Mahir Ünal: Elin Amerikalısı Türkiye'yi kıskanıyor

Ak Parti Genel Başkanı Yardımcısı Mahir Ünal, Kahramanmaraş’ta partisince Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde düzenlenen İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuştu. Ünal, “Eskiden biz Amerika’ya ve Avrupa’ya giderdik orada olanları görüp ‘neden Türkiye’de yok’ derdik. Şimdi elin Amerikalısı geliyor Türkiye’de yapılanları görüyor ve ‘Neden böyle bir havaalanı Amerika’da yok’ diyor” dedi.

SİYASET 07.12.2019, 23:21
Mahir Ünal: Elin Amerikalısı Türkiye'yi kıskanıyor

Ünal, Kahramanmaraş'ta partisince Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde düzenlenen İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda, geçmişte yapılan hizmetlerin unutulmaması gerektiğini söyledi.

Türkiye'nin geldiği seviyeye ilişkin örnekler veren Ünal, Amerikalı şarkıcı, oyuncu ve şovmen Robert Davi'nin, sosyal medyada İstanbul Havalimanı'na övgüler yağdırmasına dikkati çekti.

Davi'nin "Neden böyle bir havalimanı Amerika'da yok" ifadesini aktaran Ünal, şöyle konuştu:

"Eskiden biz Amerika'ya ve Avrupa'ya giderdik orada olanları görüp 'neden Türkiye'de yok' derdik. Şimdi elin Amerikalısı geliyor Türkiye'de yapılanları görüyor ve 'Neden böyle bir havaalanı Amerika'da yok' diyor. Yine geçen gün gazeteci Cüneyt Özdemir, 'diş implantı için Amerika'da hastaneye gittim bana üç ay sonraya randevu verdiler' diyor. Ülkenizdeki sağlık sisteminin kıymetini bilin diyor. Adamı linç etti azınlık."

Ünal, siyasi, savunma sanayisi, sağlık, ulaşım, ekonomik açıdan son derece iyi durumda olduklarını, bir sıkıntı yaşandığını ancak bazı kişilerin bunu, sanki dünya güllük gülistanlık da Türkiye'de sorun var gibi anlattığına dikkati çekti.

Dünyanın anlatıldığı gibi güllük gülistanlık olmadığını vurgulayan Ünal, şöyle devam etti:

"Fransa yanıyor, Amerika ile Çin'in ticaret savaşları devam ediyor. Libya'dan Afganistan'a kadar oluşturulan terör koridorunda 9 ülke yönetilemez hale geldi. Bugün Avrupa Birliği, NATO, Birleşmiş Milletler gibi kurumlar işlevlerini kaybetme noktasına geldi. Buralara ayar veren kim? Son NATO zirvesinde NATO'ya görevini kim hatırlattı. NATO'ya görevini Recep Tayyip Erdoğan hatırlattı. Sorunlarımız var mı? Var ama bu sorunları kim çözer AK Parti kadroları çözer. Öbürlerinin sorun çıkarmaktan başka hiçbir işleri yok. Türkiye'nin sorunlarını büyütmekten, sorunlarını taşımaktan, sorunları kronikleştirmekten başka hiçbir şeye yaramıyorlar."

- "Çünkü devlet hepimizin"

Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu millet ve hassasiyetleri adına, Türkiye adına, Türkiye'nin geleceği ve çıkarları adına bir cümle kurduğunun görülmediğini ifade eden Ünal, şunları kaydetti:

"Kılıçdaroğlu çözüm adına, öneri adına, proje adına tek bir cümle kurduğunu gördünüz mü? Kurmaz, kuramaz ama Cumhurbaşkanımız Soçi'ye gittiğinde, Cumhurbaşkanımıza TBMM'de grup toplantısında en ağır hakaretleri eder. Cumhurbaşkanımız Londra'da dörtlü zirvede, bakıyorsunuz ki Meclis'te grup toplantısında Kemal Kılıçdaroğlu, yine en ağır hakaretleri ediyor. Nereye konuşuyor biliyor musunuz? İçeriye konuşmuyor. Nereye konuşuyor, dışarıya konuşuyor. 'Bu ülkede can ve mal güvenliği yok' diyor. İnsan Allah'tan utanır. (Kılıçdaroğlu) Bu ülkenin namuslu, haysiyetli, izzetli ve onurlu hakimlerine 'namussuz' diyecek kadar alçalabiliyor. Mahkemeler onun istediği kararları verirse bağımsız mahkeme oluyor, beyefendinin istemediği karar çıkarsa da o mahkemenin hakimine utanmadan 'namussuz' diyor. Bu hiçbir ahlakı, hiçbir insanlığı, hiçbir hukuku ve tarih boyunca da insan oğlunun büyüttüğü, geliştirdiği hiçbir değerle izah edilemeyecek bir durum."

