Mahir Ünal'dan Ali Öztunç'a Zırnık yok eleştirisi

Biz Bize Yeteriz kampanyası için 'yine yiyecekler zırnık yok' diyen CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç'a Ak Parti Genel Başkan yardımcısı Mahir Ünal'dan sert tepki geldi. Ünal 'Bu hastalıklı bir ruh hali' dedi.

SİYASET 09.04.2020, 21:59
Mahir Ünal'dan Ali Öztunç'a Zırnık yok eleştirisi
banner257

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, Ülke TV canlı yayınında gündeme ilişkin soruları cevapladı. Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadeleye ilişkin  hükümetin aldığı tedbirler ve genel duurmla ilgili açıklamalarda bulunan Mahir Ünal, sağlıkta şiddet yasası ile ilgili iddiaları da cevapladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından başlatılan yardım kampanyasının toplumda birlik, beraberlik ve dayanışmayı perçinlemeyi amaçladığını söyleyen Ünal, benzer uygulamaların farklı ülkelerde de yapıldığını bildirdi.

Bazı çevrelerin, kampanyaya yönelik, "Zırnık yok" dediğini hatırlatan Ünal, "Bu hastalıklı bir ruh hali. Bu bir siyaset değil, buna eğer siyaset diyeceksek, 'Yıkım siyaseti' diyebiliriz. Ama bunlar bir şeyin farkında değiller hepimiz aynı gemideyiz, aynı risk onlar için de geçerli." dedi.

TBMM Başkanlığına sunulan sağlıkta şiddetin engellenmesine yönelik kanun teklifindeki sürece ilişkin değerlendirmelerinin sorulması üzerine Ünal, şunları belirtti:

"Bu sağlıkta şiddet yasasıyla ilgili Milliyetçi Hareket Partisi ve AK Parti'nin 8 Nisan 2020 tarihinde ortak hazırlanan bir kanun teklifleri ve fakat 1 gün önce 7 Nisan'da bir CHP milletvekilinin de getirdiği bir kanun teklif var. Türkiye Büyük Millet Meclisinde oylanan bir kanun teklifi değil, bir önerge. CHP milletvekilinin 7 Nisan'da getirdiği kanun teklifinin komisyonda görüşülmeden direkt Genel Kurul'a getirilmesinin önergesi oylanıyor. Burayla ilgili ciddi bir dezenformasyon yaptılar."

Yorumlar (17)
Ejder KİRİŞÇİ 2 ay önce
Hakaret etmeden kendinizi savunamıyormusunuz.A parti B parti beni hiç ilgilendirmez ama küfür hakaret de neyin nesi.AK Partinin sözcüsüsünüz.Kendinizi gerçekten hakaret etmeden savunamıyormusunuz.
DİLEK 2 ay önce
Aksırıncaya tıksırıncaya kadar yiyin. Sakın sonrasında üzerimize aksırmayın koronavirüs var bize de bulaşır :)).
Ahmet Tahiroğlu 2 ay önce
Kamu yararına olan milli bir kampanyayı "yiyecekler" ve "zırnık yok" gibi kelimelerle aşağılayan ve hakaret eden ali öztünç isimli varlığın vekilliği düşürülmelidir.
Murat ENGİZEK k.maraş onikişubat 2 ay önce
Tunç senin gibilerinin parasının canı cehenneme biz bize yeteriz TÜRKIYEM BURDAN TÜRKİYE 1.DEVLET BAŞKANIM SAYIN RT ERDOĞAN A SELAM OLSUN MURAT ENGİZEK KAHRAMANMARAŞ TÜRKİYE
Ahmet Uğur 2 ay önce
15 Temmuz Şehitlerinin yakınlarına yardım için toplanan 300 milyon nerede yemediniz mi? Toplanan deprem vergileri nerede? Filistin'de Marmara gemisinde şehit olan olanların tazminatını sebepsiz zenginleşme diye ailelerine vermeyip ütmediniz mi? Deniz Fenerini de çok iyi hatırlıyoruz. Kızılay'a bağışladığımız kanı bile yandaşınız Ethem Sancak plazma üretimi için Alman şirketlerine satıyor parasını da size veriyor. Yalan mı?
Ya Allahım 2 ay önce
Sayın Vekilim Onikisubat ilçe belediyesinin verdiği sahte iş bitirmeyi iptal ettirin lutfen, şu Hiç-bir tereddüt göstermeden uğruna canımı
Vereceğim Devletimin onurunu, haysiyetini çevre şehircilik il müdürü ve belediye 3 yıldır korumakta başarı gösteremedi. Benim Devletim bu kadar hukuksuzluga göz yummaz
AAA 2 ay önce
Buraya yazmakla bir şey elde edemezsin eğer bir kanunsuzluk varsa savcılığa yada cimere yaz. Sürekli buraya yazma.
Özlem Çekik Göner 2 ay önce
mahir ünal ve diğer akpliler. bağış yaptıysanız yayınlayın dekontları. hodri meydan.
Mahir iyiyer 2 ay önce
Bir doyamadınız...
Borsada aldığınız şirketlerin parasını nerden buldunuz?
Çifte Standart 2 ay önce
Yaptığım yorumlar akp karşıtı olduğu için yayınlanmıyor. Haber46 bu çifte standart değilde nedir
Alyanak 2 ay önce
Ahmet emminin bacısı başkan oldu ya, maaşı artar, artan maaştan destekte bulunur diye umut ediyoruz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?