banner240

Mahir Ünal: Elin Amerikalısı Türkiye'yi kıskanıyor

Ak Parti Genel Başkanı Yardımcısı Mahir Ünal, Kahramanmaraş’ta partisince Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde düzenlenen İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuştu. Ünal, “Eskiden biz Amerika’ya ve Avrupa’ya giderdik orada olanları görüp ‘neden Türkiye’de yok’ derdik. Şimdi elin Amerikalısı geliyor Türkiye’de yapılanları görüyor ve ‘Neden böyle bir havaalanı Amerika’da yok’ diyor” dedi.

SİYASET 07.12.2019, 23:21
Mahir Ünal: Elin Amerikalısı Türkiye'yi kıskanıyor
banner257
banner226

Ünal, Kahramanmaraş'ta partisince Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde düzenlenen İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda, geçmişte yapılan hizmetlerin unutulmaması gerektiğini söyledi.

Türkiye'nin geldiği seviyeye ilişkin örnekler veren Ünal, Amerikalı şarkıcı, oyuncu ve şovmen Robert Davi'nin, sosyal medyada İstanbul Havalimanı'na övgüler yağdırmasına dikkati çekti.

Davi'nin "Neden böyle bir havalimanı Amerika'da yok" ifadesini aktaran Ünal, şöyle konuştu:

"Eskiden biz Amerika'ya ve Avrupa'ya giderdik orada olanları görüp 'neden Türkiye'de yok' derdik. Şimdi elin Amerikalısı geliyor Türkiye'de yapılanları görüyor ve 'Neden böyle bir havaalanı Amerika'da yok' diyor. Yine geçen gün gazeteci Cüneyt Özdemir, 'diş implantı için Amerika'da hastaneye gittim bana üç ay sonraya randevu verdiler' diyor. Ülkenizdeki sağlık sisteminin kıymetini bilin diyor. Adamı linç etti azınlık."

Ünal, siyasi, savunma sanayisi, sağlık, ulaşım, ekonomik açıdan son derece iyi durumda olduklarını, bir sıkıntı yaşandığını ancak bazı kişilerin bunu, sanki dünya güllük gülistanlık da Türkiye'de sorun var gibi anlattığına dikkati çekti.

Dünyanın anlatıldığı gibi güllük gülistanlık olmadığını vurgulayan Ünal, şöyle devam etti:

"Fransa yanıyor, Amerika ile Çin'in ticaret savaşları devam ediyor. Libya'dan Afganistan'a kadar oluşturulan terör koridorunda 9 ülke yönetilemez hale geldi. Bugün Avrupa Birliği, NATO, Birleşmiş Milletler gibi kurumlar işlevlerini kaybetme noktasına geldi. Buralara ayar veren kim? Son NATO zirvesinde NATO'ya görevini kim hatırlattı. NATO'ya görevini Recep Tayyip Erdoğan hatırlattı. Sorunlarımız var mı? Var ama bu sorunları kim çözer AK Parti kadroları çözer. Öbürlerinin sorun çıkarmaktan başka hiçbir işleri yok. Türkiye'nin sorunlarını büyütmekten, sorunlarını taşımaktan, sorunları kronikleştirmekten başka hiçbir şeye yaramıyorlar."

- "Çünkü devlet hepimizin"

Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu millet ve hassasiyetleri adına, Türkiye adına, Türkiye'nin geleceği ve çıkarları adına bir cümle kurduğunun görülmediğini ifade eden Ünal, şunları kaydetti:

"Kılıçdaroğlu çözüm adına, öneri adına, proje adına tek bir cümle kurduğunu gördünüz mü? Kurmaz, kuramaz ama Cumhurbaşkanımız Soçi'ye gittiğinde, Cumhurbaşkanımıza TBMM'de grup toplantısında en ağır hakaretleri eder. Cumhurbaşkanımız Londra'da dörtlü zirvede, bakıyorsunuz ki Meclis'te grup toplantısında Kemal Kılıçdaroğlu, yine en ağır hakaretleri ediyor. Nereye konuşuyor biliyor musunuz? İçeriye konuşmuyor. Nereye konuşuyor, dışarıya konuşuyor. 'Bu ülkede can ve mal güvenliği yok' diyor. İnsan Allah'tan utanır. (Kılıçdaroğlu) Bu ülkenin namuslu, haysiyetli, izzetli ve onurlu hakimlerine 'namussuz' diyecek kadar alçalabiliyor. Mahkemeler onun istediği kararları verirse bağımsız mahkeme oluyor, beyefendinin istemediği karar çıkarsa da o mahkemenin hakimine utanmadan 'namussuz' diyor. Bu hiçbir ahlakı, hiçbir insanlığı, hiçbir hukuku ve tarih boyunca da insan oğlunun büyüttüğü, geliştirdiği hiçbir değerle izah edilemeyecek bir durum."

Kemal Kılıçdaroğlu'nun siyaset yaptığını düşünmediklerini anlatan Ünal, çünkü bunun adının siyaset olmadığını, bunun adının nefret, düşmanlık ve nefret dili olduğunu ifade etti.

"Sen bu ülkenin hakimine, askerine, yargısına bu ifadeleri kullanamazsın. Çünkü devlet hepimizin." diyen Ünal, "18 yılda biz beraberce bunca sorunu ve krizi çözdük Allah'ın izniyle önümüzdeki krizleri ve sorunları beraberce çözeceğiz. Onlar da siyaset tarihinin çöplüğünde yerlerini alacaklar. Çünkü o çöplüğü bu davranışlarıyla çoktan haketmiş durumdalar. Bizim umuda ihtiyacımız var. Bizim umudu ve inancı artırmaya ihtiyacımız var." ifadelerini kullandı.

Programa, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Ahmet Özdemir, Celalettin Güvenç, Habibe Öçal, Mehmet Cihat Sezal, İmran Kılıç ile Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ve AK Parti İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici de katıldı.

Yorumlar (33)
Vatandaş 2 yıl önce
Amerikalının bundan haberi var mı? Acaba o Amerikalı Kahramanmaraş havalimanını devamlı uçakların pas geçtiğini duysa hala böyle düşünür mü? İniş yardım sisteminin olmadığı bir havalimanının yapıldığını duysa hala böyle düşünür mü? Bu sistemin konum yüzünden entegre edilemediğini ve sonuç olarak havalimanı inşa etmek için tamamen yanlış bir yerin seçilmiş olduğunu öğrense böyle düşünür mü? Ve muhtemelen birileri para kazansın diye olası bir felaketin davet edildiğni duysa böyle düşünür mü? Bunların hepsi İddia ediliyor. Diyelim ki hepsi yalan. O zaman niye inmiyor bu uçaklar diye sorarlar Adama! Bu ülke sadece Istanbul'dan ibaret değil artık bunu anlayın!
Patriotu f35 i vermediler, istese adam washington dan ankarayi marasi vurur. 2 yıl önce
Bizde ki devleti yonetenlerin elin amerikalisi sözü
Diplomasi dili olmasa gerek
demir 2 yıl önce
iyi adamsin ama, biraz mantikli konus. marasa ucak inemiyor. siz kendi arabanizi yapamazken, amerikali bizi nasil kiskaniyor? milleti iyice aptal yerine koyuyorsunuz. ama aptal da cok. haklisiniz. biri cikip da konusamiyor.
Maraşlı 2 yıl önce
Ne kadar Çok güldüm ağa bizimle eğleniy amerika rahipleri için Türkiye’ye neler yaptığını nasıl unuttunuz sayın vekil adamlar bizi tükürükleriyle boğarlar boğdularda dolar altın enflasyon nerelere çıktı milletin aklıyla dalga mı geçiyorsunuz ALLAH rızası için. tabi senin bu sözlerine inanan ayakta alkışlayan vatandaşlarımızda yok değil, gerçek bir ak partili olarak söylüyorum bunlara aklınızla oynatmayın cebinize bakın önce ne vardı şimdi ne var siz üzülürsünüz ah vah etmeyin sonrada
Sade Vatandaş 2 yıl önce
Yalandan kim ölmüş.
Metin 2 yıl önce
ben abd düşmanıyım ama bu söz biraz saçma olmuş adamlarda uçak gemisi var bizde neden yok
HAS MARASLİ 2 yıl önce
ADAMLAR UZAYA GİTMİSLER HALA BİZİM HAVAALANİNİZİ KİSKANİYOR .AKLİMİZLA ALAY ETMEYİN LUTFEN MADEM HAVAALANİNDAN BAHSEDECEKSİN KAHRAMANMARAS HAVAALANİNDAN BAHSET.
Hüsin 2 yıl önce
Türk lirasına bak dolara Bak saniyede ne kadar faiz ödeniyor hesabını yapamazsın gelmiş amerika bizi kıskanıyor diyorsun
Vatandas 2 yıl önce
Akp ye bu adam yüzüne oy vermiyom
Okur 2 yıl önce
Yeter artık milletle alay etmeniz. Tepeden bakmaya başladığınızdan beri partiyi de yıpratıyor Reisi de bitiriyorsunuz. Ak Parti'nin saygınlığını bitirdiniz.
Ede46 2 yıl önce
YAZ!! Resmindeki sanatçı? İzzet Altınmeşe:)))
ELbistan,lı 2 yıl önce
Biz ne Amerikayi gördük Nede amerikalilari.
Ama Siz surekli gezdiginiz icin iyi bilirsiniz yaban elleri. Millet ekmek bulamiyor ekmek sen Hãlã ucak pist,i Havaalanı bilmem amerika,dan bahsedeyosun ucak,a bindiğimi var bu milletin karni doyarsa cok şükür diyor. Birakin bu işleri
Aksakallı akif 2 yıl önce
1-nato,rusyanin kontrol altinda tutulmasi icin degil asıl Turkiye'nin ab ve abd tarafindan izlenmesi icin, Turkiye'nin ekseninin rusya'ya kaymamasi icin ayagimiza vurulan elektronik kelepcedir
2-Amerikada idam cezasi var neden bizde yok ? Afgan pakistanli irak iran suriyeli mülteciler turkiyeyi vatansizlarin kaçış ulkesi haline getirdi sirf idam cezasi olmadigi icin haberiniz var mi?
Marasa devlet eliyle kaç fabrika yapmayi planliyorsunuz 18 yilda kac tane yapildi ? bu kentte her yil 20000 marasli doguyor farkinda misiniz ?
Kahramanmaraş sevdalısı 2 yıl önce
İsim ver isim, kimmiş o amerikalı?
Cenk 2 yıl önce
Ne diyor bu adam? Şaka mı? Resmen dalga geçiyor vatandaşla.
demir 2 yıl önce
hal kavşağını bile, halledemeyen basiretsizler var bu ülkede. adı millet vekili. kesesini dolduran, midesini dolduran. yerkende millet adına yiyorlar.
Maraş Maraş olalı 2 yıl önce
Bize sövsen şu söylediğinden daha ağır olmazdı.Ya sen bizi neden salak yerine koyuyorsun.Amerika bizim neyimizi kıskansın?
KÜRŞT 46 2 yıl önce
Hiç gülesim yoktu valla.
Bol bol güldüm
Usta Ünal 2 yıl önce
vay bu adamcağız çok eğlenceli....
mahmut 2 yıl önce
ak parti kan kaybediyor
Hikmet Dündar 2 yıl önce
Gariplerin parasımı var adamımı var böyle hava alanı yapacak kıskanmaları gayet doğal.
Maraşlı 2 yıl önce
Hahahaahahaha:)) abi Maraş in havaalanı ne zamandır uluslararası havaalanı olmuş, daha doğru dürüst kendi uçaklarımız inemiyor, bı de elin ABD li bizim pistler mi kıskanacak, yani bari bu lafları İstanbul'da iken İstanbul da yaşayanlara söylesen anlarız ama burası Maraş, daha hal kavşağini açamadıniz:)) elin ABD li adamı bitmeyen hâl kavşağini kıskanabilir:)) ABD li adam memleketine gidince soyle der " la kanka çalışmaları bitmeyen kavşak yapmışlar, bizimkiler de hemen bitiriyor. bizimkiler neden yapamıyor :)) ""
Mehmet 2 yıl önce
Bizim havaalanı nı kim kıskanacak acaba istanbuldan vekil adayı olun bari iyice şaşırdınız bu kahraman kentin sorununa bi bakın bizene elin amerikasından
Memleket 2 yıl önce
Hakketen sormak lazim neyimizi kiskanmislar acaba Amerika
edeler 2 yıl önce
doğru maraş havaalanı niye abd de yok 3 seferden 1 de inemiyor uçaklar
Tekkeli 2 yıl önce
Allahım sen aklıma mukayyed et.hayelperestligin bile sınırı var......
Kahramanmarasli 2 yıl önce
En başta da Maraş havaalanı ni kiskaniyorlar demi
asılkahramanmaraşlı 2 yıl önce
yorumsuz.
coni 2 yıl önce
maraşı ve ilçeleri merak edyorum gelecem
drsn 2 yıl önce
yav hee heee
Ziya 2 yıl önce
Ziyaaaaaa!
EDECİ 2 yıl önce
eminim kıskanmışlardır. uçak inmeyen havalimanı sadece bizde var doğru söylüyorsunuz
EDE46 2 yıl önce
YAV EDELER BİZİM MEBUSLARDA AKIL TUTULMASI HASTALIĞI VAR ONLARA KIZIP ÖFKELENMEYİN,
MEBUSLAR MARAŞIN ZENGİNLERİNİN ŞAMAR OĞLANI OLMUŞLAR.
BİRDE BİZLE UĞRAŞMASINLAR HAL KAVŞAĞI, HAVALİMANI, BİTMEYEN YOLLAR, YAPILAMAYAN KAMU YATIRIMLARI NE GEREK BIRAKIN BU İŞLERİ ADAMLAR ZENGİNLERİ MEMNUN ETSİN YETER.
GARİBANLAR HİZMET OLSA DA, OLMASA DA, NASIL OLSA, REİS HATIRINA OY VERİYOR GERİSİ HİKAYE,
BUNLAR GİTSE BAŞKASI GELSE YİNE AYNI OLUR ÇÜNKÜ ZENGİNLER HANCI ONLAR YOLCU.
BİZ MİLLET OLARAK DIŞ KAPININ DIŞ MANDALIYIZ
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
31°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 19 Eylül 2021
İmsak 04:45
Güneş 06:07
Öğle 12:33
İkindi 16:03
Akşam 18:48
Yatsı 20:04