Mahir Ünal'dan selde iki çocuğuyla ölen annenin yakınlarına ziyaret

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Kahramanmaraş'ta sel sularının doldurduğu evde mahsur kalarak yaşamını yitiren anne ile 2 çocuğunun yakınlarını ziyaret etti.

Mahir Ünal'dan selde iki çocuğuyla ölen annenin yakınlarına ziyaret

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Kahramanmaraş'ta sel sularının doldurduğu evde mahsur kalarak yaşamını yitiren anne ile 2 çocuğunun yakınlarını ziyaret etti.

Ünal, Merkez Onikişubat ilçesine bağlı Akçakoyunlu Mahallesi'nde anne Fatma ve çocukları Mevlüt ve Ali Osman Uşak’ın hayatını kaybettiği olay yerine gelerek yetkililerden bilgi aldı. 

Ailenin yakınlarıyla bir süre görüşen ve başsağlığı dileyen Ünal, acılarının çok büyük olduğunu söyledi.

Kentte öğleden sonra aniden bastıran sağanağın giderek şiddetini artırdığına dikkati çeken Ünal, şunları kaydetti:

"Yaklaşık 20 dakika içerisinde son derece yoğun bir yağışla birlikte su yolunun maalesef evin arka kısmındaki parka girmesiyle beraber bir evimizin bodrum katına yağmur suyunun dolmasıyla bir annemizle, 2 çocuğumuzu kaybettik. Sağ olsunlar Başbakanımız (Binali Yıldırım) aradı ve özellikle acılı ailemizle ilgili gereken her şeyin yapılması talimatını verdi. Biz de hemen olaya müdahale ettik."

Bölgede çalışmaların devam ettiğini aktaran Mahir Ünal, selin zararlarının giderilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını sözlerine ekledi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Maraşlı
Maraşlı - 10 ay Önce

Boşşşş insan öldükten sonra booşşş. Kapitalizm almış başını gitmiş. Ormanın içinde zenginler 1,5 trilyonluk evde otururken. Benim garibanlarım 350 liralık bodrumlarda kalıyorlar. Yazıklar olsun. Devlet acilen toki konutları yapması lazım ve zemin katlar yasaklanmalı.

Odiseur
Odiseur - 10 ay Önce

Bodrum ve zemin kattaki oturan bireylerin oturum izni olmadan oyunlarına izin veren belediyelerin bu yanlıştan dönmeleri ve bu katta oturan kişilerin Boran evvel evlerinden tahliye edilmesi sağlanmalıdır ki bir dahaki facianın önüne geçilmiş olur

Kahramanmaraşlı
Kahramanmaraşlı - 10 ay Önce

Sel felaketinden insanlar evler otomobiller zarar ve kayıp görmüştür insanların çoğu çok kötü durumda devletimiz oluşan bu doğal afet sonucunda meydana gelen maddi manevi sıkıntılar karşIsında insanlara kolaylık sağlamalı bir kahramanmaraşlı olarak maddi manevi desteklerini bekliyoruz devletimizin.

M Ali K
M Ali K - 10 ay Önce

alt yapı yok gördük ,ilgililer geveleyip durdular,Maraş^lım sen zenci türklerden misin,?oy %70-80,hizmet SIFIR.

E aslan
E aslan - 10 ay Önce

Ya kardeşim Allahtan gelen bir bereket yok efendim alt yapı eksikliği yok belediyeyi suçlamalar alt yapısı sağlam olan ankarayıda gördük

Ali nejat
Ali nejat - 10 ay Önce

Otomobillerimiz evlerimiz hep zarar gördü son 2 yıl içerisinde en çok doğal afet kahramanmaraşta görüldü doğal afet sebebi ile zarar gören otomobil ev bunlara karşı en azından bunlara karşı hükümet tesbitini yapıp gerekli işlemleri başlatsın zararları karşılasın hükümet dışardan çok birazda kendi milletine destek olsun seçim olduktan sonra sözlerin birçoğu havada kalıyor bari şimdi yardıma muhtaç perişan insanları şu bayram üstü sevindirin.

Ali
Ali - 10 ay Önce

İşiniz gücünüz reklam sadece ziyaret ediyomuş alt yapı yok bişi yok şehirde

Nuran karapatlak
Nuran karapatlak - 10 ay Önce

Altyapı olsa ne olacaktıki.O kadar şiddetli yağışa hangi altyapı dayanabilirdi acaba.Hemen bunuda hükümete belediyeye maledin.Allah böyle bir felaketi bize bir anda herşeyi alt üst etmeye kadir olduğunu bildirmek için uyarı yaptı herhalde.Mübarel günlerde Alşaha yeyerince ibadet ve taat ediyormuyuz.bir kendimize çeki düzen verelim diyen yok maazAllah.Ders bu ders.Kapalı otoparkta 100-150 bin liralık ataçlar çöp olmuş.Zekat deyince fitre deyince nadıl bir yol bulurda en azından veririz yada ele vereceğimize yakınımıza vermek için oğluna kızına ana babasına zekat fitre verenlere bir ders olsın.Allah böyle felaketleri bir daha göstermesin.Oruç tutanların namaz kılanların sayısını artırsın.

Ede
Ede - 10 ay Önce

Olayın olduğu mahalleden 2015 yılında kentsel dönüşüm için evlerden numune alındı ayrıca yine 2015 yılında Onikişubat Belediyesi'nin de Akçakoyunlu ve şehit Evliya mahalleleri içinde kentsel dönüşüm yapmak adına girişimi oldu ama bir sonuç yok. Bu mahallelerde bunun gibi yol seviyesinden aşağıda bir çok ev var. Allah rahmet eylesin. O babaya da Allah sabırlar versin.

hasan2
hasan2 - 10 ay Önce

bodrum ve zemin katta oturan kişilere yapı kullanım izni elektrik ve su aboneliği verenler bu gibi vakalardan sorumludur. Sebep olan işlemiş gibidir. Bundan sonra bunun gibi vakaların olmaması için bilakis yeni yapılan binalarda kaldırıma yakın bodrum katlarda oturanların bir an önce evlerinden tahliye edilmesi, sağlanmalıdır.

ahmet hıdır
ahmet hıdır - 10 ay Önce

kahraman maraşta altyapı sıfır


SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224