Mahçiçek: EKPO Kahramanmaraş'a 1,2 milyar dolar katkı sağlayacak

KAHRAMANMARAŞ'ın merkez Onikişubat İlçe Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Expo 2023'ün şehre 1.2 milyar dolarlık bir ekonomik katkı sağlayacağını söyledi.

Mahçiçek: EKPO Kahramanmaraş'a 1,2 milyar dolar katkı sağlayacak

KAHRAMANMARAŞ'ın merkez Onikişubat İlçe Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Expo 2023'ün şehre 1.2 milyar dolarlık bir ekonomik katkı sağlayacağını söyledi.

Olimpiyatlar ve dünya kupasından sonra en büyük uluslararası organizasyon olan Expo, Türkiye'de Antalya'dan sonra 2023'te Kahramanmaraş'ta gerçekleştirilecek. 23 Nisan-31 Ekim 2023 tarihleri arasında düzenlenecek olan Expo'yu alan ilk ilçe belediyesi olarak da tarihe geçen Onikişubat Belediyesi'ne iyi niyet ziyaretleri, Almanya'nın Ankara Konsolosu Martin Vetter ile başladı. Vetter'i makamında ağırlayan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, proje hakkında bilgi verip videosunu izlettirdi.

Ziyaretin sonunda değerlendirmelerde bulunan Konsolos Wolfgang  Vetter, Kahramanmaraş'a dün akşam geldiğini ve şehrin potansiyelinden, endüstriyel alt yapısından çok etkilendiğini söyledi. Expo projesini de çok beğendiğini ifade eden Vetter, "Projeden çok etkilendim. Başlangıç seviyesinde olmasına rağmen çok etkileyici, alanı güzel bir proje" dedi.

Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ise konsolosun ziyaretinden dolayı çok mutlu olduğunu ifade ederken, Expo 2023'ün şehre çok önemli katkıları olacağını söyledi. Mahçiçek, "Bizim öngörülerimize göre 2 milyon civarında hem yurt dışından, hem yurt içinden insanlarımız gelecek. Kahramanmaraş'a bir dünya kenti olgusu getirecek Expo 2023. hepimiz biliyoruz ki Kahramanmaraş'ın tanıtımında eksiğimiz var. O tanıtımımızdaki eksiğimizi, turizmimizdeki eksiğimizi, ekonomik alandaki gelişmişliğimizi çok önemli ölçüde etkileyecek çok devasa bir proje, muhteşem bir proje. İnşallah bunları göreceğiz bunların getirdiklerini zaman içerisinde. Düşünün ki bir proje bir memlekete 1 milyar 200 milyon dolar civarında bir ekonomik katkı sağlayacak. Böyle büyük projeler inşallah bizi uluslararası alanda ok daha iyi noktalara taşıyacak diye düşünüyorum" diye konuştu.

Ziyaretin sonunda Mahçiçek, Vetter'e el işi Maraş oyma sandığı hediye etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Türk
Türk - 5 ay Önce

Sayın mahçiçek size oy moy vermem nokta

OY YOK!
OY YOK! - 5 ay Önce

EXPO DEĞİL G20 ZİRVESİNİ GETİRSEN SANA OY YOK MAHÇİÇEK!!

Deli Dumrul
Deli Dumrul - 5 ay Önce

Allah bilir o paracıkların başına neler gelecek,gerçek yerlerine ulaşacakmı ? Paranın dili olsada bir konuşabilse,Kimlerin iştahanı kabartacak.???

Maraşlı
Maraşlı - 5 ay Önce

Gelen turist dondurma yiyip gider

smtkmlk
smtkmlk - 5 ay Önce

Ve sen bu paradan faydalanmayacağın için ne kadar mutluyum...

Ülkücüyüm gardaşşş
Ülkücüyüm gardaşşş - 5 ay Önce

Dört sene sonra gerçekleşecek Expo için şimdiden reklam yapıp oy koparma çağrısı başka bişey değil, üretebildiği proje yok belki adaylığı kaparım gayreti, Maraş dört sene bir projeyi bekleyecek kadar küçük bir şehir değil, her sene yeni büyük projeleri hak ediyor

ede466
ede466 - 5 ay Önce

akparti hanefi mahçiçeği aday gösterirse 12 şubatta hezimete ugrar

Ertuğrul
Ertuğrul - 5 ay Önce

Meyve veren ağaç taslanir Allah bilir kimler yazdırıyor bunları size

Ali
Ali - 5 ay Önce

mahçiçek kaplıcalara hakim bir noktada bir yer kapmışki sorma gitsin Ekspo ne ki

Adalet ve hizmet
Adalet ve hizmet - 5 ay Önce

Oyumuz Ali öztuç a

komedi
komedi - 5 ay Önce

Hanefi Mahçiçek'in 4 yıllık icraatları : 2 petrol açtı. belediye ye asla ve asla yandaşını almadı :) , torpil, adaletsizlik asla yapmadı :) kul hakkı asla yemedi :) 4 yıl sonra gerçekleşecek expo yu şimdiden asla tanıtmadı :) benden de asla oy alamadı :) ASLA OY VERMEM SİZE ASLAAAA

Adem
Adem - 5 ay Önce

Adamı delirtir bu para o zamana kadar diren görevde kalmaya bak O paraya sahip çık yoksa kurt kuş yer

Büyük Başkan
Büyük Başkan - 5 ay Önce

Yaptıgı hizmetleri görmemek için kör olmak lazım

vatandaş
vatandaş - 5 ay Önce

GELEN TURİSTİ HANGİ HAVA ALANINA İNDİRECEKSİNİZ? KAHRAMANMARAŞ HAVA ALANINA İNMEYE KALKSA HAVADA KAÇ TUR ATACAK?


SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224