Mahir Ünal Kahramanmaraş'taki Havaalanında incelemelerde bulundu

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, inşaatı yüzde 95 oranında tamamlanan Kahramanmaraş Havaalanı'nın yeni terminal binası inşaatında incelemelerde bulundu.

Mahir Ünal Kahramanmaraş'taki Havaalanında incelemelerde bulundu

Kahramanmaraş Vali Vekili Bayram Öz, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir, Dulkadiroğlu Kaymakamı Kadir Okatan, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen'in de eşlik ettiği Mahir Ünal, Kahramanmaraş Havaalanı Müdürü Kezban Emel Mecit ve inşaat firması yetkilileri ile terminal binası inşaatını gezdi. İnşaattaki son durum hakkında bilgi alan Ünal, daha sonra bir değerlendirme yaparak Kahramanmaraş Havaalanı'nı gümrüklü bir havaalanına dönüştürüp hem yurt içinden hem yurt dışından yoğun bir uçuş sağlayacak cazibe bir havaalanı haline getirmeyi amaçladıklarını söyledi.

"KAHRAMANMARAŞ'I TERMİNAL ŞEHRİ HALİNE GETİRMEYİ PLANLIYORUZ"

Mahir Ünal, değerlendirmelerinin devamında, "Bunun içinde bir diğer haylimiz şu; hızlı tren garı ile havaalanı terminalini birleştirmeyi planlamıştık. Dolayısıyla uçak yolcusu uçaktan indiğinde burada hemen hızlı trene binip Adana ve Gaziantep'e ulaşabileceği bir planlama düşüyoruz. Şu anda planlama aşamasında. Ama her şey önce hayal edilir, sonra planlanır, sonra gerçekleşir. Gördüğünüz gibi hayal ettiğimiz havaalanı tamamlandı. Şimdi inşallah pistin uzatılma işi var, onun proje çalışması devam ediyor. İnşallah hem karayolu açısından, hem havayolu açısından hem de demiryolu ve hızlı tren açısından Kahramanmaraş'ımızı bir Terminal şehir haline getirmeyi planlıyoruz. Bunu büyük oranda gerçekleştirdik. İnşallah bunu gerçekleştirdiğimiz Kahramanmaraş, hem yurt içi hem yurt dışı yolcu akışında ciddi bir avantaj elde edecek" diye konuştu.

2 MİLYON YOLCU KAPASİTELİ OLACAK

İhale bedeli yaklaşık 60 milyon lira olan ve Aralık 2016'da temeli atılan Kahramanmaraş Havaalanı'nın yeni terminal binası inşaatı yüzde 95 oranında tamamlandı. Kasım ayının ilk haftalarında açılması planlanan havaalanın giden yolcu bölümü toplam 6 salondan oluşacak. 28 bin 800 metrekarelik apron, 5 uçağın park edebileceği genişlikte olacak ve aprona 200 metrelik taksi yoluyla ulaşılabilecek.

Toplamda 223 bin metrekarelik kapalı alana sahip olacak. havaalanında 430 araçlık genel, 33 araçlık VIP, 44 araçlık personel otoparkı olacak. Ayrıca yen havaalanında, dünyadaki en modern havaalanlarında kullanılan elektronik sistemlerinin kullanılacağı kaydedildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
FIRAT
FIRAT - 7 ay Önce

Sayın mahir ünal bey
Bu havaalanına işe girmek için torpil mı bulmak lazım söyleyin kime gittisek ak partiden bi telefon gelse yeter diyorlar ne demek bu onuda yaptık olmadı el altından hep doldurmuşlar yazık değil mi AK PARTI hizmeti devletini milletini evlatlarını böyle mi koruyup sahip çıkıyor Allah bunu sorar 12 oy kaybettiniz kusura bakmayın

Mehmet Atahan
Mehmet Atahan - 7 ay Önce

Yeni terminalin devreye girmesi biran önce sağlanmalı Havaalanı kavşağı sorunu da çözüm bekliyor

GÖREN GÖZ
GÖREN GÖZ - 7 ay Önce

BİR ZAMAN AYIRIPTA AKEDAŞIN OFİSLERİNEDE UĞRAYIP MİLLETİN DERDİNİDE DİNLESELER VE ÇÖZÜM ÜRETSELER OLMAZMI.

Mustafa
Mustafa - 6 ay Önce

Bazıtlı mahallesindeki evimizede su yok yol yok maalesef alamadık nereye baş vurduysak hizmet alamadık bumu büyükşehir olmak hizmet sıfır

SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224