Mahir Ünal: Kendi krizini çözemeyen Türkiye'yi yönetebilir mi?

CHP’ye yönelik en somut eleştiriler CHP’lilerden geliyor” değerlendirmesinde bulundu. Mızrağın çuvala sığmadığını vurgulayan Ünal, şunları belirtti:

Mahir Ünal: Kendi krizini çözemeyen Türkiye'yi yönetebilir mi?

Ünal, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, CHP’nin sözde savunduğu tüm değerleri kaybettiğini, geçmişte Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile AK Parti hükümetlerine ettiği iftiraları içselleştirip, uyguladığını belirterek, “İçinde bulundukları hazin durum o kadar ayyuka çıkmış vaziyette ki CHP’ye yönelik en somut eleştiriler CHP’lilerden geliyor” değerlendirmesinde bulundu. Mızrağın çuvala sığmadığını vurgulayan Ünal, şunları belirtti:

‘Aciz kaldılar’

“Türkiye’nin seçim sistemini tartışmaya açanlar, 24 Haziran’da partilerinde en basit seçim sistemini bile işletmekten aciz kaldılar. Kampanyasını sözde ‘adil seçim’ söylemi üzerine kuran cumhurbaşkanı adaylarına veri akışı bile sağlayamadılar. ‘Mühürsüz oy’ iftirası üzerinden birçok vatandaşımızı manipüle etmeye kalkanlar, bugün kendi delegelerinin imzasının ıslak olup olmadığı noktasında bile uzlaşamıyorlar. Toplumun tüm kesimlerinden oy aldığımız ve eşit hizmet sunduğumuz halde, Cumhurbaşkanımızın aldığı yüzde 52’lik oyu tanımayıp, yüzde 48 oy oranı kendine aitmiş gibi meşruiyet krizi çıkaranlar şimdi en kötü ihtimalle toplam delegelerinin yüzde 48’inin kurultay talebini dikkate almıyorlar.”

Ünal, şunları kaydetti:

‘Bu akıl anlamaz’

“Liderimiz Erdoğan’a diktatörlük ithamında bulunanlar, bugün kaybettikleri 9. seçime rağmen koltuklarında kalmak uğruna tabanlarından gelen her türlü çağrıya kulak tıkıyorlar. Çoğulculuktan, adaletten, demokrasiden bahsedip, bu kavramları bırakın Türkiye sathında temsil etmeyi, daha kendi partisi içinde uygulayamayanlar, kendi krizlerini çözemeyenler, şiddetli türbülansların yaşandığı bir dünyada Türkiye’yi yönetebilirler mi?

Söz konusu Türkiye karşıtı, Erdoğan düşmanı yapılarla söylem birliği olduğunda en sert söylemleri, hakaret ve iftira düzeyinde dile getirmekten çekinmiyorlar... Dolar 5 lira olunca sevinen, ekonomi batsın diye heveslenen, Anayasa değişikliği ve seçimleri gayrimeşru ilan eden bu akıl, ne düşman Anadolu’ya dayandığında Tekalifi Milliye emirlerini çıkaran Atatürk’ü ne de bu emirler doğrultusunda varını yoğunu feda eden milletimizi anlayabilir.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
mustafa
mustafa - 7 ay Önce

ülkenin ekonomisini nasıl düzeltebiliriz diye düşünmek yerine neden boş boş siyaset muhabbetlerindesiniz anlayamıyorum akp den başka hiç bir partinin bu ülkeye ne yararı ne de zararı var bence oturup bunu bir düşünün...

asılkahramanmaraşlı
asılkahramanmaraşlı - 7 ay Önce

hala chp veya başka bilmem ne parti diyorlar.Bırakın artık birbirinizi yemeyide ülkeyi ekonomik krizden nasıl kurtarırız onun telaşına düşün.Birbirinize laf atmaktan ekonomiye vakit ayıramıyorsunuz.600 tane hiçbir işe yaramayan vekil bu memleketin bütçesine kambur olmaktan başka hiçbir işe yaramıyor.

GARİB
GARİB - 7 ay Önce

NE ZAMAN TV CIKSA VEYA GZTCİLERE ACIKLAMA YAPSA AGZINDA HEP CHP OLDU BUGÜNE KADAR. MARAŞLI SENİ MEMLETE FAYDALI OLSUN DİYE GÖNDERDİ AMA

Kazım Koyuncu
Kazım Koyuncu - 7 ay Önce

Acaba akp de seçim de başarısız olsaydı gör bak ne kriz ler çıkıyor du

murat
murat - 7 ay Önce

adam sert cıkmış güleyim de boşa gitmesin adam herif ya yazık bukadar basitmi herşey bitirdiniz ülkeyi 16 yılda ekonomi ne halde dolar sizin göreve geldiginizde 1200 idi şimdi 5300 bumu başari yazıklar olsun ahiret hesabı var bunun unutmayalım burda bazı işler tatlı olabilir dini vaiz veripte pislik yapanlar hesabını verecek Allahın katında ünütmayalım

mustafa
mustafa - 7 ay Önce

yazıklar olsun size devlet adamı olamadınız siyaset adamı oldunuz siz siyasi geleceginizi dusunmekten devleti duşunemez duruma geldiniz bu saltanatın hesabı olucak hakkım varsa haram olsun

SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224