Mahir Ünal ile Mustafa Yeneroğlu arasında istifa kavgası

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal'ın, partisinden istifa eden İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu hakkında söylediği sözlere Yeneroğlu'ndan cevap gecikmedi.

Mahir Ünal ile Mustafa Yeneroğlu arasında istifa kavgası

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal'ın, partisinden istifa eden İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu hakkında söylediği sözlere Yeneroğlu'ndan cevap gecikmedi. 

Yeneroğlu, Mahir Ünal’ın ifadelerine paylaştığı iki tweet’le yanıt vererek şunları söyledi:

“Ayrılırken kardeşlik hukukunun muhafazasını arzu ettim. Kardeşlik hukuku ihlal edilirse cevap vereceğimi belirtmiştim. Herşeyden önce MKYK Ak Parti’nin haremidir. Bunu ihlal eden ben olmadım. Bulunduğum kurullarda ve toplantılarda uyarılarımı yaptığımı tüm arkadaşlarım bilir. Bu iddia rasyonaliteden o kadar yoksun ki, dışarda konuşup içerde söylemeyene hayrola diye sorarlar herhalde! Zaten en büyük sorunumuz inkar değil mi? Herkes kendine yakışanı yapar.Gözleri olup görmeyeni,kulakları olup duymayanı,dili olup söylemeyeni de milletimiz çok iyi bilir.”

MAHİR ÜNAL NE DEMİŞTİ?

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, CNN Türk’te katıldığı programda şunları söylemişti:

“Mustafa bey benim takdir ettiğim, sevdiğim bir siyasetçiydi. ‘İdi’ diyorum bakın. Bu süreçte Mustafa Yeneroğlu bu partinin en yüksek kurulu MKYK üyesiydi. MKYK ayda bir toplanır. Eleştirin varsa orada dile getirirsin. (Huzursuzluk, insan hakları dedi, siz duymadınız mı?) Ben hiç duymadım.

“ELEŞTİRİN VARSA TWEET ATMAZSIN”

Eleştirin varsa Tweet atmazsın orada dile getirirsin. Siz orada bunları dile getirmeyeceksiniz… Hele hele açıklamasında ‘efendim ben demokratik olmayan bir ülkede yetişmiş bir insanım’… Almanya’dan Avrupa’dan bahsediyor.

“GİDERKEN FİTİL ATTI GİTTİ”

İslamafobinin, ırkçılığın yükseldiği bir dünya üzerinden Türkiye’nin demokrasisine kriter biçen bir akılla karşı karşıyayız. Bir siyasi parti kendi meselelerini kendi kurullarında görüşür. Bir siyasi partinin en üst kurulunda yer alan birisi medya üzerinden genel başkanıyla partisiyle konuşmaz. Zaten istifa edecekti. Giderken de bir fitil attı gitti. Kimmiş o rahatsız olanlar? Biz istifa beklemiyoruz.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
YAPALAKLI YAVUZ
YAPALAKLI YAVUZ - 2 hafta Önce

150000 nüfuslu elbistan termik santrallerine filtre takılmadıgı için zehir solunuyor ,ne büyükşehir, ne çevre bakanlıgı ne de elbistanlı milletvekiller sesini bile çıkarmıyor.Fitil değil asıl konu filtre , filtre olsa bile kömürden elektrik üretimi dünyanın en eski ve en zararlı elektrik üretim şeklidir.

Alyanak osman
Alyanak osman - 2 hafta Önce

Ne o mahir amca size tamah etmeyenler gunah kecisimi oldu, kendini sorguladin mi hic? Sen bence konusma, sen konustukca, alehine konustugun insan egride olsa bize dogru gelmeye basladi, hani arinin vizildamasina bakarsan kovanlari doldurmus dersin ama bakarsinki kovan tam takir kuru bakir, senin konusmanda bizlere oyle geliyor

Sosyal hizmet
Sosyal hizmet - 2 hafta Önce

İsmailin suçu ne? Donanımlı,bilgili ve işinin uzmanı herkes tarafından sevilen sosyal hizmet uzmanı işe Bi defa geç kaldı diye çadır sitesine sürgüne tabi tutulmak, bu kurumun yaşlısı olarak, bu denli yetenekli bir insana reva görülmesi akıl mantık işi değil, geç kalmanın cezası 657 dmk var. Mevzuat bilgisine sahip olan bir idareci böyle bir hataya düşmemesi gerekir. Sadece üzülüyorum. Yazık

Ali46
Ali46 @Sosyal hizmet - 2 hafta Önce

İsmailin suçu çok doğruları demesin bulunduğu ortamda neler olur direk en büyük amirine desin demez ise olur başına ne gelir bilinmez önca yalaka olsun mevzuat kanun sorun değil kimse bakmaz ona gönderen il müdürü araştırmak gerek Şehit cenazesine gitmez hayatta abileri öyle der İsmail bunları derse başına gelir ne yapalım yapacak bi şey yok Mahir bey bizim Vekilimiz sahip çıkacağız istifa eden kendine eder partimize bi şey olmaz şükür

Sade Vatandaş
Sade Vatandaş - 2 hafta Önce

Akp ve yandaşlarının son günleri.

bertizli bekir
bertizli bekir - 2 hafta Önce

lafa bakılmaz aynesi iştir kişinin diyler ya ede lafa bakmiyk maraşa elbistana bahiyk gerçekten yapılan hizmet yok yollarda yürünmiy havalimanı antebinkini kullaniyk kaldlırım desen o bile yok , bir yola başliyler 15 yıldır göksün yolu hala bitmiy , ana arterler çevre yolunda bitmesi gereken iş 3 yıldır bitmiy ama koltuk ve oy derdinde dört döniyler gardaşım bu memleketten % 50 her iki maraşlıdan birinden oy aliysiz nediy çalışmiysiz ,nedi maraşı kalkındırmaya çabalamiysiz de sadece konuşiysiz nerde silah fabrikalarının anahtarları ? çırçır presle dondurma kaymakla karnı doymiy maraşda her yıl 20000 bebe dogiy

kasgocu
kasgocu - 2 hafta Önce

Mahir ÜNAL AKP nin kurşun askeridir her durumda partisini savunur

has maraşlı
has maraşlı @kasgocu - 2 hafta Önce

gül gül öldüm

Halil ibrahimkutlu
Halil ibrahimkutlu - 2 hafta Önce

Ya tamam bulvar geliyorda köprü meselesi ne oldu 4 yıl oldu daha temel yok ortada maraş belediyesinin tavrı salla başı almaaşı niye köprü atılmıyor maraş karşı yaka olsa kötümü olur niye gelişmesini istemiyorsunuz

ECZACI
ECZACI - 2 hafta Önce

Mahir beye cevap verende ne bileyim daha gereksiz biridir heralde :D

Summün bukmün umyun
Summün bukmün umyun - 2 hafta Önce

Tez uyandır Allahım

Mahir
Mahir - 2 hafta Önce

Mahir Ünal AKPARTİ yi bitirir.

admin
admin - 2 hafta Önce

kardeş birbirinizi yemeye gerek yok bir içişleri bakanınız var o zaten akp ye yetiyor mesut yılmazın ANP ı bitirdiği gibi bu da AKP Yİ BİTİRİR.

MARAŞ
MARAŞ - 2 hafta Önce

Sayın Mahir Ünal'a sahip çıkmamız lazım.Nitecede Kahramanmaraşlı

Ede46
Ede46 - 2 hafta Önce

Üç kuruş tutusturun eline hemen susar


SIRADAKİ HABER

banner122