Mahir Ünal: 'CHP Kaç Parçaya bölüneceğini düşünsün!'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'dan CHP'ye seçim uyarısı, kaç parçaya bölünecekler onu düşünsünler...

Mahir Ünal: 'CHP Kaç Parçaya bölüneceğini düşünsün!'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, CHP'den istifa ederek DSP'ye gidenler olduğunu belirterek, "CHP bunun konuşulmaması için hayali bir olay üzerinden 'yeni parti kuruluyormuş' gibi konuşuyor. CHP bence kendi içerisindeki küskünleri, kendisinden istifa edip DSP'ye gidenleri, seçimden sonra, dokuzuncu yenilgilerini aldıktan sonra CHP'nin nasıl çatırdayacağını ve kaç parçaya bölüneceğini konuşmalı, bunları düşünmelidir." dedi.  

Ünal, Kahramanmaraş'ta esnaf ziyareti sırasında gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'de işsizliği yüzde 6'lara çekmeyi planladıklarını söyledi.

Gazetecilerin, yeni bir parti kurulacağı iddialarına ilişkin sorusu üzerine Ünal, "Biz ortada olmayan bir şeyle ilgili konuşmayız. Kahramanmaraş'ta bir söz vardır, 'Çarşıdaki ete soğan doğranmaz' yani ortada et yok, soğan yok." değerlendirmesinde bulundu. 

Ünal, CHP'nin kendi içinde çok büyük krizler yaşadığını ifade ederek, şöyle devam etti:

"CHP'den DSP'ye insanlar istifa edip gidiyorlar. CHP bunun konuşulmaması için hayali bir olay üzerinden 'yeni parti kuruluyormuş' gibi konuşuyor. CHP bence kendi içerisindeki küskünleri, kendisinden istifa edip DSP'ye gidenleri, seçimden sonra, dokuzuncu yenilgilerini aldıktan sonra CHP'nin nasıl çatırdayacağını ve kaç parçaya bölüneceğini konuşmalı, bunları düşünmelidir. O yüzden biz şu anda böyle bir mesele üzerinde herhangi bir gündem oluşturmuyoruz."      

- "Türkiye şehirlerinden ve kırsalından terörü temizledi"

Türkiye'nin istikrarını, şehirlerinin güvenliğini ve bekasını sağlamak için mücadele verdiklerini ifade eden Ünal, "Burada konuştuğumuz vatandaşlarımız meselenin farkında. Bir amca ile görüştük, o amcam diyor ki 'biz sizden bir şey istemiyoruz. Bizim ekmeğimiz de aşımız da var. Biz sizden bir şey istiyoruz. Bu ülkenin beka sorununu çözün. Biz terörün, sınır güvenliğinin, Amerika'nın tehditlerinin bertaraf edildiği bir Türkiye istiyoruz.' Biz de bunun mücadelesini veriyoruz." şeklinde konuştu. 

Ünal, Türkiye'nin 4 terör örgütüyle mücadele ettiğine dikkati çekerek, şunları söyledi:

"Bugün Türkiye, şehirlerinden ve kırsalından terörü temizledi. Şimdi Türkiye, sınırlarını temizliyor. Türkiye, Suriye'deki terörü temizliyor. Eğer biz Afrin'e girmeseydik, Zeytin Dalı Harekatı'nı yapmasaydık, Kilis, Şanlıurfa ve Gaziantep güvende olur muydu? Kilis, Şanlıufa ve Gaziantep'i Afrin'den savunursunuz, El Bab'tan savunursunuz. Şu anda biz ülkemizin, şehirlerimizin güvenliğini sağlamak, ülkenin bekasına halel gelmemesi için MHP ve AK Parti, Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli milli ve yerli bir duruş sergileyerek büyük bir mücadele yürütüyorlar."

- "Sorunları çözmek için gecemizi gündüzümüze katıyoruz"

Türkiye'de 16 yıldır eğitimde, sağlıkta, ulaşımda, savunmada, enerjide tüm sorunların çözüldüğünü, bundan sonraki sorunları da kendilerinin çözeceğini vurgulayan Ünal, "Kim çözer? CHP çözebilir mi? Biz Milliyetçi Hareket Partisi ile beraber Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni neden getirdik? Türkiye'nin sorunları daha hızlı çözülsün diye. Şimdi Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi'yle beraber Cumhurbaşkanımız, bundan sonraki süreçte sorunları çözmeye devam edecek." diye konuştu.  

