Mahir Ünal Sosyal Medyada Ülke Gündeminde! Cebindeki Telefonu Kaça Aldın?

TV5'te yayınlanan '4. Güç' isimli programa konuk olan AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal 2018 yılındaki seçimler öncesinde Kahramanmaraş gezisindeyken genç bir çiftçiyle yaşadığı diyaloğu anlattı. Ünal, “Bizi mahvettiniz, bizi öldürdünüz” diyen çiftçiye "Cebindeki telefonu kaça aldın?" yanıtını verdiğini ifade etti. Mahir Ünal'ın bu sözleri onu Twitter'da ülke gündemine soktu.

SİYASET 07.02.2021, 20:41 07.02.2021, 21:16
Mahir Ünal Sosyal Medyada Ülke Gündeminde! Cebindeki Telefonu Kaça Aldın?
banner257

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, twitter'da gündem oldu. Kahramanmaraş'ta seçim gezisinde birçiftçi ile arasında geçen konuşmay anlatan Mahir Ünal'ın sözleri üzerine binlerce kişi Mahir Ünal'ı etiketleyerek yorum yaptı.

TV5'te yayınlanan '4. Güç' isimli programa konuk olan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal 2018 yılındaki seçimler öncesinde Kahramanmaraş gezisindeyken genç bir çiftçiyle yaşadığı diyaloğu anlattı.  Ünal, “Bizi mahvettiniz, bizi öldürdünüz” diyen çiftçiye "Cebindeki telefonu kaça aldın?" yanıtını verdiğini ifade etti. Ünal şöyle konuştu;

"Bir delikanlı geldi. 'Bizi mahvettiniz, bizi öldürdünüz' dedi. 'Telefonunu alabilir miyim' dedim. IPhone 6. 'Kaça aldın' dedim. '3400 lira mı, 4500 lira' mı dedi, '24 taksitle aldım' dedi. 'İnternet paketi de var mı?' dedim. 'Var' dedi. 'Ayda kaç para ödüyorsun buna?' dedim. 'Ayda 450 lira ödüyorum' dedi."

Mahir Ünal'ın sözleri sosyal medya platformlarında tartışılmaya devam ediliyor.

