MHP Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Akpınar'dan KSÜ Rektörü Deveci'ye Tepki

Milliyetçi Harekat Partisi (MHP) Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Mustafa Akpınar, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'ne (KSÜ) yerli ve milli rektör istediklerini belirtti.

MHP Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Akpınar'dan KSÜ Rektörü Deveci'ye Tepki

Milliyetçi Harekat Partisi (MHP) Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Mustafa Akpınar, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'ne (KSÜ) yerli ve milli rektör istediklerini belirtti.

Mustafa Akpınar, düzenlediği basın toplantısında başarılı bilim adamlarının üniversite yönetimi tarafından istifa ettirildiğini öne sürdü. Akpınar, “26 Yıllık süreç içerisinde Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitemize 5 rektör geldi, maalesef fiziki yapılanmamız yüzde 50’yi ancak geçti. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinin bilimle, başarılarla, akademik kariyerlerle, yeni buluşlarla, yeni fakültelerle adının duyulmasını istiyoruz. Fakat son yıllarda üniversitemiz, yönetimin kendine has skandal uygulamalarıyla anılır oldu. Bu böyle gitmez. KSÜ yönetiminin skandal uygulamaları şehrimize, üniversitemizin kurumsal kimliğine, bilim adamlarımızın başarısına, şehir ile olan diyaloguna büyük ölçüde zarar veriyor. Başarılı akademisyenlerin bir bir istifa edip gittiği, bilim adına önemli icraat yapmak isteyenlerin önlerinin kesildiği, kendine yakın olmayan bilim adamlarının kıyıma uğradığı üniversite yönetimine tepkimizi dile getirmek istiyorum" dedi.

KSÜ’ye Kahramanmaraşlı rektör istediklerini belirten Akpınar, şunları kaydetti:

“Yerli ve mili rektör istiyoruz. Kahramanmaraş edebiyatın, şiirin başkenti olan ilimizde, üniversite rektörünün yerli olması sorumluluk duygusu ile hareket ederek görevinin sahiplenmesi ve üniversitenin şehirle bütünleşmesine daha çok katkı sağlayacaktır. Kahramanmaraşlı bir rektörün şehirdeki iş adamları, siyasiler, sivil toplum örgütleri ile işbirliği kurarak üniversiteye katkı sağlaması daha üst seviyede olacaktır. Kamuoyunda ve basında ihalelerdeki usulsüzlükler, bilim adamlarına haksız davranışları artık sözün bittiği yere gelmiştir. Hele bir şehit yakınına yaptığı sürgün bardağı taşıran son damla olmuştur.” 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Flash
Flash - 11 ay Önce

Bunların hangi işi olmadı acaba, ağzı olan konuşuyor...

gülaçtı tr
gülaçtı tr - 11 ay Önce

gördüğüm kadarıyla rektörümüz vatansever ve milliyetci bir kişiliği vardır. dürüstlüğü herkes tarafından takdir edilen kişiliktir. istememezlik edenlerin ise mutlaka olmayacak işlerine olmaz demesidir doğruya doğru

Meltem
Meltem - 11 ay Önce

Ben bu üniversitenin öğrencisi olarak Rektörümüzden çok memnunum. Öğrencilerle iç içe bir Rektör. Mütevazı ve saygın bir kişilik. Eğitici Konferanslar, seminerler ve biz öğrenciler için daha niceleri... Görmek istediğiniz gibi görmeyi bırakın. Benim geldiğim şehirde Üniversitedeki binaları iş adamları yaptırıyorlar. Burada bir bina haricinde birşey göremedim. Bu üniversiteye K.Maraşlı olarak dikili bir ağacınız var mı acaba Sayın Akpınar?

Celil Kekeç
Celil Kekeç - 11 ay Önce

Herkes neden "emir eri" istiyor?
Emir erlerini kimse eleştirmez.
Sempati olmayabilir ama önce empati yapmak lazım.
Unutmayalım;
Boyun eğerek yükseklere çıkanlar
"geri geri!" inerler. Elbette bir kaza! olmazsa.