Ünal, 31 Mart'taki yerel seçimlerin bir özelliği olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti: 

"24 Haziran'da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçtik. Şimdi yerel yönetimde de bir geçiş sağlıyoruz. 31 Mart, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ndeki, merkezi idaredeki değişimin yerel yönetimlerdeki değişimle tamamlanmasıdır, kenetlenmesidir. O yüzden biz Kahramanmaraş'ımızda da ilçelerimizde de Türkiye'de de bir sorun görmüyoruz. Biz tek tek vatandaşlarımızla görüşüyoruz, tek tek vatandaşlarımızın sorunlarını dinliyoruz. Bu sorunları çözmek için gecemizi gündüzümüze katıyoruz." 

 Ünal'a esnaf ziyaretinde, MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan da eşlik etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ökkeş arpasatan
Ökkeş arpasatan - 3 ay Önce

Ben bu yıla kadar herzaman akp ye oy vermiş bir vatandaşım.fakat akp ve bu mahir ünalın çevredeki insanlara yaptıkları yakıştırma ve çirkin itamlardan dolayı gözümden düştü ... siz iktidarsınız sizin agzınızdan çıkacak laf iş güç ekonomi olmalı ... mahalle lafcısı gibi onu bunu karalamak degil.gözumden düştünüzzz

Veli çokbilmiş
Veli çokbilmiş @Ökkeş arpasatan - 3 ay Önce

Bu söylediklerini yüzüne söyle kardeşim. Ama sen şunu unutma, sen ben oy vermez isek pkk yandaşları hemen ortalığa çıkacak! Sonra ortalığı karıştırmak için elinden geleni yapacak ha! Diyeceksin ki polis var. Bak Fransa da neler oluyor. Benzeri kırmızı olarak burada çıkacaklar. İyi kötü ne yapalım. Bizim de bahtımıza bu çıktı. Vatanımızı karıştırmaya çalışıyorlar sen ben oy vermez isek onlara destek olmuş olacağız, kısaca onların ekmeğine yağ sürmüş olacağız!

smtkmlk
smtkmlk - 3 ay Önce

Biz sizden bir şey istiyoruz. Bu ülkenin beka sorununu çözün.

Diyen Mahir bey.

Ülkede beka sorunu siz gidince kalmayacaktır.

smtkmlk
smtkmlk @smtkmlk - 3 ay Önce

1. yerel seçim dediklerinin hiç bir alakası yok.
2. Kıbrıs bugün türk cumhuriyeti ise Chp sayesinde.
3.Bu ülke de beka sorununu oluşturan da akp.
4. Kurtuluş savaşı döneminde bile bu konuşulmamıştır.
5.Oslo, Dolmabahçe de çözümsürecini başlatıp 2 polisin yatağında ensesinden vurulması ile bitmiştir çözüm süreci o iki şehit kardeşimizin vebali akp'dir.

Veli çokbilmiş
Veli çokbilmiş @smtkmlk - 3 ay Önce

Haklısın, onlar gidince doğu elimizden gidecek, chp doğuyu özerk bölge ilan edecek. Bu zamana kadar verdiğimiz şehitler boşu boşuna canlarını vermiş olacak! Sorun kalmayacak! O zaman kalan topraklarda kim alırsa! Ortada beka meka sorunu ve bunların yaptığı sorunlar kalmayacak. Oh...

ahhh ah
ahhh ah - 3 ay Önce

17 yıldır iktidarsınız hala Beka diyorsunuz yazıklar olsun size

Mahmut
Mahmut - 3 ay Önce

Yav he he yeter be

mustafa
mustafa - 3 ay Önce

işin gücün chpyi eleştirmek maraşa senin ne faydan oldu biraz bunlardan bahsedelim...

GÖREN GÖZ
GÖREN GÖZ - 3 ay Önce

SEFER BEY YOLUNUMU ŞAŞIRDIN, SEN MHP VEKİLİ DEĞİLMİSİN NE İŞİN VAR ONLARIN YANINDA. İTTİFAK FALAN DERKEN, İLTİHAKMI ETTİNİZ..? BU KADAR YAPILAN,KAVGADA DAHİ SÖYLENMEYECEK HAKARETLERİ NE ÇABUK HAZMETTİNİZDE BİRLİK GÖRÜNTÜLERİNE BAŞLADINIZ. KUSURA BAKMAYIN, BU DAVAYA YILLARCA BİR MENFAAT BEKLEMEDEN HİZMET ETMİŞ BİR ÜLKÜCÜ OLARAK BEN BU KADAR HAZIMKAR DEĞİLİM VE BU GÖRÜNTÜLERİ ONAYLAMIYORUM. ŞEHİTLERİMİZİN KANI SİZLERİ HER GECE UYKUNUZDA BOĞACAKTIR.ÇIKTIĞINIZ O MEVKİ, ŞEHİTLERİMİZİN KANLARIYLA YÜCELTİLMİŞTİR, BUNU PAZARLIK KONUSU YAPIP ÇIKAR SAĞLAYANLAR MAHŞERDE HESABINI VERECEKSİNİZ.

