Memur-Sen Kahramanmaraş Şubesi'nden Erdoğan'a Destek

Memur-Sen Kahramanmaraş Şubesi Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceklerini açıkladı.

Memur-Sen Kahramanmaraş Şubesi'nden Erdoğan'a Destek

Memur-Sen Kahramanmaraş Şubesi Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceklerini açıkladı.

17 Temmuz 2014 Perşembe 10:41
Memur-Sen Kahramanmaraş Şubesi'nden Erdoğan'a Destek
Memur-Sen Kahramanmaraş İl Temsilcisi Adnan Alagöz Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceklerini söyledi.

"Millet olarak, ilk kez doğrudan kendi irademizle Cumhurbaşkanı seçeceğimiz ve siyasal tarihin akışına da etki edecek bir süreci yaşıyoruz.12.Cumhurbaşkanının doğrudan milletin oylarıyla seçilecek olmasını, vesayeti tasfiye sürecinde son aşamaya gelindiğinin tescili olarak görüyoruz" diyen Alagöz "İnşa ve ihyası için mücadele ettiğimiz medeniyet değerlerimiz, yakın tarihten çıkardığımız sonuçlar, medeniyet havzamızda yaşananlar, 12. Cumhurbaşkanlığı seçim sürecine çok daha büyük anlam ve sonuçlar yüklememizi de zorunlu hale getiriyor" dedi.

Alagöz şöyle devam etti:

Çünkü milletin oylarıyla seçilecek ilk Cumhurbaşkanı, kadim medeniyetimizin ihyası ve Yeniden Büyük Türkiye davalarının öncüsü olma sorumluluğunu da üstlenecektir. Milletin oylarıyla seçilecek 12.Cumhurbaşkanımız; istikbal, istiklal ve istikrar noktasında büyük bir ivme yakalayan ülkemizin demokratikleşme, sivilleşme ve özgürleşme yolculuğunun da liderliğini yürütecektir.

Türkiye, sadece milletimiz için değil medeniyet havzamızdaki bütün ülke ve toplumlar için yeni ufuk ve umutların öznesi olmak durumundadır. Artık, Türkiye herhangi bir ülke değildir. Artık, Türkiye başka coğrafyaların yaralarını saran, mazlumlarına kol kanat geren, zulme ve zalime karşı sessiz kalmayan proaktif diplomasiyi esas alan vizyoner bir ülkedir. Cumhurbaşkanının halkın oylarıyla seçilecek olmasını, mevcut siyasi iradenin millet egemenliğine ve milletin takdirine bağlılığının göstergesi olarak kabul ediyoruz. 

C.Başkanının halk tarafından seçilecek olması önemli ancak halkın doğru kişiyi, doğru ismi C.Başkanı olarak seçmesi de çok önemli. Biz, bu noktada, Türkiye'nin ihtiyaç duyduğu C.Başkanı profilini ve sahip olması gereken nitelikleri ifade edelim. 

12. Cumhurbaşkanı, Türkiye Cumhuriyeti'nin lideri olacaktır. Türkiye, gelecek vizyonuna uygun olarak Lider Cumhurbaşkanı profiliyle, medeniyetin ihyası ve Yeniden Büyük Türkiye inşası sürecini hızlandırmalıdır. Türkiye'nin ihtiyaç duyduğu Lider Cumhurbaşkanı'nın Anayasa'da yazılanlar dışında vasıflara da sahip olması gerekir. 

Alagöz yaptığı açıklamaya şu şekilde devam etti:

 "Cumhurbaşkanı adaylarının hem Türkiye'yi tanımak hem de Türkiye'de tanınmak yönüyle benzer durumda olmadıklarının bilincinde olarak; Türkiye'yi bilen, milletiyle ortak ya da benzer bir hayat öyküsüne sahip, milletle aynı sıkıntıları çeken, milletin sevinçlerini, gelenek, göreneklerini bilen ve yaşayan., medeniyetin değerlerini yaşayan ve yayan, Türkiye'nin siyasi ve toplumsal dengelerini bilen ve yönetebilen bir C.Başkanı istiyoruz. 

