Mahir Ünal ile Mustafa Yeneroğlu arasında istifa kavgası

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal'ın, partisinden istifa eden İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu hakkında söylediği sözlere Yeneroğlu'ndan cevap gecikmedi.

SİYASET 01.11.2019, 11:35
Mahir Ünal ile Mustafa Yeneroğlu arasında istifa kavgası
banner257

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal'ın, partisinden istifa eden İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu hakkında söylediği sözlere Yeneroğlu'ndan cevap gecikmedi. 

Yeneroğlu, Mahir Ünal’ın ifadelerine paylaştığı iki tweet’le yanıt vererek şunları söyledi:

“Ayrılırken kardeşlik hukukunun muhafazasını arzu ettim. Kardeşlik hukuku ihlal edilirse cevap vereceğimi belirtmiştim. Herşeyden önce MKYK Ak Parti’nin haremidir. Bunu ihlal eden ben olmadım. Bulunduğum kurullarda ve toplantılarda uyarılarımı yaptığımı tüm arkadaşlarım bilir. Bu iddia rasyonaliteden o kadar yoksun ki, dışarda konuşup içerde söylemeyene hayrola diye sorarlar herhalde! Zaten en büyük sorunumuz inkar değil mi? Herkes kendine yakışanı yapar.Gözleri olup görmeyeni,kulakları olup duymayanı,dili olup söylemeyeni de milletimiz çok iyi bilir.”

MAHİR ÜNAL NE DEMİŞTİ?

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, CNN Türk’te katıldığı programda şunları söylemişti:

“Mustafa bey benim takdir ettiğim, sevdiğim bir siyasetçiydi. ‘İdi’ diyorum bakın. Bu süreçte Mustafa Yeneroğlu bu partinin en yüksek kurulu MKYK üyesiydi. MKYK ayda bir toplanır. Eleştirin varsa orada dile getirirsin. (Huzursuzluk, insan hakları dedi, siz duymadınız mı?) Ben hiç duymadım.

“ELEŞTİRİN VARSA TWEET ATMAZSIN”

Eleştirin varsa Tweet atmazsın orada dile getirirsin. Siz orada bunları dile getirmeyeceksiniz… Hele hele açıklamasında ‘efendim ben demokratik olmayan bir ülkede yetişmiş bir insanım’… Almanya’dan Avrupa’dan bahsediyor.

“GİDERKEN FİTİL ATTI GİTTİ”

İslamafobinin, ırkçılığın yükseldiği bir dünya üzerinden Türkiye’nin demokrasisine kriter biçen bir akılla karşı karşıyayız. Bir siyasi parti kendi meselelerini kendi kurullarında görüşür. Bir siyasi partinin en üst kurulunda yer alan birisi medya üzerinden genel başkanıyla partisiyle konuşmaz. Zaten istifa edecekti. Giderken de bir fitil attı gitti. Kimmiş o rahatsız olanlar? Biz istifa beklemiyoruz.”

Yorumlar (9)
YAPALAKLI YAVUZ 8 ay önce
150000 nüfuslu elbistan termik santrallerine filtre takılmadıgı için zehir solunuyor ,ne büyükşehir, ne çevre bakanlıgı ne de elbistanlı milletvekiller sesini bile çıkarmıyor.Fitil değil asıl konu filtre , filtre olsa bile kömürden elektrik üretimi dünyanın en eski ve en zararlı elektrik üretim şeklidir.
Sosyal hizmet 8 ay önce
İsmailin suçu ne? Donanımlı,bilgili ve işinin uzmanı herkes tarafından sevilen sosyal hizmet uzmanı işe Bi defa geç kaldı diye çadır sitesine sürgüne tabi tutulmak, bu kurumun yaşlısı olarak, bu denli yetenekli bir insana reva görülmesi akıl mantık işi değil, geç kalmanın cezası 657 dmk var. Mevzuat bilgisine sahip olan bir idareci böyle bir hataya düşmemesi gerekir. Sadece üzülüyorum. Yazık
Sade Vatandaş 8 ay önce
Akp ve yandaşlarının son günleri.
bertizli bekir 8 ay önce
lafa bakılmaz aynesi iştir kişinin diyler ya ede lafa bakmiyk maraşa elbistana bahiyk gerçekten yapılan hizmet yok yollarda yürünmiy havalimanı antebinkini kullaniyk kaldlırım desen o bile yok , bir yola başliyler 15 yıldır göksün yolu hala bitmiy , ana arterler çevre yolunda bitmesi gereken iş 3 yıldır bitmiy ama koltuk ve oy derdinde dört döniyler gardaşım bu memleketten % 50 her iki maraşlıdan birinden oy aliysiz nediy çalışmiysiz ,nedi maraşı kalkındırmaya çabalamiysiz de sadece konuşiysiz nerde silah fabrikalarının anahtarları ? çırçır presle dondurma kaymakla karnı doymiy maraşda her yıl 20000 bebe dogiy
Halil ibrahimkutlu 8 ay önce
Ya tamam bulvar geliyorda köprü meselesi ne oldu 4 yıl oldu daha temel yok ortada maraş belediyesinin tavrı salla başı almaaşı niye köprü atılmıyor maraş karşı yaka olsa kötümü olur niye gelişmesini istemiyorsunuz
Summün bukmün umyun 8 ay önce
Tez uyandır Allahım
admin 8 ay önce
kardeş birbirinizi yemeye gerek yok bir içişleri bakanınız var o zaten akp ye yetiyor mesut yılmazın ANP ı bitirdiği gibi bu da AKP Yİ BİTİRİR.
Ede46 8 ay önce
Üç kuruş tutusturun eline hemen susar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?