hakan
hakan - 3 ay Önce

mahir ünal sırf senin için oy vermeyeceğim

kahraman
kahraman - 3 ay Önce

ya bu akp il başkanları ilçe başkanları diğerleri neden m.ünal ın karşısında el pençe divan dururlar anlayamadım,insan bira z omurgalı olur,oda kendileri gibi insan reisin söylediği gibi fani.yapmayın lütfen yakın tarihin en güçlü iktidar partisine yakıştıramıyorum.herkeste yanlış yaparsam üstümüzü çizer tedirginliği ,çizerse ne olur ......ilke nizle doğrular üzere durunda heybetiniz olsun bire aslanlar.

Muhyittin
Muhyittin - 3 ay Önce

Bence 31 marttan itibaren sen ne yapacağını düşün

rozturk.59
rozturk.59 - 3 ay Önce

Mahir Bey Gene İşkembe-i Kübradan Sallayarak Reyizi Gibi Akoyunları Uyutmaya Devam Ediyor. İcraat ve Hizmet Mafiş. DURMAK YOK. UYUTMAYA KANDIRMAYA DEVAM...!!!???

Musti
Musti - 3 ay Önce

On larin bolunmesini beklemeye gerek yok siz ikiye bolundunuz tek basiniza secimi kazanamacaginizi anladiniz mhp ile girdiniz cok zeki olmaya gerek yok laf cambazligi yapiyorsun mahir

Necmeddin
Necmeddin - 3 ay Önce

DSP'NİN ARKASINDAKİ MÂLİ DESTEĞİ KİMİN SAĞLADIĞINI BİZ BİLİYORUZ. MERAK ETMEYİN

Veli çokbilmiş
Veli çokbilmiş @Necmeddin - 3 ay Önce

Eğer öyle birşey varsa helal olsun. En azından milli olduğunu düşünüyorum. "ypg bize mi saldıracak" buna benzer lafları, kürdistanda biz kazanacağız, batıda akp mhpye kaybettireceğiz! Bu sözleri kimler söylüyor. Bide şu var madem pkk ya destek veriyor kapatın! Bu zamana kadar kapattın da ne oldu! Hep yenisi açıldı. Şayet geçen seçimde chpli ler her evden bir oy chp ye bir oy hdp ye denildi! Sonra iyi salladık dediler. Bunları yapanlar ne yapıyor acaba!

ibrahm buluntu
ibrahm buluntu - 3 ay Önce

CHP kaç parçaya bölünürse bölünsün.Kahramanmaraş2a neden toki girmez .Kahramanmaraş'lı evi olmayanlar nasıl ev alacak bu çözün.Belediyenin ev yapmasını da istemiyoruz.Alanları araştırın %80'i ticaret için alıyor.

Akpli
Akpli - 3 ay Önce

Seçimden sonra sen nolucun bakalım Elbistan da Abdullah PAKSOY kazanınca Reis seni ne yapacak sen onu düşün

maraşlı
maraşlı - 3 ay Önce

akp artık milletin partisi değil,devlet kurumları amaçı dışında hizmet ediyor buna dur demeli maraş,asgari ücrete köleliğe dur demeli maraş

M Ali Küçüktüfekçi
M Ali Küçüktüfekçi - 3 ay Önce

durmak yok mehtere devam mı?

Ali
Ali - 3 ay Önce

Asıl AKP nasıl bölüneceğini düşünsün

Üfürükçü oluk bunlar
Üfürükçü oluk bunlar - 3 ay Önce

CHP 100 yıldır öyle yada böyle var 50 seçim kaybetmiştir bugüne dek.sen bir seçim kaybet görelim akp diye bir şey kalıyor mu

Dava Adamı
Dava Adamı - 3 ay Önce

Siz AK Partiyi kaça böldünüz hiç düşündünüz mü? Kahramanmaraş'ı bitirdiniz.

isa
isa - 3 ay Önce

REİS dediki 50000 konut yapacağız, bizde sevindik bu sefer K.Maraş var burayada konut yapılır diye koşa koşa bankaya gittik banka dedi abi maraş yok ilçeler onlarda yok. toki sitesi kitlenmiş açılmıyor. Mahir çıkmış konuşuyor milleti ev hayaliyle mütahitlerin eline bıraktınız onlar battı biz yine açıkta kaldık. hangi yüzle konuşuyor ne yaptınız maraş a yazıklar olsun 8 işe yaramaz vekil + 12 başkan salla başını al maaşını vay anam vay... biz ölmüşüz ağlayanımız yok. sizede oy yok


SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154