Mahir Ünal'a Soruldu! S-400'ler Kahramanmaraş'a mı kurulacak?

Mahir Ünal'a S-400'ler Kahramanmaraş'a kurulabilir mi? sorusu soruldu. Ünal konuyu Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Paşa ile görüştüğünü söyledi ve aldığı cevabı yazdı. İşte konuyla ilgili AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'ın açıklamaları.

Mahir Ünal'a Soruldu! S-400'ler Kahramanmaraş'a mı kurulacak?

Mahir Ünal'a S-400'ler Kahramanmaraş'a kurulabilir mi? sorusu soruldu. Ünal konuyu Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Paşa ile görüştüğünü söyledi ve aldığı cevabı yazdı. İşte konuyla ilgili AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'ın açıklamaları.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "S-400'ler için şu anda herhangi bir yer belirlenmiş değil ama daha önce Patriotların buraya konumlanmış olması hava savunma sisteminde Kahramanmaraş'ın da önemli bir nokta olduğunun işaretidir." dedi.

Kahramanmaraş'ta bir tesiste gazetecilerle bir araya gelen Ünal, sohbet edip soruları cevaplandırdı.

Ünal, günümüzde gazeteciliğin tanımının da formunun da değişmeye başladığını ve geniş bir etki alanına sahip olmaya başladığını belirtti.

Dijital dönüşümün sonucu olarak bugün hem internet coğrafyasında hem de sosyal ağlardan çok hızlı erişim sağlanabildiğine dikkati çeken Ünal, şöyle devam etti:

"Bugün 5 bin, 10 bin takipçisi olan bir sosyal medya kullanıcısı bile bir anlamda Türkiye genelinde bir etki oluşturabiliyor. Geçen günlerde bir Twitter kullanıcısı genç fikir ortaya attı ve 'Neden ağaç bayramını yılda bir kere olsun kutlamıyoruz?' dedi. Bu fikir sosyal medya kullanıcılarının ilgisini çekti. Önce AK Parti Çevre ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız genci davet etti. Akşam da Cumhurbaşkanımız gençle ilgili tweet attı. Ortaya güçlü bir fikir koyduğunuzda güçlü bir düşünce koyduğunuzda, artık bir anda çok farklı alanlara dönük etki oluşturabiliyorsunuz. Bu yönüyle artık çok kıymetli süreç başladı. İletişimle ilgili tabii bu yüzden de gazeteciliğin tanımı değişmeye başladı derken biraz onu kastediyorum."

ABD Başkanı Donald Trump'ın "anormal" bulunduğunu ifade eden Ünal, "Oysa Trump artık yeni normali. Bir tweet ile Çin ile ticaret savaşı başlatan ya da başka bir tweet ticaret savaşını sonlandıran, dijital dönüşümün sonuçlarını iyi bir şekilde yöneten devlet başkanıyla karşılaşabiliyorsunuz. O yüzden yeni normali de biraz anlamak için çaba sarf etmek gerekiyor." dedi.

- "S-400'ler nereye konumlanacak?"

S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistemi'ne ilişkin soru üzerine Ünal, şunları söyledi:

"S-400'ler için şu anda herhangi bir yer belirlenmiş değil ama daha önce Patriotların buraya konumlanmış olması, hava savunma sisteminde Kahramanmaraş'ın da önemli bir nokta olduğunun işaretidir. Milli Savunma Bakanlığı, nasıl bir koordinat oluşturacak henüz bununla ilgili bir paylaşımda bulunmadı. Pazartesi günü İstanbul'da Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Paşa ile beraberdim. Kendisine sorduğumda 'Çalışmalarımız devam ediyor.' dedi."

YORUM EKLE
YORUMLAR
HAMDİ DÖNGEL
HAMDİ DÖNGEL - 5 ay Önce

Bir iş yapmadığı gibi füzeyi de bize kitleyecek.

BOŞ VER
BOŞ VER - 5 ay Önce

Ya bıraksın bu işleri . Stadyum sözü vardı ne oldu hani nerde ? Hızlı tren diyorlardı hani nerde ? Vaat edilen hiç birşeyi yapmıyorlar . Anca laf anca laf. Havaalanı dediler uçuşlar sürekli iptal oluyor uçaklar çoğu zaman inemeyip antep havaalanına iniyor nasıl bir saçmalık . Tabi Maraşın halkıda koyun gibi . Kim ne derse peşine gidiyor . Adamlarda rahat 60-70 oy alıyor nasıl olsa. Cepte olarak görüyor müstahak bunalr Kahramanmaraşa.

rozturk.59
rozturk.59 - 5 ay Önce

Sanki S-400' ler Maraş' a Konuşlandırılınca Maraş Şaha Kalkacak...!!!???

