Mahir Ünal: Hiçbir milletvekilimizin aklı bir yere kiralanmamıştır

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın filtre vetosuyla ilgili, Hiçbir milletvekilimizin aklı bir yere kiralanmamıştır. Cumhurbaşkanımız toplumsal hassasiyeti dikkate aldı dedi.

Mahir Ünal: Hiçbir milletvekilimizin aklı bir yere kiralanmamıştır

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, TRT Haber'de gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Termik santrallere filtrenin veto edilmesi konusundaki tartışmalara da değinen Mahir Ünal Hiçbir milletvekilimizin aklı bir yere kiralanmamıştır dedi.

Mahir Ünal'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle: 

"Cumhurbaşkanımız toplumsal hassasiyeti dikkate aldı"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "filtre" vetosu Daha önce de gündeme geldiğinde partide sıcak bakılmamıştı.

Bizim hiçbir vekilimizin aklı bir yere kiralanmamıştır. Özgür şekilde kendi düşüncesini dile getirir. Onun gibi PKK/YPG sempatizanı değildir, milli meselelerde bir duruşu vardır. Bu meselede de bizim vekillerimiz düşüncelerini dile getirmiştir. Yasal düzenleme yapılmış Cumhurbaşkanı ile bu gerekli tedbirlerin alınmasına ilişkin bir kaygı oluştuğu için Cumhurbaşkanımız toplumsal hassasiyetleri dikkate alarak, çevreyi dikkate alarak anayasal hakkı kullanmıştır. Cumhurbaşkanımız toplumsal hassasiyeti dikkate aldı. Siyasette aslolan siyasetçi toplumsal hassasiyetlere göre hareket eder. Bizden "toplumsal hassasiyetleri dikkate almayın" onu istiyorlar. Toplumsal hassasiyetler çerçevesinde anayasal hakla veto edildi. 

Kılıçdaroğlu'nun eleştirilerine cevap verdi

Bizim hiçbir vekilimizin aklı hiçbir yere kiralanmamıştır. Kemal Bey maalesef bu ülkenin yargısından Kemal Kılıçdaroğlu elini çeksin. Kılıçdaroğlu, FETÖ'yü yargılayan savcıları, hakimleri "Saray'dan" emir almakla suçladı. Bu ülkenin askerine "Sarayın askeri" dedi. Bu ülkenin şerefli hakimleri nasıl namussuz ilan edilebilir? Hakikat itibar suikasti ile tahrip ediyor. Sistematik olarak kendi siyasi tabanını kin ve nefret temelinde zehirliyor. Kılıçdaroğlu iç siyasete değil dışarıya yönelik konuşuyor. Biz kendisini muhatap almamaya çalıştıkça Kemal Kılıçdaroğlu hakaretlerini daha da artırarak Cumhurbaşkanımızın kendisine, ailesine, yalanları tek tek söyleyerek toplumun kurumlara olan inancını yok ediyor.

Erdoğan'a veto için teşekkür eden Kılıçdaroğlu AK Partili vekilleri eleştirdi

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, kendilerinin tüm itirazlarına rağmen çıkartılan, termik santrallere filtre takılmasını erteleyen yasayı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın veto ettiğini belirterek, "Veto ettiği için teşekkür ederiz." demiş ve AK Partili vekillere sert sözlerde bulunmuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada şu ifadelerde bulunmuştu:

Kendilerinin tüm itirazlarına rağmen çıkartılan, termik santrallere filtre takılmasını erteleyen yasayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın veto ettiğini anımsatan Kılıçdaroğlu, "Veto ettiği için de memnunuz. Veto ettiği için teşekkür ederiz. Bakın doğruya doğru, yanlışa yanlış. Ama burada el kaldırıp 'bu illa geçsin' diyenler birden bire döndüler 'yaşasın reis' demeye başladılar. Önce 'evet' diyordun, şimdi 'hayırcı' oldun. Yani CHP'nin saflarına geldin. Öyle CHP'li istemiyoruz biz. Saraydan talimat alan CHP'li istemiyoruz biz. Onlara akıllarını saraya kiralamış kişiler denir.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2019, 08:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
K.MARAŞ
K.MARAŞ - 1 hafta Önce

KİRALIKSINIZ İNKAR ETMEYİN YÜZSÜZLER

RAHMAN MARAŞ
RAHMAN MARAŞ - 1 hafta Önce

BEN MİLLETVEKİLİ OLSAYDIM ANINDA İSTİFA EDERDİM.ÇÜNKÜ VATANDAŞIN YÜZÜNE BAKAMAM....

EDEM
EDEM - 1 hafta Önce

"Cumhurbaşkanımız toplumsal hassasiyeti dikkate aldı" demiş mahir bey demek ki kendi toplumu hiçe sayıyor.ve diğer oylamaya katılanlarda.

Maraşlı
Maraşlı - 1 hafta Önce

Şu adamdan nefret eden bi ben miyim??

alpaslan
alpaslan - 1 hafta Önce

kendi iradesi olan aklını kiralamayan insan inanmadığı bir tasarıya parmak kaldırıp evet demez. söylediklerine inanan aptallar elbet çıkacaktır. ama size koşulsuz oy verse de oy verenlerin büyük çoğunluğunun aptal olamadığına inanıyorum. bence bir halt beceremediniz bari susun da millet en azından utandığınızı var saysın...

maraşlı
maraşlı - 1 hafta Önce

biz de inandık.

drsn
drsn - 1 hafta Önce

yaklaşan ilk seçim galiba cumhurbaşkanlığı seçimi , oy kazanımı yapmak pahasına maraş vekillerininde içinde bulunduğu güruhun kararları yok sayılmıştır.

maraşlı
maraşlı - 1 hafta Önce

k.maraş milletvekilleri bağımsız değil kendine özgü fikirleri yok emir komuta zinciri içerisinde hareket ediyorlar. bu durumda en çok kendilerine ve k.maraşa zarar veriyor

Ede46
Ede46 - 1 hafta Önce

Yuru be holding vekili akşam başkasın sabah başka Allah kimseyi senin kadar aciz yapmasin

Metin.t
Metin.t - 1 hafta Önce

Gelen giden Kılıçdaroğlu'na sallıyor.adaman suçu nedir.ülkeyi bu duruma kim getirdi.pkk yı kim kolları. Hergün şehit geliyor.sorumlusu Kemalmi.Erdoganmı .adam gibi dogruları söyleyin.

maraşlı fero
maraşlı fero - 7 gün Önce

kula kulluk edene yazıklar olsun

mağralıökkeş
mağralıökkeş - 1 hafta Önce

Evet doğru söylüyor çünkü kiralanacak akıl yokki hiç birinde

Filitre
Filitre - 7 gün Önce

Maraş halki artik siyasete filitre takti ve siz elek alti kaldiniz

ökkeş
ökkeş - 1 hafta Önce

yav he he

elbistanlı
elbistanlı - 7 gün Önce

mecliste kalkan el sayısı 5 değil 15 değil 55 değil. o zaman hangi parti al kaldırdı.elbistanda madem hava kirliliği yoktu neden veto edildi.

Ali
Ali - 7 gün Önce

He canım ne demezsin.


SIRADAKİ HABER