Mahir Ünal'dan Kahramanmaraş'ta Belediyecilik dersi!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "Cumhurbaşkanımız İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduktan sonra milletten gelen kaynakların millet için nasıl kullanılacağının örneklerini gösterdi." dedi.

Mahir Ünal'dan Kahramanmaraş'ta Belediyecilik dersi!

Ünal, Dulkadiroğlu Belediyesi tarafından yapıma tamamlanan Kapıçam Sosyal tesisi açılışında yaptığı konuşmada, Hükümetle yerel yönetimlerin bir arada el ele vererek işbirliği yaptığı zaman hizmetlerin daha başarılı olduğunu söyledi.

Yerel yönetimlerde vatandaşlara hizmet temelli bir belediyecilik anlayışıyla hizmet ettiklerini getiren Ünal, şunları kaydetti:

"1994'te İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dan belediyeciliğe yeni bir anlayış getirdi. İstanbul'da insanların sürekli rahatsız eden üç şey vardı. İnsanların rahatsız olduğu ve bundan kurtulabilir miyiz? diye düşündüğü 3 'Ç' vardı, bunlar çöp, çamur ve çukurdu. Yani nisanlar diyordu ki 'bizi çöpten, çamurdan ve çukurdan kurtarın başka bir şey istemiyoruz' diyorlardı. Cumhurbaşkanımız İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduktan sonra milletten gelen kaynakların millet için nasıl kullanılacağının örneklerini gösterdi. Çünkü Recep Tayyip Erdoğan Belediyeciliğinin bir amacı vardı. İnsanımızı evinde, mahallesinde ilçesinde ve ilinde mutlu, huzurlu ve konforlu yaşatmaktı. Vatandaşlarımızın huzur, güven içerisinde yaşamasını sağlamaktı. AK Parti belediyeciliğinin amacı budur."

Yerel seçimler için AK Parti olarak seçim çalışmalarına başladıklarını ifade eden Ünal, "Geçtiğimiz Çarşamba günü ilk toplantımızı yaptık. Cumhurbaşkanımızın talimatları Genel Merkezimizde bir strateji grubu kuruldu. Genel Başkan Yardımcımız Numan Kurtulmuş'un başkanlığında Yerel Yönetimler Başkanı, Tanıtım ve Medya Başkanı, Teşkilat Başkanı, Meclis Grup Başkanı ve bütün sorumlu kişiler komisyonda bir araya gelerek seçimlere hazırlık aşamasında yola konulduk" diye konuştu.

2019 yerel seçimlerinde AK Parti Belediyeciliği yeni bir aşamaya geçtiğini belirten Ünal, şunları söyledi:

"2004'de biz ne dedik 'yerel kalkınma başlıyor' 2009'da 'Marka şehirler' dedik. 2014'te 'demokrasi insan ve şehir' dedik. Peki şimdi 2019'da şehirlerimizin altyapı sorunları çözüldü. Şehirlerimizin fiziki sorunları çözüldü. Şehirlerimizi artık kültür, sanat, çevre, spor, sosyal etkinlik, yani insanımızın gelişmesine katkı sağlayacak etkinlikleri daha çok ön plana çıkaracağız."

Açılışının ardından Büyükşehir Belediyesi tarafından Kapıçam Tabiat Parkı ve Extrem sporları merkezinde incelemelerde bulunan Ünal, burada vatandaşlarla sohbet etti.

Daha sonra Kahramanmaraş Havaalanı yeni terminal binası inşaatında incelemelerde bulundu ve inşaatla ilgili yetkililerden bilgi aldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nizamettin çalışkan
Nizamettin çalışkan - 8 ay Önce

Hep hikaye mahir bey reklam kokan işler bunlar

Abuzitdin Dingiltop
Abuzitdin Dingiltop - 8 ay Önce

Deveye sormuşlar mesleğin nedir diye terzilik demiş belli belli heryerinin düzgünlüğün belli demişler

Taklacı
Taklacı - 8 ay Önce

Bu ülkede yalakalar yükselir !!! Öyle değil mi cooo

ha
ha - 8 ay Önce

Mahir adaylar ı belirler

Nazif
Nazif - 8 ay Önce

Koyu akp liyim türkiyede 2002 den bu yada en geride kalan şehir memleketim k.maras

