Mahir Ünal'a 'bu ülkede eskiden bardak yoktu' eleştirisinin perde arkası

Bugün bazı haber sitelerinde Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal'ın "bu ülkede eskiden bardak bile yoktu' dediği iddia edildi. Ancak gerçek tamamen farklıydı. İşte Mahir Ünal'ın sözlerini çarpıtan o haberin gerçek hikayesi.

SİYASET 12.02.2021, 13:56 12.02.2021, 14:30
Mahir Ünal'a 'bu ülkede eskiden bardak yoktu' eleştirisinin perde arkası
banner257

Geçtiğimiz hafta içeriisnde Kahramanmaraş'ın bertiz bölgesinde bir vatandaşla arasında geçen diyaolgu anlatan Mahir Ünal çok büyük tepki çekmişti. Vatandaşa bir akıllı telefonu çok gördüğü şeklinde eleştiri alan Mahir Ünal'ın o sözleri halen tartışılmaya devam ediliyor.

Mahir Ünal'la ilgili bugün bir başka haber daha yer aldı bazı basın organlarında. İddiaya göre Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal "eskiden bu ülkede bardak bilr yoktu" demişti. Oysa Mahir Ünal bardağı bir benzetme olarak kullanmış ve eskiden hizmet yapılmadığını söylemişti.

Mahir Ünal'ın Montajlanarak verilen sözlerini aynen yayınlıyoruz:

"Ben hep şu örneği veriyorum: Diyorum ki elimizde bir bardak var. Biz 18 yılda bu bardağın yüzde 70'ini doldurduk. Ama yüzde 30'u boş. Şimdi bu bardağın yüzde 30'luk boşluğunu da konuşalım, yüzde 70'lik doluluğunu da konuşalım.

Çünkü bir dönem bu ülkede bardak yoktu. Yani bırakın bardağın içindeki suyu, bardak yoktu. Ama şu anda bu bardağı yüzde 70 oranında doldurmuşuz. Yüzde 30'luk boşluk var mı var? Peki biz bu yüzde 30'luk boşluğu da Allah'ın izniyle doldurur muyuz, doldururuz." 

Mahir Ünal'ın sanki gerçekten "eskiden bardak yoktu" dediği ima edildi. Ancak gerçek yukarıda da göreceğiniz gibi hiç de öyle değil. 

Haber46 olarak her zaman doğrunun ve hakkın yanındayız. Bu olayda Mahir Ünal'ın sözleri çarpıtılmış ve montajla bambaşka bir anlam çıkarılması sağlanmıştır. 

Yorumlar (22)
VATANDAŞ 13 ay önce
O BARDAK MADEM YÜZDE 70 DOLDU AMA MEMLEKETİN KAHRAMANMARAŞ GERÇEK ANLAMDA SENİNDE DEDİĞİN GİBİ BARDAK MARDAK GÖRMEDİ. KAHRAMANMARAŞA HİZMET YAPILMADI HER SEÇİMDE GELDİNİZ GİTTİNİZ VATANDAŞIN AĞZINA BAL ÇALIP GİTTİNİZ. YOLLAR BERBAT DURUMDA, KÖPRÜLÜ KAVŞAKLAR PROBLEM HALDE. ÖNCE SEN MEMLEKETİNE BİR EL ATTA SENİ SAVUNALIM AMA SAVUNULACAK HİÇBİR YERİNİZ YOK MALESEF. BİZDE KAHRAMANMARAŞ HALKI OLARAK ÇOK ÜZGÜN DURUMDA İZLEMEYE DEVAM EDİYORUZ...
SafTürk 12 ay önce
görmek istemezsen kör gibi davranmanız normal
TACETTİN 13 ay önce
körler görmez nan körler inkar eder elbette iyi çalışmadılar ama bardak mardak yok demek nan körlüktür
Mehmet Ali Şahinoğlu 13 ay önce
YÜZDE YÜZ KATILIYORUM KARDEŞİM SANA!!!
KİMSENİN KİMSEYİ YEDİĞİ YOK HABER46!!
maraşlı 46 46 13 ay önce
evt aynen katılıyorum, maraşa gelip arsanın ordan bir geçsin bakalım , tabi o yolu boşaltırmadan
Kemal 13 ay önce
Haber46 artık neyin yanında olduğunu gösteriyor.
Geçen haberi yaptığınız bitmeyen kavşakları
Halkın sorununu haber yapın.
Sokağa çıkın kapalı esnaflar ile ve maraş ile ilgili sorunlar ve bu sorunların çözümüne ilişkin haberler olsun. İktidar güçlü kim ise onu savunan haberler her yerde var zaten.
Uzakta bir marasli 13 ay önce
Eskiden bardak yoktu ama tas vardı, çokta ise yarardı, ama Mahir Ünalin memlekete karşı en ufak bir yararı oldu mu, ALLAH için söyleyin
Akepeli ramazan 13 ay önce
18 yıldır maraş sandıkları doldurmasına rağmen bir damla fincanında sizin hizmetinizi görmedi ve buna rağmen yine oy alıyorsanız bu iste tek sorumlu size oy verenlerdir
Mahmut 13 ay önce
O bardak kendilerinin bardağı bu adamın her lafı akp yi bitirecek eskiden huzur vardı saygı sevgi vardı hepsini bitirdiniz ahlaksızlık başta
Ahmet AZAK 13 ay önce
çürümüşlüğün bir göstergesidir Mahir Ünal.2001 Krizinde büyüme oranı %6 idi. Şimdi yüzde 4 siz kimi kandırıyorsunuz veya kandırdığınızımı sanıyorsunuz.
Ali 13 ay önce
Siyaset böyle olmamali seviye yerlerde. Ne bu videoyu kesme işinin ne de bizden önce hiç bir şey yapilmadi fikrinin savunulacak bir tarafi yok.
DİLEK 13 ay önce
Bir iphone altım bile yok anlıyormusun haydi gülümse
Ben Been 13 ay önce
Senin bardağın yüzde yüz dolu. Ama bizim bardakta bir kaç damla su var.
Metin Kar 13 ay önce
360 tl elektrik.900tl doğalgaz,80tl su faturası geldi.10yıllık birikmiş 1000 küsür lira emlak vergisi,300 küsür araç vergisi,aracın muayenesi geldi 500tl bardağın dolusumu kaldı bomboşdan daha kötü borçta
mustafa kayıran 13 ay önce
şimdi haklı olabilir ama artık bu şehir seni sevmiyor Mahir bey...
Edem 12 ay önce
Mal varlıkları açıklansın,
Baba 12 ay önce
Eskiden cinn mali bardak yoktu evet ama maras yapimi bakir bardaklar vardi nokta.
Ökkeş 13 ay önce
Tüm siyasiler bence aynı binada ofis tutmalı birbirlerine çaya çorbaya ziyarete giderken yorulmamalılar.Hatta mitingleride beraber yapsınlar elele tutuşup.
Bertizli 13 ay önce
Hizmetler nedense hep maraşı teğet geçiy antebe gayseriye malatyiye gonyiye iniy
ŞEHSUVAROĞLU ALi 13 ay önce
CHP li belediyeleri örnek alın gece gündüz heykel yapıp dikiyor,hemencecik açıyorlar.Alt geçit de neymiş.
Tahir trol 12 ay önce
sen hatırlamazsın deden iyi bilir paşabahçe cam fabrikasını 1935 de ATATÜRK kurmuş.
İLYAS CEREN 12 ay önce
MAHİR BEYİN MARAŞ DİYE GÜNDEMİ YOK, ELBİSTANI İL YAPMANIN PEŞİNDE. YATIRIMLAR ORAYA YAPILIYOR. HER İLE DEVASA ŞEHİR HASTANELERİ, SITATYUMLAR, YÖPRÜLER YAPILIRKEN, KAHRAMANMARAŞIMIZDA 2-3 BÜZ BORU İLE KÖPRÜ AÇILIŞI YAPILIYOR. KAHRAMANMARAŞIN HALA KÖYLERİNE ADAM AKILLI YOL YAPILMAMIŞ. NERDE HİZMET.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş'ta 18 Ocak 2022'de yağan kar yağışı sonrası Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yeterli buldunuz mu? Trafiğin aksamasında suçlu kim?
Namaz Vakti 29 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı