Mahir Ünal'dan HDP'li Leyla Güven'e sert tepki

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, HDP Milletvekili Leyla Güven'in "Savaşı çıkaran zihniyet Kürt sorununu çözümsüz bırakan zihniyettir. Bu sürdüğü sürece gerillaya katılım da olacak savaş da olacak, çatışmalar da" sözlerine tepki gösterdi.

Mahir Ünal'dan HDP'li Leyla Güven'e sert tepki

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, HDP Milletvekili Leyla Güven'in "Savaş da olacak çatışmalar da" açıklamasına tepki göstererek, "Demokrasinin sağladığı özgürlüğü yine demokrasiyi kullanarak yok etmeye çalışan HDP sorunu var" ifadelerini kullandı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, HDP Milletvekili Leyla Güven'in "Savaşı çıkaran zihniyet Kürt sorununu çözümsüz bırakan zihniyettir. Bu sürdüğü sürece gerillaya katılım da olacak savaş da olacak, çatışmalar da" sözlerine tepki gösterdi.

Diyarbakır'da konuşan HDP Milletvekili Leyla Güven, terörle bağlantısı olan HDP'li vekillerin görevden alınılmasını eleştirirken çok tartışılacak sözler sarfetti. Kayyum atamaları hakkında tepki çeken ifadelerde bulunan Güven, terör örgütü PKK'yı ve dağa katılımları destekledi.

Leyla Güven: Savaş da olacak çatışmalar da

Güven, "Bu devam edecek çünkü savaşın sebebi HDP değildir. Savaşı çıkaran zihniyet Kürt sorununu çözümsüz bırakan zihniyettir. Bu sürdüğü sürece gerillaya katılım da olacak savaş da olacak çatışmalar da…" dedi.

Ünal, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Bu ülkede Kürt kardeşlerimize kene gibi yapışmış, masumları dahi katleden bir PKK sorunu var, bir de gelişmiş demokrasilerde silahı ve şiddeti bırakın övmeyi, kınamamak bile suçken, demokrasinin sağladığı özgürlüğü yine demokrasiyi kullanarak yok etmeye çalışan HDP sorunu var" değerlendirmesinde bulundu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Alyanak osman
Alyanak osman - 3 ay Önce

Hadi ordan bal yapmaz ari, kim bunları bu hale getirdi, unuttunuz sanirim kapılarda teröristleri şölenlerle karşıladığınız günleri, açılım adı altında, simdi de cikmis soyle boyle diyor, çözüm süreci dediginiz tc ıbaresi koymadiniz kaldırdınız, madem yitirdiniz tc tabelalarını geri koyun

Cenk
Cenk - 3 ay Önce

Yine Hdp ve pkk konuları ve bu kez anneler üzerinden bir açılım kokusu geliyor ve yine sık sık açıklamaları ile Mahir Ünal başrolde. Bakalım şapkadan bu defa ne çıkacak?

ÖMER
ÖMER - 3 ay Önce

SAYIN MAHİR ÜNAL TEPKİ DEĞİL İCRAAT İSTİYORUZ. ALIN BUNLARI ALANEN DESTEK VERİYORLAR. TEPKİ DEĞİL ALIN İÇERİ . BUNLARA PRİM VERMEYİN. YETER ARTIK BUNLARIN YERİ KODES...

Mahmut
Mahmut - 3 ay Önce

Birazda şu kahraman memleketimize bakın ne halde diye onların allah belasını verecek

Mustafa
Mustafa - 3 ay Önce

12 şubat belediyesii yolsuzlugunu kapamak için geldiniz apar topar ücü kimlere dokunacaksa degişik konularla gündemi degiştirmeye calışıyorsunuz .halkın içinde cok bilgi var Allah var ahiret var hesap var Allah buyuk bekleyelim güzuzel Allahım neylerse güzel eyler

SIRADAKİ HABER