Mahir Ünal Kahramanmaraş'ta HDP'ye ateş püskürdü!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, yerel yönetimlerle ilgili "O HDP'li belediyeler gibi devletin kaynağını Kandil'e göndermeye, devletin iş makinesiyle hendek, çukur kazmaya kalkarsanız devlet buna seyirci kalmaz" dedi.

SİYASET 24.09.2018, 16:30
Mahir Ünal Kahramanmaraş'ta HDP'ye ateş püskürdü!
banner257

Kahramanmaraş'ın Kale Mahallesi'nde yapımı tamamlanan Abdullah Tayyip Olçok İmam Hatip Lisesi, törenle açıldı. Okulda düzenlenen açılış törenine Vali Vahdettin Özkan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Büyükşehir Belediye Başkanı, Mehmet Fatih Erkoç, Onikişubat Belediye Başkanı Hanifi Mahçiçek, milletvekilleri ve davetliler katıldı. Törende hitap eden AK Parti'li Ünal, Türk milletinin, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde verdiği mücadeleye değinerek, "15 Temmuz'un ne anlama geldiğini maalesef dünya, anlamadı. Çin'de bir genç tankların önünde durdu, diye 20 yıl onunla ilgili film çektiler, hikaye anlattılar. Oysa bu millet; 15 Temmuz'da kurşuna kafa attı, F-16'ya levye attı, çıplak ellerle vatanını kurtardı. Bu hikayeleri anlatmalıyız. Çocuklarımızın kalbinde vatan sevgisi filizlensin" diye konuştu. 

'BELEDİYE KAYNAKLARI ÇARÇUR ETMEYECEK'

"1994'te Türkiye büyük bir krizdeydi" diyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin parası var mıydı? Krizde olan devlet Recep Tayyip Erdoğan'a para aktarıyor muydu? Hayır. Peki bu kadar imkansızlığa rağmen 1994'te Recep Tayyip Erdoğan İstanbul'u ayağa kaldırdı mı? Kaldırdı. İstanbul'u çöpten, çamurdan kurtarıp, sosyal belediyecilik örneği sergiledi. Demek ki bu işler parayla olmuyor. Belediye yeni kaynaklar oluşturarak, kaynakları çarçur etmeyecek. O HDP'li belediyeler gibi devletin kaynağını Kandil'e göndermeye, devletin iş makinesiyle hendek, çukur kazmaya kalkarsanız devlet buna seyirci kalmaz" dedi.

Konuşmaların ardından AK Parti'li Ünal, beraberindekilerle birlikte okulun açılışını yaparak, sınıfları gezdi.

Yorumlar (16)
KÜRŞAT 46 2 yıl önce
1-Dolmabahçe de kim görüştü acaba
2- İstanbulun şimdiki halinden rahatsız olduğunu söyleyen kim
3- Geçmişte doğudaki olaylara göz yuman kimdi
saymakla bitmez ...
M Ali Küçüktüfekçi 2 yıl önce
sanki bizim köydeki ilkokulda çocuklara masal anlatıyor
hepsibu 2 yıl önce
zamanında kazdılar hendekleri,devletin imkanlarını hem de makam araçlarıyla pkkya götürdüler.sizler de bunlara göz yumdunuz.ne zaman ortaklığınız bozuldu düşman oldunuz onlara.aramızda balık hafızalı olmayan bir kitle var sayın ünal.
HADİ ORDAN 2 yıl önce
BUGÜNE KADAR NERDEYDİNİZ DOĞU İLLERİMİZİ YAKTILAR YIKTILAR HERŞEYDEN ÖNEMLİSİ BİNLERCE ŞEHİT VERDİK GİDAN GİBİ GENÇLERİMİZ GİTTİ YANİ SÖZÜN BİTTİĞİ YERDEYİZ.
mustafa 2 yıl önce
şimdi sayın ünal sizin bir takım sözleriniz vardı o sözlerden hiç bahsetmiyorsunuz seçilmeden önce seçilirsek gibisinden bir takım sözler verdiniz seçilmenize gerek yok geminin kontrolü seçimden önce seçim zamanı ve seçimde sonra sizlerde idi ama hiç bir gelişme olmadığı gibi ekonomik olarak neredeyse 20 yıl öncesine gittik ve önümüzde buz dağı var dikkatli olmanızı diler daha mantıklı en azından geçmişten değil gelecekten bahsetmenizi isterim ki anlattıklarınızın hepsi yanlış politikalarınızın sonuçlarıdır feto politikanız bizi darbeye götürdü açılım politikanız pkkyı çok daha güçlü bir şekilde hazırladı suriye politikanız da yakında bir yerlerde elinizde kalacak hiç demeyin ki bizi kimse bu politikalar yanlış diye uyarmadı sadece kabullenin bizi uyardılar ancak biz kimseyi dinlemedik bu sonuçlar bizim yanlış politikalarımızın sonucudur diyip kabullenin...
Soner K. 2 yıl önce
Hendek rezaleti yaşandı bu ülkede.Valilere operasyonlara izin vermeyin talimatı verildi. 750 tane Özel yetişrilmiş JÖH VE PÖH kaybettik.HENDEKLERİ KAPATMAK VE PKKYA TESLİM EDİLEN ŞEHİRLERİ ALMAK İÇİN.Ve birileri Dolmabahçede Sırrı Süreyya ile kahkaha atıp ........Ulan hatırlayınca yine sinirlerim hopluyor
memoş 2 yıl önce
Kendi tedbirsizlik ve hatalarının sonucu olan ve yüzlerce şehit verdiğimiz, geçmişte kalan olayları neden gündeme getirirsiniz ki? Bu ülkeyi başka bir iktidar mı yönetiyordu?
K.MARAŞLI MURO 2 yıl önce
Sayın vekilim saygılar selamlar.Bu söz verilen stadyumun yapılacagı yer belli olmadımı daha yada askıyamı alındı.çünkü sayın reisi cumhur sıradaki stadyumlar arasına k.maraşımızın ismini zikretmedi,dolayısıyla milletin kafasında soru işareti kaldı.sizi seviyoruz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?