MHP Belediye Başkan adaylarını Geri Çekiyor

AKP ve MHP'nin yerel seçimlerde gerçekleştirecekleri Cumhur İttifakı, iller bazında genişliyor. MHP Çanakkale İl Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Hakan Pınar, genel merkez ile görüşmeleri sonucu adaylıktan çekildiğini açıkladı. Önümüzdeki saatlerde Giresun, Bolu, Sinop, Edirne, Kırklareli, Yalova, Zonguldak gibi illerde de ittifak kapsamında MHP'nin adaylarını geri çekeceği öğrenildi.

SİYASET 15.02.2019, 21:16
MHP Belediye Başkan adaylarını Geri Çekiyor
banner257

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ile MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, bu sabah ikinci kez bir araya gelerek ittifak görüşmesi gerçekleştirdiler. Akşam saatlerinde ise Sadir Durmaz, bazı illerdeki adaylar ile görüştüğünü ve bu adayların geri çekildiklerini söyledi. Durmaz’ın çekilen adaylara ‘ittifaka’ uyulması talimatı verildiği de belirtildi.

Cumhur ittifakı genişliyor, il sayısı 50'ye çıkabilir

İLK İL ÇANAKKALE OLDU

MHP Çanakkale İl Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Hakan Pınar, genel merkez ile görüşmeleri sonucu adaylıktan çekildiğini açıkladı. Pınar, sosyal medya hesabın yaptığı paylaşımda AKP’nin adayını destekleyeceklerini belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Sadır Durmaz beyefendinin verdikleri talimatlar doğrultusunda İl Merkezi Belediye Başkanlığında Cumhur İttifakı Adayı Sayın Ayhan Gider desteklenecek olup, Teşkilatlandırmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Edip Semih Yalçın beyefendinin talimatları doğrultusunda İl Başkanlığı görevine devam etmemiz uygun görülmüştür. Kamuoyunun bilgisine saygı ile duyurulur.”

MHP Çanakkale İl Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Hakan Pınar

Önümüzdeki saatlerde Giresun, Bolu, Sinop, Edirne, Kırklareli, Yalova, Zonguldak gibi illerde de ittifak kapsamında MHP’nin adaylarını geri çekeceği öğrenildi.

Yorumlar (6)
Murat Gün 2 yıl önce
kapatın partiyi AKP binasına taşıyın olsun bitsin
AHMET AZAK 2 yıl önce
PİSLİK KİM YAPCAK
asılkahramanmaraş 2 yıl önce
evet çizgisinden sapmayan! ülküsü doğrusunda hareket eden! bir partidir MAKPARTİ.
AHMET AZAK 2 yıl önce
Benim anlamadığım şu! Madem beka sorunu var AKP neden MHP kadar fedakarlık yapmıyor hep MHP yapıyor.Onlar için beka sorunu yokmu.Ama bahçeli biliyor arkasında ülkücü camia kalmadı.rezil olacağını biliyor.O yüzden AKP'nin kanatları altına sığınıyor.
el fatiha 2 yıl önce
MeHaPe ölmüştür gömün :D
Yurdal özdemir 2 yıl önce
Bu nasıl particilik anlamış Değilim.Kapıya kilidi vurun AKP ye katılın en iyisi.
Günün Anketi Tümü
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 07 Mayıs 2021
İmsak 03:50
Güneş 05:24
Öğle 12:34
İkindi 16:22
Akşam 19:34
Yatsı 21:02