maraşlı
maraşlı - 5 ay Önce

böyle bir şeyi mahir bey dedi ise garanti veriyorum yapılmaz. dediği hic bir şey olmadığı gibi hep tam tersi oldu,

S4OO
S4OO - 5 ay Önce

sanki turizm tesisi kazandırıyor neymiş s400 Maraşa gelsin çok boş sözler. Bu türden savunma sistemi hesaplanır uygun yere konur. Ayrıca bu füzelerin Maraşa gelmesi savaş gibi durumlarda şehrin hedef olmasını da beraberinde getirir. Askeri uzman gibi yer belirleyeceğine sayın bakanın, Maraşın bakımsızlıktan unutulan konularına yönelmesi gerekir

O BİR SUBAY
O BİR SUBAY - 5 ay Önce

S-400 GİBİ FÜZELERİN OLDUĞU SAVAŞTA BİZİ BU S-400 FÜZELER KURTARMAZ.
BOŞA YATIRIM YAPILIYOR. PARA BOŞA AKTARILIYOR.

YA ADAMLAR NÜKLEER SİLAHLA UĞRAŞIYOR BİZ BOKTAN S400 LERLE.
ARKADAŞ S 400 NE OLDUĞUNU BİLEN VAR MI?
S 400 KULLANILACAĞI SAVAŞ MI VAR ARKADAŞ.
VARSAYALIM Kİ VAR SEBİ BENİ BU KIÇI KIRIK S400 KURTARMAZ.
YA EN FAZLA S400 TÜRKİYEDE OLACAK YA DA HİÇ OLMAYACAK.

BU TÜR FÜZELERİN KULLANIMINDA EN FAZLA FÜZE ELİNDE OLAN KAZANIR.
YA TAMAMEN DÜNYA DA EN FAZLA S400 SENDE OLACAK YA DA HİÇ GEREĞİ YOK.

YAV KİMİ KANDIRIYORSUNUZ.

RUSYA 18 MİLYON KALEŞNİKOF ÜRETTİ. PUTİN DEDİ Kİ 1,5 MİLYON KİŞİ SİLAH KULLANACAK. FAZLASINI ÜRETMEYİN DEDİ. ADAMLAR NAPTI NÜKLEER BOMBAYA YÖNELDİ.

SİZ HALA ONUN BUNUN TÜKRÜĞÜNÜ YALAMAYA DEVAM.

BU İŞİN AK LA BOK LA BİR ALAKASI YOK.
PARTİCİLİK DEĞİL BU.

S 400 ÜN KULLANILMASI İÇİN DÜNYA SAVAŞI OLMASI GEREKİR.
BU DURMDA ADAMLAR SENİ 5 KAT FAZLA SİLAH VE FÜZE İLE YERLE BİR EDER.

ÖNCE İMAN GÜCÜ OLACAK SONRA DA GELİŞEN VE ÜRETEN TÜRKİYE OLACAK .
YOKSA HERKES AVUCUNU YALAR...
İMAN GÜCÜYLE-ÜRETEN GELİŞEN BİR TÜRKİYE OLAMAK DİLEĞİYLE.

fetih1453
fetih1453 - 5 ay Önce

O BİR SUBAY

ÇANAKKALE SAVAŞINDA DA BÜR AVUÇ TÜRKLER DİYİM AKIN AKIN ÜSTÜMÜZE GELDİKLERİNDE DE YIGINLA GEMİLERİ
YERİN DİBİNE GÖNDERDİK BUNU DA KIRIKKALE SİLAHLARIMIZ SEYİD ON BAŞIMIZ 15 YAŞINDA KINALI KUZUMUZ BİRDE İMANIMIZLA OLDU SEN BIRAK S 400 Ü ÖNCE SEN BİLECEKSİN O BASTIGIN TOPRAGIN SENİN OLDUGUNU

yenii
yenii - 5 ay Önce

kendi kendimize yeteriz düşmana gerek yokki

maduro
maduro - 5 ay Önce

savaş çıkarsa ilk burayı bombalasinlar diye söylüyor....

HELAL
HELAL - 5 ay Önce

As bayrakları as as...

Kurulsun Kurulsun
Kurulsun Kurulsun - 5 ay Önce

Onun da inşası yarıda kalır yollar gibi :)))

E. Akkurt
E. Akkurt - 5 ay Önce

Bu kadar insanın gözü bu kadar kör olmamalı o tünelleri babanız yaptırdı expo 2023 ü babanız yaptırdı herhalde parkları kaldırım ları babanız yaptırdı kavşaklarda çalışmaları kim yaptı bunları da söyleyin bi zahmet sadece sıtadla kalmayın olanı da inkar etmeyin bence


SIRADAKİ HABER