Mahir Ünal: " Kahramanmaraş Kalesinde çalışmalar devam ediyor! "

AK Parti Genel Başkanı Mahir Ünal, Kahramanmaraş Kalesi ile ilgili açıklama yaptı.

Mahir Ünal: " Kahramanmaraş Kalesinde çalışmalar devam ediyor! "

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal : " Kültür Bakanlığımız ile görüşme sağladık. Kültür Bakanlığımız Kahramanmaraş Kalesini Büyükşehir Belediyemize devir etti ve Büyükşehir Belediyemiz hızla kalenin peyzajını düzenlemesini gerçekleştirecek. Biz sadece kalemizi değil, bizim amacımız Kahramanmaraş’ta Kahramanmaraş’ımızın üzerine kurulduğu tarihi dokuyu tarihi şehir merkezini ortaya çıkarmak yani sadece kale değil, kalenin etrafındaki tarihi karakteri dokuyu ortaya çıkarmamız gerekiyor. Dikkat ederseniz kalenin etrafındaki Telekom yıkıldı. Yavaş yavaş kalenin etrafını açmayı planlıyoruz. Oradaki Maraş çarşısı, ulu cami o alan komple eski Maraş olarak şehrin karakteri ortaya çıkarılırsa o zaman biz Kahramanmaraş’ı koruyoruz diyebiliriz. Mesele sadece Kahramanmaraş kalesi değil, kalenin çevresindeki tarihi dokunun da ortaya çıkarılması gerekiyor. En kısa sürede çalışmalarımız sona erecektir, dedi. " 

YORUM EKLE
YORUMLAR
kahramanmaraşlı...
kahramanmaraşlı... - 2 hafta Önce

Allah aşkına siz K.Maraş milletvekilleri, gerçekten hizmet ettiğinize inanıyormusunuz? Hani kuzey çevre yolu? Şehrin trafiği felç. Siz siyasiler geldiği zaman yollar kapatılıyor, sıkıntıyı çeken yine millet. İstasyonun ordaki köprü bu kadar zormu yapmak? Piazzanın orası bu kadar zormu yapmak. K.Maraş size güvenip oy veriyor (hemde her seferinde ilk 5 e giriyoruz) ama siz bu oyların hakkını vermiyorsunuz. Uzağa değil G.Antebe bakın hizmet nasıl yapılır görün.

Maraş lı
Maraş lı - 2 hafta Önce

Devlet bizden fakirmi Belediye başkanı para yok diye ağlarken neden bakanlıktan alınıp belediyeye devrediliyor. bu memleket ne zaman devlet desteği alacak sayın ünal siz ne işe yarıyorsunuz.

garip bir ede
garip bir ede - 2 hafta Önce

peki oradan çıkarılıp kaçırılan tarihi eserler ne olacak bu hırsızlar için ne yapacaksınız

SIRADAKİ HABER

banner122