Mahir Ünal ABD'ye resti çekti! En kısa sürede...

ABD'nin Türkiye'ye yönelik yaptırım kararını değerlendiren Ünal şunları söyledi.

Mahir Ünal ABD'ye resti çekti! En kısa sürede...

"Bir süreç bu. İki bakanımızla ilgili yaptırım kararı, iki bakanımız ve hükümetimizle ilgili değil. Bu Türkiye Cumhuriyeti devletine karşı saldırgan tutum. ABD ile yaşanan sürece bakınca ABD yönetiminin bir süreden beri sadece Türkiye'ye değil birçok ülkeye dönük yaptırımlar uyguladığını, tehditkar bir dil kullandığını görüyoruz. Türkiye'ye dönük yaptırımları birileri Rusya, İran denkleminde değerlendirme yanlışına düşüyorlar. Türkiye Almanya ile mukayese edilmelidir. 

TÜRKİYE'DE GÖREVİNİN NE OLDUĞU ORTADA

Rahip Brunson'la ilgili iddianameyi okumak gerektiğini belirten Ünal, "Arkadaşına bir mesajı attığını kabul ediyor. Brunson'un Türkiye'de görevinin ne olduğu çok açık bir şekilde ortada. Biz 15 Temmuz'u, PKK terör örgütünü bunların birbirinden bağımsız olmadığını görürüz. Suriye ve Irak'ta yaşananları birbirinden bağımsız değerlendirmemiz söz konusu değil. Ne yapılmak istendiğini ne bir şekilde görüyoruz" dedi.  

TÜRKİYE HANGİ ADIMLARI ATACAĞINI ÇOK İYİ BİLİYOR

Türkiye'nin karşı yaptırımlarına ilişkin konuşaan Ünal, "Türkiye hangi adımları atacağını çok iyi biliyor, tahriklere kapılmadan kararlı şekilde Türkiye adımlarını atacak. Somut ve uygulamaya dönük adımları Dışişleri Bakanlığı en kısa sürede kamuoyu ile paylaşacaktır" diye konuştu.

KASIM AYINA KADAR MALZEME OLARAK KULLANACAK

"Alınan kararlar ABD'nin içinde de tam bir uyumla alınan kararlar değil" diyen Ünal, sözlerini şöyle sürürdü: "Bunu bir ergen kararı olarak gören kesimler de var. Gözüken o ki, kasım ayına kadar Türkiye ile olan ilişkiler bir gerilim malzemesi olarak kullanılacak. Türkiye'nin aklı seçimle kendi haklarını koruyarak bu süreci yönetmesidir."

"İDAMLA İLGİLİ MUTABAKAT OLURSA GEREĞİNİ YAPARIZ"

İdam düzenlemesinin gündemde olup olmadığıyla ilgili soruyu yanıtlayan Ünal, "Siyaset de toplumsal taleplere karşı duyarlı olmuştur. Cumhurbaşkanımız açık şekilde TBMM yasayı onaylar önüme getirirse onaylarım dedi. İdamın bir anayasa değişikliğiyle getirilmesi Meclis'teki bir mutabakata bağlı. O oluştuğunda bunu konuşmak lazım. Bazen bir grup öneri getiriyor, siyasi malzeme için. MHP; AK Parti olarak biz mutabakat gördüğümüzde gereğini yaparız" diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
özgür
özgür - 7 ay Önce

ne idüğü belirsiz bir papaz için ülkenin bu duruma düşürülmesine değdimi. zaten piyasalar pamuk ipliğine bağlı. içinizde aklıselim davranılması gerektiğini söyleyecek bir akıllı yokmu yahu. herkes savaşa gider gibi beyanlarda bulunuyor. yapamayacağınız sözleri söylemeyeceksiniz. ne yapacaksınız incirliğimi kapatacaksınız veya malatyadaki kürecik radarınımı kapatacaksınız. veya sizde amerikalı bakanlar hakkında aynışeyimi yapacaksınız. bırakın bunları biraz akıllı olun ülkeyi nereye sürüklediğinizin farkındamısınız. sıradan bir papaz için ülke bu durumlara düşürülmeye değermiydi. lütfen susun biraz.

mustafa
mustafa - 7 ay Önce

hiç bir dönemde siyaset bukadar kirlendedi
dünya devletleriyle bu kadar sorunlar yaşanmadı döneminizde herkesle kötuyuz mahir bey ABD ye sert tepki gülmek lazım buna aymaya bak önce içler acınacak hale geldik bundan sonra daha kötü olucal Allah yardımcımız olsun k maraşta dönen vekil sıralamasını unutmadık bir AKP li olarak mahir istedi diye vasıfsız insanları vekil yaptı inşAllah hesabını verir maraşlım aç gözunu şovlara kapılma ijraata bak ne kadar oy cok yatırım yok selamlar

mnki
mnki - 7 ay Önce

mahirbey.buülkede.adalet.yok.sizgetirdiniz.buduruma

KAHRAMAN ÖKKEŞ
KAHRAMAN ÖKKEŞ - 7 ay Önce

BAŞLIĞA BAK GÜL GÜL ÖL:)))))

Onur
Onur - 7 ay Önce

Ben şimdiye kadar akp ye hiç oy vermedim. Eğer bu papazı 1 aya kadar teslim etmesinler yani fazla demiyorum sadece 1 ay dayansınlar şeref sözü veriyorum ilk seçimlerde akp ye oy vereceğim. bunlar boş beleş siyaset. Gün geçirme,kendini kandırma,mileti oyalama

SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224