Deli Kurt
Deli Kurt - 11 ay Önce

Ah be, güvendiğimiz bir MHP vardı.
Ey MHP 3-4 yıl önce AK Parti için ne diyordun.
EY MHP li bir şeyin aslını astarını öğrenmeden neden yorum yapıyorsun.
Ey MHP li ilçe başkanı eğer yerli ve milli Rektör arıyorsun Durmuş Deveciden daha yerlisini ve daha millisini dünyanın hiç bir yerinde bulamassın.
Ey ilçe başkanı hangi yakınını Üniversiteye aldıramadın da böyle konuşuyorsun.
Rekörümüz adam gibi adam.
Devletin bir kuruşunu, tüyü bitmemeiş yetim hakkını hiç kimseye yedirmez.
Meyvel ağaç taşlanır.
Allah doğruların yardımcısı olsun, Fitnenin yalancının ve bunların maddi ve manevi destekçilerinin de belasını versin.
Kim ki Rektör Durmuş Deveciyi karalıyorsa, bilinsi ki, onun etik dışı bir isteği rektör tarafından ret edilmiştir.

yunus
yunus - 11 ay Önce

Sayın Akpınar Yerli ve Milli bir Rektör istiyoruz demişsiniz. Bunu söylerken neyi kastettiniz acaba. Bu ülke hepimizin. Her bir karış toprağına hizmet etmek boynumuzun borcu değil mi? Nasıl böyle bir şey söyleyebilirsiniz. O zaman diğer illerdeki K.Maraş'lı Rektörler K.Maraş haricinde başka bir ilde Rektörlük yapmasınlar. Böyle bir şey olabilir mi? İlçe Başkanı konumundaki birinin sözlerine dikkat etmesi gerekir diye düşünüyorum. Size yakışmadı. Milli ve Yerli kelimelerinin anlamlarını önce öğrenip üzerinde birazcık düşünmenizi öneririm.

şükran
şükran - 11 ay Önce

Bir şehit yakınına yapılan sürgünden bahsetmişsiniz. Bahse konu olan kişiyi kampüste görüyoruz. Aynı kampüste nasıl sürgün olunuyor acaba. Yapılan yer değişikliğini bu şekilde yansıtmanız hiç yakışı kalmamış. Yalanlarınız size kalsın. İftiralarınızla Üniversiteyi daha fazla yıpratmayın.

Sedat
Sedat - 11 ay Önce

Sayın Akpınar size bu bilgileri acaba bazı rektör düşmanı gazeteciler mi verdi yoksa eğitim bir senciler mi bence onları dinlediğinizi kadar rektör beyi de dinleyin tanıyın görüşün hiç görüştünüz mü ? neden bu ön yargınız var ? sürgün dediğiniz yer eskiden 100 metreydi şimdi yeni binasına taşında bir km oldu aynı kampüs içerisinde peki madem rektör eğitim birsen'e gıcık diğer yönetim kurulu üyeleri niye halen görevlerinde onları niye sürmemiş ? şehidimiz üzerinden ajitasyon yapmaya kimsenin hakkı yok sanki şehit yakınını özellikle seçmiş gibi algı operasyonuna gerek yok bence bu tür algı operasyonlarına sizde ayak uydurmayın...

Maraşlı
Maraşlı - 11 ay Önce

Rektorumuz dürüst bir insan vatansever milli yerli Anadolu evladı bizde böyle sahidiz

Enver Günay
Enver Günay - 10 ay Önce

Ülke savaşa girmiş mehmetçik suriyede it sürüsünün peşine düşmüş vicdanlı ordumuz iyilik götürüyor sizin işiniz gücünüz rektörü devirip sendikanın suyuna giden bir uyuz rektör atatmak,, direnecek kardeşim direnecek rektör dediğin yasal yetkilerini kimseyle paylaşmaz,sendika değil kim olursa olsun kimseyle yetki ortaklığı yapmaz, çok ülkenin hayrına olsaydı cumhurbaşkanımız, sendikanın adayını atardı bu rektörü atamazdı.Eger rektör yasaların kendisine verdiği yetkiye sendika medya yada siyasetçiyi ortak ederse ancak o zaman suç işlemiş olur.

ÜLKÜ SEVDALISI
ÜLKÜ SEVDALISI - 11 ay Önce

Bu nasıl Mhp ilçe başkanı? Hiç mi rektörün atamalarını takip etmiyorsun? Şuan ne kadar atama yapılıyorsa bölüm başkanı, şube müdürü vs vs hepsi ÜLKÜCÜ...Araştırmadan anlamadan bilmeden bu basın açıklaması nasıl yapıla bilir?

ÜLKÜ SEVDALISI
ÜLKÜ SEVDALISI - 11 ay Önce

Neyi araştırmış sayın başkanda böyle açıklama yapıyor?Kime yaranmaya çalışıyor?Rektörü hiç dinlemiş mi? Hurafelere ayak uyduruyor?Sahte gündem çalışmalarına giriyor?

