis’e yönelik böyle bir davranışta bulunmayacağının tüm gruplara bilgisini sunarız” ifadelerini kullandı.

Mahir Ünal: Kınama Cezası Gerekiyor

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal da Kılıçdaroğlu’na şu sözlerle tepki gösterdi. Ünal açıklamasında “Bir Genel Başkan’ın kürsüde genel ahlak kurallarına aykırı bir şekilde, iç tüzük 160’a göre kaba ve yaralayıcı sözler sarf etmiştir. Kınama cezasını gerektiriyor. Bizi izleyen hanımefendiler, çocuklar, ben kendi adıma yaptığı hareketten utandım. Bu meclisin itibarı yerindedir. Bir parti genel başkanı kürsüde genel ahlak kurallarına aykırı bir şekilde iç tüzük 160’a göre kınama cezası gerektiğini bu yüzden Meclis’in görüşmelere ara verilerek kınamanın verilmesini talep ediyorum” dedi.

“Yaş 72!”

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ise “Yaşı 72! En büyük 2. partinin genel başkanı! Kaset kumpasıyla da olsa Atatürk’ün oturduğu koltukta! Yaptığı hareket bu! Kendisi adına utanmaktan biz yorulduk. Diyecek lafımız yok!” açıklamasında bulundu.

Yorumlar (9)
Kırkaltı 2 ay önce
Ne güzel işte hak etmişler ki yapmış Bay Kemal :)))
ede 2 ay önce
SANADA YAPMIŞ OLDU O HAREKEtİ
MAHMUT 2 ay önce
HAREKETİ BOŞ VER ÇALANLARI KINA MAHİR BEY BİR GÜNDE MARAŞ BELEDİYELERİNDE İHALE YOLSUZLUKLARINA SES ÇIKAR -DOGRU SES ÇIKARSAN UCU SİZE DOKUNUR
ÖMER FISTIK 2 ay önce
GİZLİDEN GİZLİYE YAPMAKTANSA ALELEN YAPMIŞ NE OLDUĞUNU VE BİR PARTİNİN GENEL BAŞKANI YADA BAŞ DANIŞMANININ DURUMUNA BAK SEN ÜLKEYİ KONUŞ BAY KEMALİ DEĞİL İNSANLARI GEÇİM DERDİNİ YAPILMAYANLARI YAPILAMAYACAKLARI O HAREKETİ SEÇİMDE HALKTA SİZELERE YAPACAK BAKALIM HALKA NE DİYECEKSİNİZ ONLARADA KINAMAMI VEREECEKSİNİZ YADA BAŞKA CEZA ANLAYANA
milli 2 ay önce
akp yandaş mütahhiti cengizin ,milletin a,,,,,, koyacagız diye ettigi küfrü hazmettinizde
bu hareketimi hazmedemediniz.
mehmet onur 2 ay önce
merale sallamıştır dediğimi yapaçaksın demiştir.
KÜRŞAT 46 2 ay önce
Milleti gündem değiştirerek oyalamayın. Gerçeği söyleyin. Haydi çarşı pazar gezinde vatandaş ile bir yüzleşin
maraşlı ökkeş 2 ay önce
kılıckör o hareketi hdpye ben bunu yaparım demiştir
yyy 2 ay önce
koskoca parti liderine yakışmayacak hareket bunlar....
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş'ta 18 Ocak 2022'de yağan kar yağışı sonrası Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yeterli buldunuz mu? Trafiğin aksamasında suçlu kim?
Namaz Vakti 23 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı