Mansur Yavaş: Seçim yenilgisinden dolayı Ankara halkını...

Mansur Yavaş AK Partili üyelere ateş püskürdü.

SİYASET 04.12.2019, 13:08
Mansur Yavaş: Seçim yenilgisinden dolayı Ankara halkını...
banner257

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Mansur Yavaş, AKP’li üyelerin reddettiği kredi teklifiyle ilgili "Bu kararda hâlâ seçim yenilgisini hazmedemeyen birkaç kişinin etkili olduğunu duyuyoruz. Peki, soruyorum, kaybeden kim oluyor? Bana bir şey olmaz ki, ben 5 yıl daha burada başkanım. Ankara halkını mı cezalandırıyorlar” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, göreve gelmesinden bu yana yaşadıklarını anlattı. AKP’li meclis üyelerinin kredi talebini reddetmesi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Borç yiğidin kamçısıdır” sözünün seçim yenilgisinin intikamı olduğunu belirten Yavaş, atanamayan öğretmenlere müjde verdi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, Cumhuriyet gazetesinden İpek Özbey’e yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Ben burada konunun Ankara ve Ankaralının çıkarına olup olmadığına bakarım. Biraz önce bahsettiğim su yatırımları için kredi çekme konusundaki tutumu siyasi bir görüş olarak görüyorum. Halbuki bizim burada tek derdimiz Ankara olmalı. Kentin yararına olan konularda bana zorluk çıkarsalar ne çıkarmasalar ne? Bundan kim kaybeder? Bana değil ki, Ankaralıya zarar vermiş olursunuz. Ankaralı beni seçimle bu göreve getirdi. Herkesin bu konuda kendine dersler çıkarması lazım.

Teamül gereği önce bir hayırlı olsun ziyareti beklemiştik ama birkaç başkanımız dışında olmadı. Daha sonra AK Parti grubuyla konuşup bir yemek düzenledik. Bir araya gelmekten, konuşmaktan çekinmemeliyiz. Artık seçim dönemi bitti, hizmet etme dönemi başladı. “

Yorumlar (2)
Cem 6 ay önce
Hadi yavaşşş yavaşşş sen uza kardaşşş, noldu zor geldi değilmi paşam m, bahaneyi bırak boyunu görelim Mansur yavaşşşşşşşşşşşşş
Murat ENGİZEK k.maraş onikişubat 6 ay önce
Ağzına diline sağlık cem gardaşım eyvAllah duydunuzmu yavaş yavaşşşş gidinnnnnnnnn
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?