Ali
Ali - 11 ay Önce

Adam gibi adamdır Rektörümüz.Rektörümüzü tanımanızı isterim.Allah bilir eğitim birsen sorumlusu ne kadar doğru konuşuyor.

ALPEREN
ALPEREN - 11 ay Önce

Yerli ve Milli Rektör? Bir insan kendini ancak bu kadar gülünç duruma düşürebilir. Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörü, Mersin Üniversitesi Rektörü ve Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü K.Maraş'lı. Bu hocalarımız yerli ve milli değiller mi? Nasıl ki K. Maraş'lı hocalarımız farklı illerde Rektörlük yapıyorlarsa K.Maraş'ta da başka bir ilden bir hocamız da Rektörlük yapabilir. Bunu anlamanız belki biraz zaman alacak ama en azından Milli'liğinizi gözden geçirirsiniz.

yörük selim
yörük selim - 11 ay Önce

Bu nasıl siyaset ya! Yazıklar olsun. Kim istifa etmiş, kaç kişi ki 1000 e yakın akademik personelin olduğu bir camia karalanıyor. Önce siyaset elini çeksin üniversiteden. Burayı babalarının çiftliği görmeyi bıraksınlar sonra eleştirsinler. Üniversitede kaç çivileri var çakılmış. Kİmse cumhurbaşkanının atadığı Rektörün istifasını isteyemez. nasıl geldiyse öyle gider. Reis de doğrusunu bilir zaten.

Fırtına
Fırtına - 11 ay Önce

Bir Mhp'li olarak bu aciklamanizdan utanç duydum. Üç hilalin anlamini kavrayamamissiniz. Yerinizde olsam insan içine çıkamam. Bu açıklama sizin nekadar dar görüşlü olduğunuzu gosteriyor. iftira attığınız insan üniversitenin Rektörü. Kişilere sayginiz yok bari makama olsun.

selman73
selman73 - 11 ay Önce

1) Rektörü atayan YÖK ve Cumhurbaşkanıdır. Buna rıza göstermek mecburiyetindesiniz. İtirazı olan onlara başvursun. 2) Rektöre karşı olmanız, bu zamana kadar alıştığınız rahatlığı kaybetmenizin sancısı olmasın. Bir "DIT aletini" bu kadar mevzu bahis ettiniz. bence, "yarası olan gocunur". demek, yaranız var, gocunduğunuza göre. 3) Tek yerli olmayan rektör Kmaraş ta mı var.? aynı durum bir çok şehir için geçerli. Sizin yerli rektörünüz fetöcü çıktıysa, rektör hocanın ne suçu var. onu atayan cumhurbaşkanı. 4 Yani varya, konuştukça batıyorsunuz, ikiyüzlü hareket ettiğiniz ortaya çıkıyor.

M.ASLAN
M.ASLAN - 11 ay Önce

Allah, dürüst, mert, karakterli Rektörümüzden razı olsun. Osman Tekineli özleyenler de inşAllah ahrette onunla bir olur. Allah, bu menfaatçi başkanlardan ve sendikalardan Devletimizi ve milletimizi korusun. Rektörüm seninleyiz.

Maraşlı Akademisyen
Maraşlı Akademisyen - 10 ay Önce

Sayın yerel siyasetçi, bende Kahramanmaraşlıyım ve bu üniversitede akademisyenim ancak rektör hakkında doğru olmayan veya doğruluğunu araştırmadığınız konularda yorum yapmayın lütfen. Sizin göreviniz cumhurbaşkanınca atanmış bir rektörü eleştirmek değil kamuoyuna sunacağınız projelerle kentin gelişimine katkı sağlamaktır. Bu üniversite yönetiminin kentte sağladığı pek çok artı değer var peki yerel bir siyasetçi olarak bu kentte siz nasıl bir katkı sağladınız bende bunu merak ediyorum

maraşlı KURT
maraşlı KURT @Maraşlı Akademisyen - 10 ay Önce

Sayın Başkan sen önce K.Maraş'la iç içe ol , Bu Ülkücüler neden Partimden ayrılarak iyi partiye gitti yılların ülkücüleri. maraşlı siyasiler iş adamları olarak kaç defa rektörü ziyaret ettiniz. Sizleri yerden yere vuran Akp, ye teslim olmak iltica etmekmi milliyetçilik. Gelmiş geçmiş rektörlerin en iyisi personelle öğrenciyle iç içe olan bir rektör. Şehit yakınıda sürgün değil 100 metre ilerideki bir binaya asli kadrosunun bulunduğu işe atandı. Siz akp li sanılan niyeti fikri belli olmayan eğitim birsen nin kuklası olmaktan kendinizi kurtarın.Gerçek milliyetçiliğinize dönün. O sendikada gerçek tarafsız çalışsa üye sayısı kaçtan kaça düştü onda kendileri açıklasın personel sayısı artarken üyelikte düşüş var.

ENVER GÜNAY
ENVER GÜNAY - 10 ay Önce

Bilimle, başarılarla, akademik kariyerlerle, yeni buluşlarla, yeni fakültelerle adının duyulması ne demek senin eğitimin bu lafları kaldırırı mı, cumhurbaşkanının atadığı adamı sorguluyorsun, sen MHP ilçe başkanımısın sendikanın şube başkanı mı bunlar sendika agzı, sendika üniversiteye rektör atatmak olmadı üniversiteyi yönetmek istiyor.. Biz akademisyenler sendika gibi sorumluluğu olmayan tabanı birkaç kişiden oluşan bir yapının rektörün iradesine karışmasını kabul etmiyoruz, senato var kurullar var sendika orda üyelerinin haklarını korur o kadar. Bir grubun kendi çıkarını ülkenin önünde tutması bizi 15 temuzun eşiğine getirdi, şimdi yeni bir grubun bu egitim birsen sendikası da olsa bürokrasi ve personel yöetimini ele geçirmesi akbul edilemez, personel yönetimi bir grubun etki alnına bırakılamaz. eğitim birsen'i biz AKP'li bilirdik de MHP'nin sözcülüğe soyunacagını bilmezdik. Acaba MHP il başkanın ve genel merkez senle aynı fikirde mi.

Kadi
Kadi - 11 ay Önce

rektörle ugraşıcanıza siz önce ilin ve ilimizdeki üniversitenin daha ileriye gitmesi için eleştiri yapın. Odunun birini getirip oturtacak siyasetçi sonrada yandaş kim varsa dolacak üniversiteye. Sizler önce hizmet kalitesinin artması için birlikte nasıl çalışırız daha iyiye nasıl ulaşırız diye düşünün. Bırakın bu siyaset ağzınıda destek olun. Tıp Fakültesinde doktor yok muayene sistemi hastaların çektiği eziyeti bitirmek adına görüşün çözüm bulun. Adı tıp fakültesi ama

Celil Kekeç
Celil Kekeç - 11 ay Önce

Sn Rektörün "istemezük"lerinin ortak paydası:
"Olta atmadan balık yakalama heveslileri.
Kurumları arpalığa dönüştürenleri kimileri çok sever.
Bu Rektör boyun eğenler sınıfından değil. Umutlar başka bahara

Kurbsn
Kurbsn - 11 ay Önce

Başkan iyi güzel konuşuyor da acaba kaç defa gidip de rektörle konuşup bu konularla ilgili bilgi aldı.Diğer rekyörlerle kıyaslama yapabilecek kadar yeterli bilgi ve belge var mı elinde yokda o da mıbiriletinin

ismail
ismail - 11 ay Önce

Sayin Rektör'e helal olsun. Tam bir vatan sevdalısı.Bu kadar kendini bilmezin içinde dimdik durdu ve üniversiteyi fetoden temizledi. Sayin Cumhurbaşkanımız a sonsuz teşekkürler. ileri goruslulugune bir kez daha tanik olduk. Sayin Rektörüm Yilmak yok, Yorulmak yok dualarimiz sizinle. Allah yar ve yardimciniz olsun. Bu arada Sn. Akpınar istifa etmeniz sizin icin onurlu bir davranış olur. Orda olduğunuz her dakika partinize zarar.

Fırtına
Fırtına - 11 ay Önce

Cihat Kahraman ve Selma hanim sözüm size. Bu ülkenin adli mercileri var yollari acik.Kapilarida ardina kadar acik.Delileriniz varsa gider şikayetçi olursunuz.Kulaktan dolma yalan yanlış bilgilerle karalama yolunu seçmez, çamur atayım izi kalsın demezsiniz.Merak buyurmayin en ufak bir yolsuzluk olsa Rektör bey onurlu bir şekilde istifa edecek biri. Gerçi siz bunu anlamak istemezsiniz.Cunku isinize gelmez.

Tıbbiyeli
Tıbbiyeli - 11 ay Önce

Ksü öğrencisi olarak rektörümüzle gurur duyuyoruz.Mhp ilçe başkanın söyledikleri kendine hiç yakışmamıştır.Eğitimbir sen ile zamanlaması manidardır.Tıp fakültesi son 2 3 yılda atağa kalktı.Bütün hemşerilerimin içi rahat olsun.Rektörümüze sahip çıkalım.Bu haberi yapanların menfaarine dokunulduğundan bu haberler yapılmaktadır.

akademisyen a
akademisyen a - 11 ay Önce

O zaman yerli olmayan biz akademisyenler de gidelim de sadece sen ve yerlileriniz üniversitede görev yapsın. Ah mikro milliyetçiler ah. Siz Reisin milli duruşunun yanında bırakın milli duruşu ayakta bile duramazsınız. Birazcık Reise bakın hakiki milliyetçi olun mikro milliyetçi değil.

bir üniversiteli
bir üniversiteli - 11 ay Önce

sayın başkan sizin göreviniz partinizi iktidara taşımak. rektörle uğraşmak değil. siyaseti beceremeyince akademiye mi bakalım dediniz. aslı astarı olmayan şeylere inanarak ve bunu da kamuoyu önünde yaparak gülünç duruma düşüyorsunuz. merak buyurmayın lütfen rektör bey hem yerli hemde milli bir akademisyen. tanımış olsaydınız söylediklerinizden utanırdınız. vesselam...

Bozkurt
Bozkurt - 11 ay Önce

Sn başkan çok yanlış olmuş bu söyledikleriniz yersiz yerliyi gördük tıp fakültesi ni iflasın eşiğine getirdi Lütfen bilgileri doğru yerden alınız En İyi Ülkücü benim

sedat
sedat - 10 ay Önce

600 sayfalık suç duyurusu var ve savcılar işlem yapmıyorsa bu rektörün suçu değil o savcıların suçudur. iki taciz dosyaları ne oldu demişsiniz buda adliyenin görevi yapsınlar yargılamayı eğer suç varsa üç imzalaması gereken belgeleri imzalamayıp yazmak istediniz sanırım ama onu da yazamamışsınız böyle belgeler neden imzalanmıyor arkasına bakmak lazım ayrıca işte bu sendikanın işi olabilir sendikanın derdi bu temsilcisinin yaz okulu ücreti peşinde koşmak olmasın rektör yancısı değilim rektörle hiç görüşmedim sadece dışarıdan gören bir öğrenciyim

Bağımsız
Bağımsız - 11 ay Önce

Artık mızrak çuvala sığmıyor da, herkes mi uyuyor anlamadım? Yök rektörü almak için daha ne bekliyor?

Selma
Selma - 11 ay Önce

Şuraya bakıyorum da yapılan bütün yorumlar rektör ve onun yandaşçıları tarafından yapılmış yok öğrenciymiş yok bilmem kimmiş ya siz önce 3 milyonu rektörünüz nereye Nasıl ödedi onu açıklayın ya önce siz tacize uğrayan kız öğrencilerin dilekçeleri nereye gitti onu açıklayın ya siz tıp fakültesinde ki yolsuzlukları açıklayın ya siz REKTÖRÜNÜZ HAKKINDAKİ 600 sayfalık suç dosyasının hangisini açıklayacaksınız ?

Şehre Meftun
Şehre Meftun - 11 ay Önce

Dünyanın herhangi bir yerinde olsa hatta Afrika'da dahi böyle bir duruma müsaade edilmezdi. Türkiye'nin şaha kalktığı bir dönemde şehrimizin tek üniversitesinin hep skandallarla anılması çok ama çok üzücü. İnşAllah Cumhurbaşkanımız, buraya gelince bir hediye olarak yönetim değişikliğini de üniversitemize hediye eder.

Cihat kahraman
Cihat kahraman - 11 ay Önce

Peki ksü hastanesinde ki cerrahları doktorları bu yere göğe sıgdıramadıgınız rektör niye görevlerinden etti üstelik adamlar işlerinde başarılıyken
Niye imzamalaması gereken belgeleri imzalamayıp okuldaki hocaları oerişan ediyor
Niye seçim döneminde kendisine oy vermeyen eğitim insanlarına düşmanlık besliyor
?
?
?


SIRADAKİ HABER

banner122

banner227

banner235

banner224

banner154

banner55