Mansur Yavaş: Seçim yenilgisinden dolayı Ankara halkını...

Mansur Yavaş AK Partili üyelere ateş püskürdü.

Mansur Yavaş: Seçim yenilgisinden dolayı Ankara halkını...

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Mansur Yavaş, AKP’li üyelerin reddettiği kredi teklifiyle ilgili "Bu kararda hâlâ seçim yenilgisini hazmedemeyen birkaç kişinin etkili olduğunu duyuyoruz. Peki, soruyorum, kaybeden kim oluyor? Bana bir şey olmaz ki, ben 5 yıl daha burada başkanım. Ankara halkını mı cezalandırıyorlar” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, göreve gelmesinden bu yana yaşadıklarını anlattı. AKP’li meclis üyelerinin kredi talebini reddetmesi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Borç yiğidin kamçısıdır” sözünün seçim yenilgisinin intikamı olduğunu belirten Yavaş, atanamayan öğretmenlere müjde verdi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, Cumhuriyet gazetesinden İpek Özbey’e yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Ben burada konunun Ankara ve Ankaralının çıkarına olup olmadığına bakarım. Biraz önce bahsettiğim su yatırımları için kredi çekme konusundaki tutumu siyasi bir görüş olarak görüyorum. Halbuki bizim burada tek derdimiz Ankara olmalı. Kentin yararına olan konularda bana zorluk çıkarsalar ne çıkarmasalar ne? Bundan kim kaybeder? Bana değil ki, Ankaralıya zarar vermiş olursunuz. Ankaralı beni seçimle bu göreve getirdi. Herkesin bu konuda kendine dersler çıkarması lazım.

Teamül gereği önce bir hayırlı olsun ziyareti beklemiştik ama birkaç başkanımız dışında olmadı. Daha sonra AK Parti grubuyla konuşup bir yemek düzenledik. Bir araya gelmekten, konuşmaktan çekinmemeliyiz. Artık seçim dönemi bitti, hizmet etme dönemi başladı. “

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cem
Cem - 2 gün Önce

Hadi yavaşşş yavaşşş sen uza kardaşşş, noldu zor geldi değilmi paşam m, bahaneyi bırak boyunu görelim Mansur yavaşşşşşşşşşşşşş

Murat ENGİZEK k.maraş onikişubat
Murat ENGİZEK k.maraş onikişubat - 2 gün Önce

Ağzına diline sağlık cem gardaşım eyvAllah duydunuzmu yavaş yavaşşşş gidinnnnnnnnn

SIRADAKİ HABER