Mahir Ünal: Generallerimiz için kullanılan bu ifadeler kabul edilemez!

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayları Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu'nun ortak canlı yayına çıkması yönünde CHP ile temas kurulacağını belirterek, "İnşallah ortak canlı yayın için bayramdan hemen sonra bir temas gerçekleştireceğiz" dedi.

Mahir Ünal: Generallerimiz için kullanılan bu ifadeler kabul edilemez!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, memleketi Kahramanmaraş'ta partisinin ve valiliğin bayramlaşma programlarına katıldı. TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç, Milletvekilleri Ahmet Özdemir, Mehmet Cihat Sezal, İmran Kılıç ve Habibe Öçal'ın da eşlik ettiği Ünal, ilk olarak AK Parti İl Başkanlığı'ndaki bayramlaşmaya katıldı.

Partililerle bayramlaşdıktan sonra da Trabzon Caddesi'ne geçerek Kahramanmaraş Valiliği'nce düzenlenen halkla bayramlaşma törenine katıldı. Vali Vahdettin Özkan, protokol üyeleri ve vatandaşlarla bayramlaşan Ünal, gündeme ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı.

'ENGİN ALTAY'LA GÖRÜŞMEMİZ OLDU'

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayları Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu'nun ortak canlı yayına çıkıp çıkmayacakları konusunda yöneltilen soruya Ünal, "CHP ile bir temasımız oldu. Sayın Engin Altay'la bir görüşmemiz oldu. Sayın Engin Altay, CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun onayından sonra CHP adayı Ekrem İmamoğlu ile görüşme sağladığını ve dolayısıyla bayramdan hemen sonra temas gerçekleştirebileceğimizi ifade ettik. İnşallah ortak canlı yayın için bayramdan hemen sonra bir temas gerçekleştireceğiz" dedi.

'GENERALLERİMİZE DÖNÜK KULLANILAN BU İFADELER KABUL EDİLEMEZ'

Mahir Ünal, bir televizyon kanalının hbare müdürünün generaller için kullandığı ifadelerin kabul edilemeyeceğini belirterek, şöyle dedi:

"Bir televizyon programında kullanılan bu ifadeler, kahraman ordumuza karşı, askerlerimize karşı kullanılan bu ifadeler hiçbir şekilde kabul edilemez. Üstelik Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı Harekatı'nı gerçekleştirmiş kahraman ordumuza, şu anda Pençe Harekatı'nı gerçekleştiren askerlerimize, generallerimize dönük kullanılan bu ifadelerin hiçbir şekilde kabul edilemez olduğu hem Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından hem parti sözcümüz tarafından hem de Savunma Bakanlığımız tarafından en sert şekilde kınanmıştır ve bu konuda da gerekli hukuki sürecin başlayacağı duyurulmuştur."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ben Been
Ben Been - 4 ay Önce

Tamer rumuzlu okuyucu
Sen ciddi olamazsın.Ya da birisi sana bu yorumu zorla yazdırmış.Mahir in tek davası cebi.Cebini doldur gerisi laf ı güzaf.Ben bu adam yüzünden Akparti ye oy vermiyorum.Benim gibi düşünen bir sürü Kahramanmaraşlı var.İnşAllah bu adam giderse yine partime oy vermeye devam edeceğim.

Tamer
Tamer - 4 ay Önce

Büyük Dava Adamı Elbistanın yetiştirdiği ender Şahsiyete selam olsun.Elbistan sayende Paris gibi oldu.İnsan duygusallaşıyor.Allah seni Elbistanın başından eksik etmesin

rozturk.59
rozturk.59 - 4 ay Önce

Reyisinize Hakaret Edilse Savcılarınız ve Emniyet Hemen Harekete Geçer ve Derhal İçeri Tıkarlardı. Olay Medyaya Düşünce ve Konu Askerler Olunca Sadece Uyduruktan Bir Kınama ve Hukuki Süreç Başlatılacak Söylemleri. AaKaPe Zihniyeti; "ÇEVİR KAZI YANMASIN." Fakat Bilin ki Artık Millet Bunları YEMİYOR...!!!???

Burak
Burak - 4 ay Önce

Yahu Mahir bey siz Kahramanmaraş MİLLETVEKİLİ misiniz yoksa değil misiniz bunu cevaplarsanız sevineceğim Çünkü: Yıllardır milletvekilliği yaptığınız Kahramanmaraş İçin ağzınızdan 1 kelime çıktığını duymadım (AKP sözcüsü olarak konuşmalarınız yerel ve ulusal medyada yer almakta) anca Seçim zamanları Çarşı turunda Milletvekilliğinizi hatırlatıyorsunuz
Tamer bey Elbistan`a katkınız olduğunu iddia ediyor doğruluğunu bilemiyorum ama eğer doğru ise aynı hassasiyeti şehir merkezi adına da göstermenizi isterim,
Saygılarımla

kayt
kayt - 4 ay Önce

bu cesareti nereden alıyorlar acaba...

SIRADAKİ HABER

banner122