Andırın Yaylacıları
Andırın Yaylacıları - 8 ay Önce

Sayın vekil birde Andırın da yaz aylarında yayla yerleşim yerlerinde yayla evlerinin olduğu Halbur Yaylası, Kırksu, Kabaca, Çokak çevresindeki, Akifiye Sineklidere, Akifiye Turabu mevkiinde özellikle yol sorunu olmasına rağmen bir çalışma ve gayret göstermiyor.Buralarda yollar hala eski orman yolları sorarsanız Andırının mahallelerine bağlı yerleşim yerleri ama ne yol var nede altyapı nede su hattı var yaylacılar olarak Andırın Belediye Başkanı Sayın Baki Tezcan a söylendiğinde bun yaylacıların oyu burda değil yada o mahalleden oy çıkmadı diye yaylacılar cezalandırılıyor.Gereği için bilginize arz olunur.

maraşlı
maraşlı - 8 ay Önce

kahramanmaraş talihsiz bir şehir gelen belediye ler kalıcı hiçbir yapısıyok yollara asvaltı seriyorlar bizde mahalleli iddaya giriyoruz kaçgünde asvaltı kesceklerdiye işte maraşbelediyeciligibu tiiye alıyoruz cünki coook fazla oy la seçiyoruz

ömer güzel
ömer güzel - 8 ay Önce

sayın mahir bey doğru belediyecilik de israf en çok sizin belediyelerde saçma sapan projeler 2 yıl geçmeden yapılan kaldırımlar. neydü belirsiz yatırımlar (kültür park) trafik çilesine çare bulamama alternatif yol eksikligi ; sırf rant için yeni yapılan binaların kentsel dönüşüm adı altında yıkılıp yapılması. çürük 70-80 senelik binaların içinde yaşayan insanların çilesi. arka mahallelerin çilesi; sırf bir ihale kapamammı diyerek yönetime girenlerin rant sevgisi.. neler anlatayım daha ki kalıcı hizmetle bu memleket kalkınacakken trabzon caddesinin güya yayalaştırılması için eski para ile trilyonları harcaması ve saçpa sapan bir hal alması kime yaradıgını herkes biliyor. daha çok varda buraya yazmakla bitmez saygılar.

Adalet
Adalet - 8 ay Önce

Bırakında belediye başkanlarını halk seçsin.torpilliler gelmesin.maraş bir kere farklı partiyi görmeli

KAHRAMAN ÖKKEŞ
KAHRAMAN ÖKKEŞ - 8 ay Önce

böyle gelmiş böyleee giderrrr:))))

Very good
Very good - 8 ay Önce

Belediye niz haraç keserken sesiniz çıkmıyor du ne oldu ??? Ben sadece çek ilim diyordun ?? Şimdi soruyorum vekil ne ise yarar ??halkını seçmenini savunmayan sözde vekil

Aydınlatıcı.
Aydınlatıcı. - 8 ay Önce

Sayın.vekil.belediye.baskanliginami.adaysin.yoksa.k.marasdan.sana.belediye.baskanliginaoy.yok.

Hülya
Hülya - 8 ay Önce

Sn;mahir Ünal k.marasta yeteri kadar çevre temizliği duraklarda yeterli değil özellikle orta kesim ve ara mahalle caddelerinde duraklar çok kötü temiz değil kırık dökük görünen yerlere yapılan hizmet mahalle aralarına yapılmıyor ve dolum noktaları çok az bi kaç kez bunu dile getirdim aslında ama çokta onemsenmedigini düşünüyorum biz madem büyük şehir olduk neden hala kapalı kutu gibiyiz anlamıyorum

Cafer Akıncı
Cafer Akıncı - 8 ay Önce

Sayın vekilim Andırın belediye başkanı dan şikayetçiyim bizim Andırın Yeşilyurt mah kesik yol sorunumuz var imarlı arsalarımız var yol yok evimiz var yol yol. İmarlı yerden yolun geçişi dere araya büz atıp geçici çözüm iştedik onuda olay yerinde kavga oldu yaralı insanlar var o gün yaptırdı. İl başkanımıza söyledim henüz ondanda bir sonuç çıkmadı.

Sultanoğlu
Sultanoğlu - 8 ay Önce

Sayın Mahir Bey örnek göstermenize gerek yok örnek gösterilen veya örnek gösteren olmaya gerek yok gerekli olan ne biliyormusunuz. Yaptığınız her işi Allah'ın rızasını umarak iş yapmak mesele olan

Cafer Akıncı
Cafer Akıncı - 8 ay Önce

Sayın vekilim Andırın belediyesine 24.1.2018 tarih ve 175 sayı ile dilekçe verdim kimse ilgilenmedi. 7.ayda tekrar verdim yine ilgilenmedi sonuçta olay yerinde kavga oldu yaralı insanlar var o gün yaptırdı. Ancak atılan büz dereden gelen suyu kaldırmaz Baki Tezcan yapmıyor yaptırmıyor. K. Maraş il başkanına gerekli evrakları gönderdim yardımcı olacağını söyledi şuanda yopılan bir şey yok. Slm.


SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224