MHP İl Başkanı Doğan'dan CHP'li Yasemin Öney Cankurtaran'a tepki

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş İl Başkanı Ertuğrul Doğan, "terörist arıyorsa Maraş ve Çorum’da çocukları, kadınları baltayla kesenlere baksınlar" diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran'a tepki gösterdi.

MHP İl Başkanı Doğan'dan CHP'li Yasemin Öney Cankurtaran'a tepki

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş İl Başkanı Ertuğrul Doğan, "terörist arıyorsa Maraş ve Çorum’da çocukları, kadınları baltayla kesenlere baksınlar" diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran'a tepki gösterdi.

Rıdvan Dilmen'in 'Erdoğan parkasız Deniz Gezmiş'tir' sözlerine tepki gösteren MHP lideri Devlet Bahçeli, "Sahadaki şeytanlığı siyasete taşımasınlar. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı bir dönemin teröristi ile özdeş kabul edilemez. Şiddetle reddediyorum. Bu sözler yakışmaz, özür dilesin" diye konuşmuştu. 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran bu gün yaptığı açıklamada Bahçeli'ye tepki göstermiş ve “Bahçeli, böyle giderse, hem AK Parti’nin hem de Erdoğan’ın avukatları işsiz kalacak. Bahçeli onların avukatlıklarını üstlenmiş durumda. Hangi konu olursa önce kendisi açıklama yapıyor. Şimdi Bahçeli’ye söylemek lazım, terörist arıyorsa Maraş ve Çorum’da çocukları, kadınları baltayla kesenlere baksınlar. Ya da Bahçelievler’de eterle bayıltıp ardından öldürdükleri öğrencilere baksınlar. Selçuk Özdağ’a gelince; yıllarca Suriye’de kafa kesen cihatçıları, hani kendilerinin de silah gönderdiği cihatçıları bize devrimci diye yutturmaya çalışanlar bunlar değil miydi? Deniz Gezmiş hiç kimseyi öldürmemiş gerçek bir devrimcidir. Herkesin dünyada saygısını kazanmıştır. Lütfen ne Bahçeli ne de Özdağ, Deniz Gezmiş’in adını ağızlarına alsınlar” diye konuşmuştu.

CHP'li Cankurtaran'ın bu sözleirine Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş İl Başkanı Ertuğrul Doğan tepki gösterdi ve "Kapanan bir yarayı kaşımak kimseye hayır getirmez. Bu şehirde kardeşçe yaşayan alevi ve sünni vatandaşlarımızı tahrik etmek bir siyasetçiye yakışan bir tutum değildir"  dedi.

Haber46'ya konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ertuğrul Doğan şunları söyledi:

"Ana Muhalefet Partisinin Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran'ın hepimizi derinden üzen Maraş Olaylarının yıldönümünde yaptığı açıklaması tam bir taalihsizlik. Yıllar önce yaşanmış ve tüm Kahramanmaraş halkını derinden üzmüş bir olayı kaşımak kimseye hayır getirmez. Maraş Olaylarında alevi ve sünni vatandaşlarımız birlikte mağdur olmuş, yaşanan feci olayların acısını birlikte yaşamış, oynanan tüm oyunlara rağmen bu şehirde kardeşçe yaşamayı bilmişlerdir. Kahramanmaraş'ta tesis edilen ve dış mihrakların her türlü oyunlarına rağmen bozulmayan kardeşliği yok etmeye dönük bu tür talihsiz açıklamalar hedefine ulaşamayacak ve bu kahraman şehirde yaşayan alevi ve sünni vatandaşlarımızı birbirine düşman etmeye kimsenin gücü yetmeyecektir. 

ABD başta olmak üzere dış güçlerin her koldan ülkemizi hedef alan faaliyetlerine karşı gün bir ve beraber olma günüdür. Siyaset makamında oturanlar dış güçlerin oyununa alet olmamalı, aksine birlik ve beraberliğimize destek verecek açıklamalarda bulunmalıdır. 