Kemal Kılıçdaroğlu'nun siyaset yaptığını düşünmediklerini anlatan Ünal, çünkü bunun adının siyaset olmadığını, bunun adının nefret, düşmanlık ve nefret dili olduğunu ifade etti.

"Sen bu ülkenin hakimine, askerine, yargısına bu ifadeleri kullanamazsın. Çünkü devlet hepimizin." diyen Ünal, "18 yılda biz beraberce bunca sorunu ve krizi çözdük Allah'ın izniyle önümüzdeki krizleri ve sorunları beraberce çözeceğiz. Onlar da siyaset tarihinin çöplüğünde yerlerini alacaklar. Çünkü o çöplüğü bu davranışlarıyla çoktan haketmiş durumdalar. Bizim umuda ihtiyacımız var. Bizim umudu ve inancı artırmaya ihtiyacımız var." ifadelerini kullandı.

Programa, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Ahmet Özdemir, Celalettin Güvenç, Habibe Öçal, Mehmet Cihat Sezal, İmran Kılıç ile Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ve AK Parti İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici de katıldı.

Yorumlar (33)
Vatandaş 4 ay önce
Amerikalının bundan haberi var mı? Acaba o Amerikalı Kahramanmaraş havalimanını devamlı uçakların pas geçtiğini duysa hala böyle düşünür mü? İniş yardım sisteminin olmadığı bir havalimanının yapıldığını duysa hala böyle düşünür mü? Bu sistemin konum yüzünden entegre edilemediğini ve sonuç olarak havalimanı inşa etmek için tamamen yanlış bir yerin seçilmiş olduğunu öğrense böyle düşünür mü? Ve muhtemelen birileri para kazansın diye olası bir felaketin davet edildiğni duysa böyle düşünür mü? Bunların hepsi İddia ediliyor. Diyelim ki hepsi yalan. O zaman niye inmiyor bu uçaklar diye sorarlar Adama! Bu ülke sadece Istanbul'dan ibaret değil artık bunu anlayın!
Patriotu f35 i vermediler, istese adam washington dan ankarayi marasi vurur. 4 ay önce
Bizde ki devleti yonetenlerin elin amerikalisi sözü
Diplomasi dili olmasa gerek
demir 4 ay önce
iyi adamsin ama, biraz mantikli konus. marasa ucak inemiyor. siz kendi arabanizi yapamazken, amerikali bizi nasil kiskaniyor? milleti iyice aptal yerine koyuyorsunuz. ama aptal da cok. haklisiniz. biri cikip da konusamiyor.
Maraşlı 4 ay önce
Ne kadar Çok güldüm ağa bizimle eğleniy amerika rahipleri için Türkiye’ye neler yaptığını nasıl unuttunuz sayın vekil adamlar bizi tükürükleriyle boğarlar boğdularda dolar altın enflasyon nerelere çıktı milletin aklıyla dalga mı geçiyorsunuz ALLAH rızası için. tabi senin bu sözlerine inanan ayakta alkışlayan vatandaşlarımızda yok değil, gerçek bir ak partili olarak söylüyorum bunlara aklınızla oynatmayın cebinize bakın önce ne vardı şimdi ne var siz üzülürsünüz ah vah etmeyin sonrada
Sade Vatandaş 4 ay önce
Yalandan kim ölmüş.
Metin 4 ay önce
ben abd düşmanıyım ama bu söz biraz saçma olmuş adamlarda uçak gemisi var bizde neden yok
HAS MARASLİ 4 ay önce
ADAMLAR UZAYA GİTMİSLER HALA BİZİM HAVAALANİNİZİ KİSKANİYOR .AKLİMİZLA ALAY ETMEYİN LUTFEN MADEM HAVAALANİNDAN BAHSEDECEKSİN KAHRAMANMARAS HAVAALANİNDAN BAHSET.
Hüsin 4 ay önce
Türk lirasına bak dolara Bak saniyede ne kadar faiz ödeniyor hesabını yapamazsın gelmiş amerika bizi kıskanıyor diyorsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın