Mağlubiyetin faturası Mahir Ünal'a kesilmeye çalışılıyor

23 Haziran seçimlerinde İstanbul'da Ekrem İmamoğlu karşısında büyük hezimet yaşayan Cumhur İttifakının Ak Parti kanadında hesaplaşma söz konusu. Medya hedef tahtasına şimdiden Mahir Ünal'ı koydu bile.

Mağlubiyetin faturası Mahir Ünal'a kesilmeye çalışılıyor

23 Haziran seçimlerinde İstanbul'da Ekrem İmamoğlu karşısında büyük hezimet yaşayan Cumhur İttifakının Ak Parti kanadında hesaplaşma söz konusu. Medya hedef tahtasına şimdiden Mahir Ünal'ı koydu bile.

Ak parti'nin 31 Mart'ta yapılan İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerine itiraz etmesinin ardından seçimin yenilenmesi ve 23 Haziran'da Ekrem İmamaoğlu'nun lehine 800 binden fazla bir fark oluşması Ak Parti'de .ç hesaplaşmayı gündeme getirdi. Bu gün pek çok basın kuruluşunda hesap sorulacak isimler arasında Mahir Ünal ismi de yer aldı.

31 Mart seçimlerinin yenilenmesi için büyük çaba harcayan "hiç bir şey olmasa bile mutlaka bir şeyler oldu sözleri" nedeniyle sosyal medyada olay olan  Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz'un ilk alınacaklardan biri olduğu konuşuluyor. Ali İhsan Yavuz'la birlikte İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, AKP İstanbul Seçim İşleri Başkanı Mehmet Kırmızı, Teşkilat Başkanı Salih Çağdaş, Tanıtım ve Medya Başkanı Sevgi Yiğit, İl Kadın Kolları Başkanı Rabia İlhan’ın da ‘kızağa’ çekilmesi bekleniyor.

Ankara seçimlerini, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı sıfatıyla kaybeden Mehmet Özhaseki’nin de koltuğunu bırakması bekleniyor.

İstanbul mağlubiyetinin faturasının Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal'a kesilmeye çalışıldığı konuşuluyor.

Ancak Haber46'nın yaptığı değerlendirmede İstanbul seçimlerinin kaybedilmesinde Mahir Ünal en az hataya sahip isimlerden biri. Mağlubiyetin en büyük nedenlerinden biri 31 Mart seçimlerinin yenilenmesi aşamasında yapılan yanlışlar. Bu sürecin en büyük sorumlusu ise şüphesiz Ali İhsan Yavuz. Bu sürece Ali İhsan Yavuz'un ve diğer ak partili isimlerin gerekçeyi anlatamaması üzerine Mahir Ünal çok sonraları müdahil oldu.

23 Haziran seçimlerine giderken de sadece tanıtım ve medyadan sorumlu olan Mahir Ünal görevini hakkıyla yaptı ancak, propoganda ekibinin yanlışları seçimin kaybedilmesine neden oldu.

Kahramanmaraş'ta siyasetin güçlü isimleriden Ak Parti Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal üzerinde bazı medya kuruluşları ve sosyal medyada paylaşım yapan bazı isimlerin hesap sorulacak şeklinde yaptığı yorumlar gerçekçi değil. Çünkü Mahir Ünal, bu seçimin kaybedilmesinde en az sorumlu olan isimlerden biri.

Mahir Ünal'ın alınmasını isteyenlerin yeni kurulacak partiye yakın isimler olduğu da dilllendiriliyor. 

Önümüzdeki günlerde konuyla ilgili ilginç gelişmeler yaşanması bekleniyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ismail
ismail - 4 ay Önce

isabetli bir karar olur bence de. kendi şehrindeki sorunları bile çözemeyen ülkenin sorunlarını nasıl çözsün. bitmeyen yollar alt geçitler siyasi iç çekişmeler..

okan
okan - 4 ay Önce

bizce hiç mahsuru yok :)

Fatih
Fatih - 4 ay Önce

Iyi olmus maras dusmani ne yapti bu gune kadar marasa uyanin artik marasta yapilmayan hizmetlerin tek engeli mahir ünaldir kesinlikle maras merkeze hizmet gelmesini istemez tek bir eseri varmi maras merkezde sebebinide siz bulun artik

Sev parti
Sev parti - 4 ay Önce

Mahir ünali kimse sevmiyor.ak p bitirdiler.

Ede
Ede - 4 ay Önce

Kesilsin.Ak parti eski günlerine dönsün

46
46 - 4 ay Önce

akp'de düşüş vardı zaten,istanbul tuzu biberi oldu...2023 seçimlerine kadar "türk vatandaşlarının"taleplerine kulak tıkarsa siyaset sahnesinden "anap" gibi silinir...

M Ali K
M Ali K - 4 ay Önce

yakında mahır'inde faturası kesilir

Ali
Ali - 4 ay Önce

Az bile yapıyorlar Pelikanların başında o geliyor zaten

Seçmen
Seçmen - 4 ay Önce

Zaten en büyük yanlışlardan biride Binali ile İmam oğlunun televizyon karşısına çıkması değil mi? Bunuda ayarlayanlardan biri ünal değilmiydi. Adalet bir kişiye değil herkese lazım. yanlış çok. sölenecek çok söz var...

TÜRK
TÜRK - 4 ay Önce

Sefam olsun... herkes birgün ettiğini bulacak. torpille belediyelere adam doldurursan düşünen İstanbul lu cezayı keser. haa maraşta doldurdunuz onlar için fark etmez doldurmaya devam....

HAKKI HAKLIOĞLU
HAKKI HAKLIOĞLU - 4 ay Önce

elbette mahir ve diğerlerine kesilecek.