Yorumlar (23)
Meraklı 12 ay önce
E yani lüks mü oluyor ? Ülkede yoksulluk sınırının çok altında ücret belirleyenler için bu bakış açısı gayet normal...
çaycı 12 ay önce
Ayda 450 bin lira ödediği paketi başka Ülkelerde 45 tl ye kullanırsın: bunu niye görmüyorsun: mahir bey.... Verginin vergisinin vergisini alıyorsunuz.
Irfan 12 ay önce
Sayın vekil birde diğer taraftan bakmak lazım 500 liralık telefon nasıl 3500 lira oldu hangi vergileri alıyoruz niye avrupadan pahalı diye bakmak lazım esnafi da ciftciyide memuru da isciyide Ulkeyide bitirdiniz satmadiginiz ne kaldı şimdi neden çıkmıyorsunuz sokaklara caddelere acaba halktan niçin kaçıyorsunuz aklımda birsürü deli sorular cevap arar birşey desen eleştiren feto illet zillet diye bir kulp takarsiniz.
gariban halk... 12 ay önce
Artık halkımızla lay ediyorlar.. Bu telefon ne kadar diye soracağına avrupa da olsa ne kadar olurdu internet paketi Avrupa da olsa ne kadar olrdu diye sormak lazım sayın vekile. Yaklaşık olarak 6,2 mbps ile karşımıza çıkan Türkiye, paket olarak sunduğu ücretlerde +20 dolarlık bir ücretlendirme ile cüzdanımızı bir hayli yakıyor. Doğu Avrupa'nın en güçlü ve en ucuz internet bağlantısına sahip olan Romanya, 55 mbps ortalama hızıyla dikkat çekerken müşterilerine de 0,7 centlik bir ücreti sunuyor. Anlayana....
maraşlı 12 ay önce
Keşke kahramanmaraş demeseydin rezil olduk....
Ben Been 12 ay önce
Mahir sen git Ak Parti dursun. Allah ını seversen sen git.
Patron 12 ay önce
Çok güzel cvp vermiş siniz sayın Ünal tebrik ediyorumBunlar provakator paçavra lari bu bozguncular ülkeyi karıştırmak için her şeyi denerler
Tr 12 ay önce
Amerikadaki bir öğrenci PS5 çıkınca almak istiyor ve günü birlik kuryelik yapıyor. 19 saat aralıksız çalışan çocuk PS5 ve Oyunlarını satın alabiliyor. Türkiyede ise PS5 alma için asgari ücret ile tam 4 ay aralıksız çalışmamız gerekiyor. Utanmadan sıkılmadan iPhone6 ve internet paketine lüks demiş birde. Günümüzde Akıllı telefon kullanmak şart oldu zaten hayatımızın bir parçası. Okılun işinin wp grupları mailleri edevlet vs vs gibi şeylere nasıl ulaşacaksın yoksa? Ülkede yoksulluk sınırı belli ama asgari ücret yoksulluk sınırının bile altında. Milletin aklıyla dalga geçiyorsunuz Utanın! Oy veren arkadaşlarında umarım vicdanı rahattır müstehak bize.
Maraşlı 12 ay önce
Bu çiftçinin 100 dönüm tarlası olsa 20 binden 2 milyon eder. Taraktor ve diğer ekipman 500 bin desek sermaye 2.5 milyon eder. Üretim yapmayıp bu parayı faize yatirsa yıllık 350-400 bin TL kazanır. Ama harama değilde alin terine emeğe yatırım yaptığı için açlığa mahkum olan gariban insanımız. Gözünü cebindeki telefona diken siyasetçimiz
Mehmetharbii 12 ay önce
Kimse haline şükretmiyor bunlara milletvekilleride dahil bu işin askeri ücretlisi zengini fakiri yok her kez gereğinden fazla şükretmiyor aç devletimiz fakirine gereğince bakıyor diye düşünüyorum aç olan varsa fakir fonu hayır kurumları var vaşvursunlar.
Eğri otur doğru konuş 12 ay önce
Çok doğru söylemiş. Akıllı telefonları toplumun az bir kesimi hariç, başkalarından geri kalmamak için ya da keyif içon alıyoruz. Kesinlikle ihtiyaç değil keyif için alıyoruz çoğumuz. Arabası olan arkadaşlarım jip için borçlanıyor ya da daha pahalı araba için sonra da söylenip duruyor insanlar hepimiz borçluyuz diye. İnsanlar çoğunlukla gösteriş ve lüks peşinde tabi borcu bitmez. Gariban varsa da az sayıda. O şikayetçi olanları bir düğünde görün bakalım hiç gariban perişan halleri var mı? Işleri güçleri şikayet.
46 12 ay önce
Gerçekleri söylemişsiniz ama şuanki insanoğluna genel özelliği kendini hep kötü göstermek borçluyum şuyum yok buyum yok hep kendini olduğundan kötü gösterme Maraş’ta fazlasıyla var
göktürk46 12 ay önce
şuanda akıllı telefonlar ve internet hayatın vazgeçilmezi...çok göremezsin kimseye
kemal ciğer 12 ay önce
mahir abi sen expo2023 için verilen 40 tirlyonluk ihaleyi kim aldı ,onu araştır ,belki biliyrosun araştormana gerek yok ,malum belediyeye yapılan yolsuzluk operasyonu ne oldu ,kim müdahele ettide ağır ceza mahkemesinden doys kaçıırldı ,saygılar mahir abi
Halil 12 ay önce
Çok komiksiniz Mahir bey, Biz size oy veriyoruz ya daha ne diyeyim... sorun bizde
Hasan 12 ay önce
Telefon senin neyine, Aç karnını doyurduğuna bak. Kuru ekmek bile sana çok...
fazlı 12 ay önce
Bu adam derhal görevden alınmalı. Hatırlayın, istanbul belediye seçimlerinin ikincisinde seçim çalışmaları buna emanet edildi ve kaybettik. Her tarafı zarar.
Ali 12 ay önce
Telefon ya da araba her neyse. Herkeste telefon, her evde arabadan ziyade neden bunlara fazla fazla para vererek sahip oluyoruz diye sorgulamadikça kimse kusura bakmasin Mahir Bey hakli.
46 12 ay önce
telefon ve interneti bir vatandaşa çok gören zihniyet...otomobillerden aldığınız vergilere ne demeli?bazen kan değişikliği iyi olur...
Burtulu 12 ay önce
Çiftçi halkın en fakir kesimi mi demek oluyor. Çitçinin geliri yüksek olamaz mı? Çifti 10 bin liralık telefon taşıyor diye geliri eskiye göre artmış mı oluyor. Mahir Ünalın köylüleri 1990'lı yıllarda 3 yılda bir traktörlerini sıfırla değiştiriyorlardı. Şimdi Karahüyük köyünde kaç tane kişi 0 traktör alabiliyor.
100 ton pancar parasıyla o zaman ne alabiliyorduk, şimdi ne alabiliyoruz bütün mesele bu.
Ölkeş 12 ay önce
450 x 24 = 10.800 TL eder
9 köyden kovulan 12 ay önce
Aynı miktardaki parayla dışarıda adam araba alıyor. Bizim yöneticilerimiz 4500 liraya aldığı telefonu örnek göstererek haliniz vaktiniz yerinde diyor. Ne yapsın Sn. Mahir Ünal online yapılan derslere, sınavlara tuşlu telefonla mı girsin? Bu mu sizin halkınıza karşı tutumunuz samimiyetiniz. İşçi olduğunu varsayalım dişinden tırnağından artırarak aldığı telefonla yıllık binlerce verdiği faturaları mı örnek göstereceksiniz! Ayrı bi konu olarak telefondan ve faturasından alınan vergiler ortada o telefonu o almasa bi başkası almasa vergiler nereden toplanacak? O gösterilen ücretli otobanları kendi cebinizden mi karşılayacaksınız? Ülkesi için canını ortaya koyacak gençlerin yaşam kalitesine artık takılmaz hale geldik de bari hitabınızla bize yaşama tutundurun. Garibanın cebindeki ülkeye girişi 2000 lira olup vergilerle 4500 lira olan telefonu örnek göstererek değil!
Yaşar 12 ay önce
K.maraş ta istihdam alanı oluşturma yarışına girerseniz işsiz insan kalmaz, daha imar planı bitmemiş sanayi arsaları var bunlara el atın ki, imkanlar çoğalsın, destek geri ödemesiz kapital ile olur. Çözüm sunacaksanız eleştirerek değil sorun çözülecek öneri ile olur.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş'ta 18 Ocak 2022'de yağan kar yağışı sonrası Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yeterli buldunuz mu? Trafiğin aksamasında suçlu kim?
Namaz Vakti 22 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı