MHP Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Akpınar'dan KSÜ Rektörü Deveci'ye Tepki

Milliyetçi Harekat Partisi (MHP) Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Mustafa Akpınar, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'ne (KSÜ) yerli ve milli rektör istediklerini belirtti.

MHP Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Akpınar'dan KSÜ Rektörü Deveci'ye Tepki
banner208

Milliyetçi Harekat Partisi (MHP) Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Mustafa Akpınar, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'ne (KSÜ) yerli ve milli rektör istediklerini belirtti.

Mustafa Akpınar, düzenlediği basın toplantısında başarılı bilim adamlarının üniversite yönetimi tarafından istifa ettirildiğini öne sürdü. Akpınar, “26 Yıllık süreç içerisinde Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitemize 5 rektör geldi, maalesef fiziki yapılanmamız yüzde 50’yi ancak geçti. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinin bilimle, başarılarla, akademik kariyerlerle, yeni buluşlarla, yeni fakültelerle adının duyulmasını istiyoruz. Fakat son yıllarda üniversitemiz, yönetimin kendine has skandal uygulamalarıyla anılır oldu. Bu böyle gitmez. KSÜ yönetiminin skandal uygulamaları şehrimize, üniversitemizin kurumsal kimliğine, bilim adamlarımızın başarısına, şehir ile olan diyaloguna büyük ölçüde zarar veriyor. Başarılı akademisyenlerin bir bir istifa edip gittiği, bilim adına önemli icraat yapmak isteyenlerin önlerinin kesildiği, kendine yakın olmayan bilim adamlarının kıyıma uğradığı üniversite yönetimine tepkimizi dile getirmek istiyorum" dedi.

KSÜ’ye Kahramanmaraşlı rektör istediklerini belirten Akpınar, şunları kaydetti:

“Yerli ve mili rektör istiyoruz. Kahramanmaraş edebiyatın, şiirin başkenti olan ilimizde, üniversite rektörünün yerli olması sorumluluk duygusu ile hareket ederek görevinin sahiplenmesi ve üniversitenin şehirle bütünleşmesine daha çok katkı sağlayacaktır. Kahramanmaraşlı bir rektörün şehirdeki iş adamları, siyasiler, sivil toplum örgütleri ile işbirliği kurarak üniversiteye katkı sağlaması daha üst seviyede olacaktır. Kamuoyunda ve basında ihalelerdeki usulsüzlükler, bilim adamlarına haksız davranışları artık sözün bittiği yere gelmiştir. Hele bir şehit yakınına yaptığı sürgün bardağı taşıran son damla olmuştur.” 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Flash
Flash - 4 hafta Önce

Bunların hangi işi olmadı acaba, ağzı olan konuşuyor...

gülaçtı tr
gülaçtı tr - 4 hafta Önce

gördüğüm kadarıyla rektörümüz vatansever ve milliyetci bir kişiliği vardır. dürüstlüğü herkes tarafından takdir edilen kişiliktir. istememezlik edenlerin ise mutlaka olmayacak işlerine olmaz demesidir doğruya doğru

Meltem
Meltem - 4 hafta Önce

Ben bu üniversitenin öğrencisi olarak Rektörümüzden çok memnunum. Öğrencilerle iç içe bir Rektör. Mütevazı ve saygın bir kişilik. Eğitici Konferanslar, seminerler ve biz öğrenciler için daha niceleri... Görmek istediğiniz gibi görmeyi bırakın. Benim geldiğim şehirde Üniversitedeki binaları iş adamları yaptırıyorlar. Burada bir bina haricinde birşey göremedim. Bu üniversiteye K.Maraşlı olarak dikili bir ağacınız var mı acaba Sayın Akpınar?

yunus
yunus - 4 hafta Önce

Sayın Akpınar Yerli ve Milli bir Rektör istiyoruz demişsiniz. Bunu söylerken neyi kastettiniz acaba. Bu ülke hepimizin. Her bir karış toprağına hizmet etmek boynumuzun borcu değil mi? Nasıl böyle bir şey söyleyebilirsiniz. O zaman diğer illerdeki K.Maraş'lı Rektörler K.Maraş haricinde başka bir ilde Rektörlük yapmasınlar. Böyle bir şey olabilir mi? İlçe Başkanı konumundaki birinin sözlerine dikkat etmesi gerekir diye düşünüyorum. Size yakışmadı. Milli ve Yerli kelimelerinin anlamlarını önce öğrenip üzerinde birazcık düşünmenizi öneririm.

şükran
şükran - 4 hafta Önce

Bir şehit yakınına yapılan sürgünden bahsetmişsiniz. Bahse konu olan kişiyi kampüste görüyoruz. Aynı kampüste nasıl sürgün olunuyor acaba. Yapılan yer değişikliğini bu şekilde yansıtmanız hiç yakışı kalmamış. Yalanlarınız size kalsın. İftiralarınızla Üniversiteyi daha fazla yıpratmayın.

Sedat
Sedat - 4 hafta Önce

Sayın Akpınar size bu bilgileri acaba bazı rektör düşmanı gazeteciler mi verdi yoksa eğitim bir senciler mi bence onları dinlediğinizi kadar rektör beyi de dinleyin tanıyın görüşün hiç görüştünüz mü ? neden bu ön yargınız var ? sürgün dediğiniz yer eskiden 100 metreydi şimdi yeni binasına taşında bir km oldu aynı kampüs içerisinde peki madem rektör eğitim birsen'e gıcık diğer yönetim kurulu üyeleri niye halen görevlerinde onları niye sürmemiş ? şehidimiz üzerinden ajitasyon yapmaya kimsenin hakkı yok sanki şehit yakınını özellikle seçmiş gibi algı operasyonuna gerek yok bence bu tür algı operasyonlarına sizde ayak uydurmayın...

Maraşlı
Maraşlı - 4 hafta Önce

Rektorumuz dürüst bir insan vatansever milli yerli Anadolu evladı bizde böyle sahidiz

Deli Kurt
Deli Kurt - 4 hafta Önce

Ah be, güvendiğimiz bir MHP vardı.
Ey MHP 3-4 yıl önce AK Parti için ne diyordun.
EY MHP li bir şeyin aslını astarını öğrenmeden neden yorum yapıyorsun.
Ey MHP li ilçe başkanı eğer yerli ve milli Rektör arıyorsun Durmuş Deveciden daha yerlisini ve daha millisini dünyanın hiç bir yerinde bulamassın.
Ey ilçe başkanı hangi yakınını Üniversiteye aldıramadın da böyle konuşuyorsun.
Rekörümüz adam gibi adam.
Devletin bir kuruşunu, tüyü bitmemeiş yetim hakkını hiç kimseye yedirmez.
Meyvel ağaç taşlanır.
Allah doğruların yardımcısı olsun, Fitnenin yalancının ve bunların maddi ve manevi destekçilerinin de belasını versin.
Kim ki Rektör Durmuş Deveciyi karalıyorsa, bilinsi ki, onun etik dışı bir isteği rektör tarafından ret edilmiştir.


SIRADAKİ HABER

banner215

banner122

banner124

banner222

banner154

banner191

banner126

banner224