AHMET
AHMET - 4 ay Önce

La adam maraş ı yedi sıra istanbul da orayıda yedi

rozturk.59
rozturk.59 - 4 ay Önce

Yiyin Birbirinizi. Aşağıdan Yukarıdan AaKaPe' İçin Yolun Sonu Görünüyor...!!!??? :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

drsn
drsn - 4 ay Önce

heç sevmem mahiri ama bu işte suçu yok bence...

Ekonomi
Ekonomi - 4 ay Önce

İstanbul seçimleri tamamlandı. Ülkemiz için hayırlı olsun. Şimdi asıl gündemlere dönme vakti.
Ekonomik hareketlilik için ne ya da neler yapılabilir ? Esnafın, işçinin, çiftçinin, köylünün, memurun kısaca vatandaşın bu hareketliliğe ihtiyacı var. Doların 3.50 seviyesine inmesi için , kredi faiz oranlarının 14-15 puan aralığına inmesi için neler yapılmalıdır ? Altın fiyatları çok yüksek insanlar düğün yapmakta zorlanıyor. Konut satışları geçen yıla göre düştü. Araba piyasası durgun. İşte Türkiyenin ana gündemi olan ekonomi haberlerine daha çok yer verilmeli.
Bu konularla ilgili haber yapılabilir mi ? Hepimiz elimizi taşın altına koymalıyız

MARAŞLI
MARAŞLI - 4 ay Önce

MARAŞI DA BİTİRDİ BU ADAM

MARAŞLI
MARAŞLI - 4 ay Önce

MARAŞ DA AK PARTİYİ BİTİRİYOR BUNUN GİBİLER REİS NE OLUR MARAŞA YARDIM ET AL ŞUNLARI MARAŞTAN

MARAŞLI
MARAŞLI - 4 ay Önce

HANİFİ MAHCİCEK ON İKİ SUBAT İLCESİNİ SATIP BİTİRİYOR BUNA BİR DUR DİYEN YOKMU MARAŞTA

ali ak
ali ak - 4 ay Önce

saçma sapan işer yapın pkk yöneticisinden medet umun al aleme madara olun son gün apo ya açıklama yaptırın sonrada mahire fatura.. vatandaş yaptıklarınıza fatura kesti kardeşim aklınızı başınıza alın.. aponun son gün açıklaması 5 puan götürdü. hem chp ye hdp ile ittifak yaptınız diyeceksiniz sesi soluğu çıkmayana apoyu son gün konuşturacaksınız.. bunu ak partiye gönül vermiş insanlar bile anlayamadı.. şu yalaka takımından kurtulun.. öz eleştiri yapanları canı gönülden dinleyin hemen fetöcü yada başka bişe diye yaftalamayın..

hanif
hanif - 4 ay Önce

Yağdanlıkçı ve şakşakçı siyaset ve adamlarından memlekete ne hayır gelir. Fermason demirelin maraşlı milletvekilleri hiç bir şey istemezler memleketleri için , istedikleri sadece oğlu ve kızının ve yakınlarının tayinleri , 40 yıl geçti ey ahali memlekette değişen bir şey varmı ,aklınızı kullanın ot atmaktan beyniniz uyuşmuş. düzen aynı düzen , kazan kıçın kara seninki benden kara istanbul seçimlerini neden kaybettik. Bu iş şu fıkraya benziyor
Türk ve Japon şirketleri arasında bir kürek yarışı düzenlenmesine karar verildi.
Japonların takımında 8 kişi kürek çekiyor, 1 kişi dümencilik yapıyordu.
Türk Takımında ise 2 kişi kürek çekiyor, 3 kişi şeflik 3 kişi müdürlük yapıyor 1 kişi de dümeni kullanıyordu.
Her iki takımda, performanslarının en üst düzeyine varabilmek için uzun ve zorlu bir hazırlık döneminden geçti.
Büyük gün geldi ve iki takımda, kendini hazır hissediyordu. Japonlar yarışı bir kilometre farkla kazandılar...
Yarış sonrası Türk takımı çok sarsılmıştı.Türk Şirket yönetimi yarışın açık farkla kaybedilmesinin nedeninin bulunmasına karar verdi.
Yapılan araştırmalar, analizler ve uzun çalışmalar sonucu düzenlenen raporlara göre hata bulundu ve çözüm önerisi getirildi.
Çözüm olarak yönetimdeki düzeni güçlendirmek için 1 genel müdür atandı, ve sandaldaki ağırlığı dengelemek için kürekçi sayısı da 1 e indirildi.
Japonlara yeni bir yarış teklif etme kararı alındı.
9 kişilik Türk takımı Japonlarla bir yarış yapmak üzere yeniden yapılandı.
Japonların takımında 8 kişi kürek çekiyor, 1 kişi dümencilik yapıyordu.
Türk Takımında ise yeni yapılanma şekli şöyleydi,
1 Genel müdür
3 Bölgesel müdür
3 Dümen şefi
1 Dümenci
1 Kürekçi
İkinci yarışı Japonlar iki kilometre arayla kazandılar.Tepesi atan Türk şirketi yönetim kurulu hemen harekete geçti. Yarışın kaybedilmesinden sorumlu tutulan kürekçi kovuldu,müdürlere ve diğer personele sorunun çözümüne olan katkılarından dolayı ikramiye verildi.
bilmem anlatabildimmi

Erkan
Erkan - 4 ay Önce

On numara olur kahramanmaraşa bir faydası yok zaten

asi 46
asi 46 - 4 ay Önce

gec kalindi bile mahire marasida oynen istanbul gibi yapti hep kendi cikarlari icin siyasi hesapladma yapti marasta oda simdi kendi ayagina dolandi cekirge bir sicrar 2 sicrar 3 de cupca mahir unal


SIRADAKİ HABER

banner122