Mahir Ünal, AK Parti TBMM Grup Başkanvekili Oldu

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, AK Parti TBMM Grup Başkanvekili Oldu. Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı başladı. Toplantıda Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyeleri belli oldu.

SİYASET 24.03.2021, 18:47 24.03.2021, 20:06
Mahir Ünal, AK Parti TBMM Grup Başkanvekili Oldu
banner257

Ak Parti  Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında MYK üyeleri belli oldu. Listeye göre Binali Yıldırım’a Genel Başkanvekili görevi verildi.

MKYK’de 28 isim yerini korurken, 22 isim yeni parti yönetiminde yer almadı. Kurula 47 yeni isim girdi.

Ak Parti Genel Başkan yardımcısı Mahir Ünal ise AK Parti TBMM Grup Başkanvekili Oldu

İşte AKP Merkez Yürütme Kurulu üyeleri:

Mahir Ünal kimdir?
24., 25. ve 26. dönem TBMM Kahramanmaraş milletvekili. Kültür ve turizm eski bakanı, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden mezun oldu. Yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde sosyal yapı ve sosyal değişme anabilim dalında yaptı. İTO’da müşavir olarak çalıştı.
2004 ve 2009 yerel, 2007 genel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi seçim kampanyası strateji ekibinde danışmanlık yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü yönetim kurulu üyeliğinde bulundu.
Irak, Malezya, Kıbrıs ve Lübnan gibi birçok ülkede seçim kampanyalarında strateji ekiplerinde görev aldı. Ayrıca bazı siyasilere etkili iletişim hususunda danışmanlık yaptı. Kent çalışmaları, yerel yönetimler ve siyasal iletişim konularında danışmanlık hizmeti verdi.
Özel bir üniversitede davranış bilimleri bölüm başkanlığı görevini yürüttü. Bir vakıf üniversitesinde MBA'da örgütsel davranış dersleri verdi. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Sosyoloji Anabilim Dalında doktorası devam etmektedir. 2011 ve 2015 genel seçimlerinde Kahramanmaraş milletvekili seçildi. 2011 yılı itibarıyla Adalet ve Kalkınma Partisi grup başkanvekilidir. Arapça ve İngilizce bilen Mahir Ünal, 2 çocuk babasıdır.
Türk İslam Karakoç kimdir? 
1970 tarihinde Kahramanmaraş’ın Ekinözü ilçesinde doğdu. İlk ve Ortaokul Ekinözü ilçesinde tamamladı. Şair ve yazar Abdurrahim Karakoç’un büyük oğludur. Liseye Elbistan Mükrimin Halil Lisesinde Başladı, Ankara Sincan Lisesinden Mezun Oldu. 1988 yılında kazandığı Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1993 yılında Mezun oldu. 1996 yılında bu tarafa yaklaşık 18 yıldır Ankara Barosuna kayıtlı olarak serbest Avukatlık yapmaktadır. İş Hukuku Alanında Master, Enerji ve Fikri-Sınai Haklar Hukuku Alanında Eğitim/Sertifikası, Ceza Hukuku ile İcra Hukuku Alanında özel uzmanlık çalışmaları vardır. Sosyal Alanda Birçok Sivil toplum Örgütünde görevler aldı ve halen bazı görevleri devam etmektedir. Sivil toplum Kurumları olarak Hukuk-Demokrasi Derneği kurucusu, Türk Hukuk enstitüsü yönetim kurulu üyeliği üyeliği, Türk Dünyası İnsan Hakları Derneği Kurucu/Yöneticiliği, Sosyal Politikalar Vakfı, Avrasya Demokrasi Derneği kurucusu, Tekdav Vakfı, Eko Avrasya Derneği Yon Kur, sayabilir. Ayrıca bir dönem Çanakkale Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu üyeliği yapmıştır. Siyasi Olarak BBP Ankara İl başkan Yardımcılı Görevinde bulunmuştur. Evli ve iki çocuk babasıdır. Fransızca, az seviyede Rusça lisanlarını bilmektedir.

Yorumlar (13)
Ali bey 5 ay önce
Bize bir faydası yokki mahir beyin
Zeki 5 ay önce
Şehre katkısından çok zararı var
fatih 5 ay önce
Mahir ünaldan kurtuldu kahramanmaraş inşAllah
Tuğba 5 ay önce
Maske takmayan bayana tepki vermiştik fakat bugün kongrede gördük kurallara uyulmadığını.
Bertizli 5 ay önce
Akp'liydim fakat Ali Öztunç'un tek tabanca Maraş için Ankara'da her fırsatta Maraş için çırpınmasına ,Maraş'lılar için gayretine destek olmak adına 2023 de CHP ye oy vereceğim.Bunlara oy verdikçe Maraş unutuluyor herkes şahsi koltuğunun derdinde.
Maraş 46 5 ay önce
İyide memlekete faydası yok anlayın grup başkan. Vekili olsada yok turizim bakanı ikende yoktu
Ali 5 ay önce
Çokta önemli, artık maraşlılar 3-5 yıl bununla avunursunuz
Karagülle 5 ay önce
Tüm Kahramanmaraş lı hemşehrilerimize hayırlı olsun
memduh 5 ay önce
Adamı sonunda koltuğundan ettiniz mutlu musunuz
Ahmet AZAK 5 ay önce
körü körüne bağlanmaktan sen mutlumusun. Samimi olarak soruyorum Mahir Ünal'ı K.Maraş'a hangi hizmetiyle anıyorsun. Söyle bende bileyim.
Ömer kocabiyik 5 ay önce
Simdi ulke uçtu
Maraşlı 5 ay önce
Biraz da böyle çalışır Kahramanmaraş için
Ede mehmet 5 ay önce
Arsan kavşağı yine rezil durumda hal kavşağına döndü. Bu adamlara bu şehri emanet edenlere ve onlara oy verenlere yazıklar olsun ..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
36°
açık
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 01 Ağustos 2021
İmsak 03:51
Güneş 05:27
Öğle 12:44
İkindi 16:33
Akşam 19:50
Yatsı 21:20