Milliyetçi Hareket Partisi olarak ülkemiz ve yerelde Kahraman şehrimiz üzerine oynanmaya çalışılan oyunlara gelmeyeceğimizi ilan ediyoruz. Geçen yıl da söylediğim gibi alevimiz sünnimizle, Kürdümüz Türkümüzle bu ülkede bir ve beraber yaşamaya devam edeceğiz. Bu gün bir hain cemevine saldıracak olsa o cemevinin önünde sünniler nöbet tutacaktır. Hainler camiye saldıracak olsa aleviler de cami önünde nöbet tutmalıdır. Hepimiz birbirimizin hassasiyetlerine saygı göstermeli ve farklılıklarımızla birlikte yaşamayı öğrenmeliyiz. Kahramanmaraş halkı birlikte yaşamayı çok acı tecrübelerle öğrenmiş ve dış güçlerin şehrimizde bıraktığı acılardan ders almıştır. Ülkücüler dış güçlerin bir defa daha halkımız üzerinde kumpas kurmasına, kardeşliğimizi yok etmesine, huzur ve refah ortamının altına dinamit koymasına izin vermeyecektir.

Bu düşüncelerle Maraş Olaylarının yıl dönümünü bahane ederek, ortalığı karıştırmaya, şehrimizde terör havası estirmeye yönelik yapılan her türlü açıklamaya karşı Milliyetçi Hareket Partisi olarak tepkimizi koymaya devam edeceğimizin bilinmesini istiyoruz."

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2017, 10:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
mustafa
mustafa - 11 ay Önce

bizim ak vekillerde uyumaya devam etsinler hiç bir olaya tepki vermesinler maraş halkıyla doğru orantılılar ne de olsa...

Terolarli
Terolarli - 11 ay Önce

Nasilki her olayda hitler almanyasini anlatiyorsaniz marasta da bir katliyam oldu bununla yüzlesinki bir daha böyle olaylar olmasin bir karanfilde sen birak öyle kimse yara kasimiyor

KK
KK - 11 ay Önce

Güzel yazı

Göksunlu Murat
Göksunlu Murat - 11 ay Önce

Şimdi bu olay gerçek yaşandı.Ayette ne diyor masum bir insanı katletmek tüm insanlığı katletmek gibidir.Ölenlere Allah rahmet eylesin öldürenleride Allah kahretsin.

9 ışık
9 ışık - 11 ay Önce

başkan kadın burdan sesini biraz zor duyar macliste bir tane vekilimiz var ya biraz daha bekleyelim bir ses verir sabırlı ol.

bozkurtlu
bozkurtlu - 11 ay Önce

başkan vekili kürsüye getir başkan vekili kürsüye getir oleyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

şişmaoğlu
şişmaoğlu - 11 ay Önce

ne vekilmiş be ne etliye karışıyor nede sütlüye iyiki ayıkmışızda 2 yi tekrar 1 e düşürmüşüz.

cantekin
cantekin - 11 ay Önce

Ben bir Kahramanmaraşlı olarak bu terörist yakıştırmasını asla kabul etmiyorum bunu size misliyle iade ediyorum yalnız size değil sizin gibi örümcek kafalı gericilere de iade ediyorum, ben her zaman Kahramanmaraşlılığımla gurur duydum duymaya da devam edeceğim ölünceye kadar. Bu kahramanşehir ki dünyada tek ve ilk olandır her zaman dünyadaki sionistlere, emparlisitlere boyun eğmeyerek kendi kendini kurtaran şehirdir. Vatan hainleri ne zaman halk kahramanı oldu şimdiki apo denen katil kimse yetmişli yıllarında katil aposuydu bu katilin yol arkadaşı samanlıkta saklanan hdp li ertuğurul kürkçüdür ey zavallı Kahraman ilimize ayar vermek ne senin nede başkasının haddine değil ben bu şehirde yaşayan sosyal demokratlara sesleniyorum bunun sözlediği aynı zamanda sizede geliyor nederesiniz, NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE, NE MUTLU KAHRAMANMARAŞLIYIM DİYENE dünya durdukça sen çok yaşa KAHRAMAN İLİM KAHRAMANMARAŞIM BENİM ÖLÜRÜM SENİN İÇİN BEN

KÜRŞAT 46
KÜRŞAT 46 - 11 ay Önce

Diline yüreğine sağlık


SIRADAKİ HABER

banner122

banner124

banner227

banner235

banner224

banner154

banner55

banner126