Bizler, Türkiye'nin siyasi, ekonomik, kültürel ve toplumsal açıdan bugün ulaştığı seviyeye bakarak; geçmişte yaşadığımız sıkıntı ve baskıları, devletin karşı karşıya kaldığı küresel operasyonları, millet-devlet arasında çıkarılan çatışmaları ve bunları çıkaranları unutmadık, unutmayacağız. 
Üniversite kapılarından geri çevrilen genç kızlarımızı, Kur'an Kurslarına gidemeyen çocuklarımızı, başörtülü olduğu için memurluğu sona erdirilen kadın kardeşlerimizi, Kürt olduğu için ötekileştirilenleri, evladıyla Kürtçe konuştuğu için jandarma şiddetine maruz kalan anneleri, kesintisiz eğitim uygulamasıyla kendi çocuklarına ve gençlerine zulm eden devlet aygıtını, katsayı uygulamasıyla siyaseten kast sistemine dayanan eğitim sistemini bu ülkede yaşadık.  Kendi vatandaşını tehdit olarak görüp darbe yapan, muhtıra yazan ceberrut devlet hüküm sürdü Türkiye'de. Bir yandan ötekileştiren devlet, diğer yandan kan pazarı kuran terör örgütü geri gelmeyecek otuz bin canımızı ve çözümsüz otuz yılımızı çaldılar. 28 Şubat'ın zulmünün etki ve travmalarıhala tam olarak bitmiş değil.
Evet, bugün bunların hiçbiri Türkiye'de sıkıntı olarak yok. Millet daha özgür, daha müreffeh, daha huzurlu. Yollarımız, havaalanlarımız, hastanelerimiz, üniversitelerimiz, köprülerimiz, barajlarımız her geçen gün artıyor. Hayat kalitemiz sürekli yükseliyor. Çözüm süreciyle birlikte terör ve terör mağduriyeti sona eriyor. 
Kesintisiz eğitim yerine 4+4+4 sistemiyle çocuklarımız daha esnek tercihlerde bulunabiliyor. İmam-Hatip ortaokulları açıldı. Katsayı uygulaması sona erdi. Kız öğrencilerimiz ve kadın kamu görevlisi kardeşlerimiz başörtüsüyle eğitim görebiliyor, kamu hizmeti sunabiliyor.  Kamu görevlileri toplu sözleşme hakkına sahip kılınırken, işçilerin grev yasakları azaltıldı. 
Hak ve özgürlüklerin esas, yasakların istisna olduğu bir Türkiye var artık. Filistin'in, Arakan'ın, Somali'nin yardımına koşan bir Türkiye var.  Türkiye, bölgesel ve küresel ölçekli konularda sözü dinlenen, tepkisi merak edilen bir ülke artık. 
Bütün bunlar, son on yıllık dönemdeki siyasi ve ekonomik istikrarın, demokratikleşme ve özgürleşme kararlılığının sonucudur. 12 Eylül 2010 referandumuyla, devlet, milletin devletine dönüşmüş ve devletin milleti algısı sona ermiştir.  Türkiye, uzun soluklu ve tarihe kayıt düşen gelecek vizyon belgelerini açıklamıştır.  Bölgesel ve küresel aktör Türkiye yolculuğu da kararlı bir şeklide devam etmektedir. 

Biz bu gerçekler ışığında, 12. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Milli İrade Platformu olarak;  
Türkiye'nin bu dönüşüm hikâyesine, reformist sürecine, özgürleşme ve demokratikleşme iradesine, vesayetin deşifresine ve tasfiyesine öncülük eden siyasi hareketin liderliğini yapan, dünya mazlumlarının sesi ve nefesi Türkiye fotoğrafını ortaya çıkaran, zulme ve zalime karşı diplomasinin sahte nezaketine sığınmadan tepki verebilen, İsrail Devlet Başkanına “oneminute”,  otuz yıl terör estiren örgüte “silahı bırak” diyebilen,  Çözüm Sürecini sahiplenen “milletin adamı” Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceğiz. Yükleniyor...
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ayıp beee 2014-07-18 08:24:10

kende adına konuş bizler adına konuşamazsın sen kim oluyorsun ki benim oyumu sahipleniyorsun ayıp ayıp.

Avatar
hayaldi 2014-07-17 22:50:26

hak savunmaktan başka her halt yapıyorsunuz

Avatar
dexter 2014-07-17 22:20:41

siyaset yapacağına sendikacılık yapsan. millet sana her ay siyaset yapasın diye aidat vermiyor.... ayıp be

Avatar
ali murat 2014-07-17 17:00:49

alagöz önce öğretmenlerin hakkını savun sen????

Avatar
alican 2014-07-17 15:41:52

sen olsan olsan ak partiye köstek olursun senden ne köy olur nede kasaba kendi işine bak sen alagözzzz

Avatar
yalaka 2014-07-17 15:39:55

çıkarcılarrrr sen kendini bağlarsın kendi adına konuş

Avatar
aydın demir 2014-07-17 15:19:24

sizi yalaka sarı sendika siz ilk önce memurların hakkını savunun..

Avatar
Selami Sıtkı 2014-07-17 15:00:03

Kendi adına konuşsun. Başbakana bu kadar tapacağınıza temsilcisi olduğunuz memurların haklarını koruyun birazcık.

Avatar
Ahmet 2014-07-17 13:49:55

Siz önce memura attığınız zam kazığını temizleyin pis yalakalar!

Avatar
gören göz 2014-07-17 13:01:59

Alagöz beyanda bulunmana gerek yokki sizin gibi stk lılarn nereyi kimi destekleyeceklerini adımız gibi biliyoruz. Sana soruyorum sence bu seçim adil eşit şartlardamı yürütülüyor birde bunu açıklasana bir yarışa çıkıyorsun biri mercedesle diğerleri hacı muratla yarışıyor bunun neresini haklı göstereceksin.Ama Alllah'ın sopası yok bir bakarsın millet aklı selimini kullanılır gzönü açarda bu haksızlığa dur derse o zaman konyanın yolu belli olur.Bunun tarihteki örnekleri mevcut ama siz ne yaparsınız o trihten sonra onu bilmiyorum.

Avatar
Maraş 2014-07-17 11:00:48

Memura destek çıkamayanlar!!!

banner122

banner215

banner124

banner154

banner191

banner126