MHP Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Zuhal Karakoç Dora kimdir?

Zuhal Karakoç Dora, MHP Kahramanmaraş Milletvekili 2. sıra adayı olarak listeye girmeyi başardı. 24 Haziran seçimlerinde MHP'den milletvekili adayı olan Zuhal Karakoç Dora kimdir, kaç yaşında, evli mi? Ülkücü camiada tanınan bir isim midir? Detaylar haberimizde.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Zuhal Karakoç Dora kimdir?

Zuhal Karakoç Dora, MHP Kahramanmaraş Milletvekili 2. sıra adayı olarak listeye girmeyi başardı. 24 Haziran seçimlerinde  MHP'den milletvekili adayı olan Zuhal Karakoç Dora  kimdir, kaç yaşında, evli mi? Ülkücü camiada tanınan bir isim midir? Detaylar haberimizde.

24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan genel seçimlerde MHP listelerinde 2. sıradan milletvekili adayı gösterilen Zuhal Karakoç Dora Abdurrahim Karakoç'un yeğeni. 

Zuhal Karakoç Dora Kimdir

1983 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. İlköğrenimini Fatih İlkokulunda, ortaokul ve liseyi Kahramanmaraş Anadolu İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Anadolu Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden mezun olduktan sonra aynı üniversitenin Uluslararası İlişkiler bölümünü bitirdi. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde yüksek lisans yaptı. Halen Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde doktora yapmaktadır (Tez Dönemi). Demokrasi, insan hakları, etnisite, ayrımcılıkla mücadele, göç ve algı yönetimi konularında araştırma ve çalışmaları mevcuttur.

Çalışma hayatına özel sektörde başladı, Kahramanmaraş’ta ve Ankara’da çeşitli özel öğretim kurumlarında öğretmenlik ve koordinatörlük; çeşitli büyükelçiliklerde simultane tercümanlık ve danışmanlık ve uluslararası bir dergide genel yayın yönetmenliği yaptı. 2006 yılında Çankırı’nın Eldivan ilçesine İngilizce öğretmeni olarak atandı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki Avrupa Birliği biriminde proje koordinatörü olarak görev yaptı. 

2009 yılında AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü bünyesindeBirleşmiş Milletler ve Avrupa Konseyi şubelerinde görevlendirildi. 2014-2016 yılları arasında Avrupa Konseyi Pestalozzi Eğitim Programları Ulusal Koordinatörlük görevini yürüttü, 2015-2016 yıllarında ise OECD Eğitim Yönetim Komitesi’nde ülke temsilcisi olarak yer aldı. Ulusal ve uluslararası birçok proje ve etkinlikte ülke temsilcisi, jüri üyesi ve konuşmacı olarak görev ifa etti.

2014-2016 yılları arasında Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’nde Uluslararası Anlaşmalar ve Burslar Daire Başkanı ve Temel Eğitim Genel Müdürlüğü’nde İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı olarak, 2016-2018 yıllarında ise Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığında Strateji Geliştirme Daire Başkanı olarak görev yaptı. 

MHP KAHRAMANMARAŞ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI TAM LİSTE

Çeşitli dergilerde araştırma-inceleme, makale, öykü, deneme ve şiirleri yayınlanmış olup; Türkiye İş Bankası Yayınları’nda basıma hazır halde 2018 yılında yayınlanmak üzere iki adet tercüme kitap çalışması bulunmaktadır. Bürokratik ödüllerinin yanı sıra şiir, makale ve fotoğraf dallarında da çok sayıda ödül almıştır.

İyi derecede İngilizce ve orta düzeyde Arapça bilmektedir.

Evli ve bir çocuk annesidir.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2018, 12:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
asılkahramanmaraşlı
asılkahramanmaraşlı - 10 ay Önce

ikinci sevde beyazıt kaçar vakası.Sadece birilerinin bir şeysi diye aday gösterilen bir şahsiyet.yazık çok yazık hala aynı zihniyette aday seçimleri yapılıyor.

sevgi
sevgi - 10 ay Önce

Eye baya baya hükümet camiasında hızlı yükselmeler ve görevler almış. Daha çok ak asena gibi duruyor

KM
KM - 10 ay Önce

Kadin egitim bakiminda cok donanimli olmasina ragmen birisi vasifsiz demis, kadin kendi capinda gayet guzel bir sekilde calismis, birseyler basarmis ki koordinatorluk vermisler, yani yoneti i vasfi var
Kahramanmarastan 2 tane mhp milletvekili cikmayacagi icin ( bu sene genel cokusten oturu 1 bile gelmeyebilir) bu Hanimefendi mecliste degil okulda isini yapacak

Merve
Merve - 10 ay Önce

Ülkemizin ve memleketimizin böyle eğitimli ve kendini bilen tecrübe sahibi insanlara ihtiyacı var yolunuz açık olsun

AHMET CEREN
AHMET CEREN - 10 ay Önce

K.MARAŞ SİYASETİNE TAZE KAN,GENÇ, DİNAMİK VATAN MİLLET SEVDALISI SAYIN VEKİLİMİZE ALLAHTAN BAŞARILAR YOLU BAHTI AÇIK OLSUN....

Hasan Ekici
Hasan Ekici - 10 ay Önce

Tanımayanlar için şunu gönül rahatlığı ile söylerim genç yaşında devletimize ve insanlarımıza hizmet etmiş Kahramanmaraş'dan gelen her insan için elinden geleni yapmış birisidir. Doğruluğunu teyit etmek isteyen parti temsilcilerine belediye temsilcilerine sormasını tavsiye ederim diğer partililerde Allah razı olsun yolunuz açık olsun diyecegine eminim hem Kahramanmaraş için hemde Devletimiz Müslümanlar için büyük kazançtır

46
46 - 10 ay Önce

mhp nin ilk 2 adayı çok doğru seçim olmuş mhp nin maraşta 1 vekili var ancak bu seçimde 2 olursa hiç şaşırmayın.

Elbistan_Genclik
Elbistan_Genclik - 9 ay Önce

Başkanlıkta oyumuz Reis’e, Meclis’te de tabi ki MHP’ye. Bizim burada herkes böyle düşünüyor, galiba insanlar iktidarda MHP ‘nin yapabileceklerini görmek istiyor.

Proje ne
Proje ne - 10 ay Önce

Marasla ilgili projesi ne o beni ilgilendirir. Gerisi artik teferruat. Vekiller ne yapacak ben onu merak ediyorum. El kaldırmaya devam mi?

Diriliş
Diriliş - 9 ay Önce

Bu dönem ak parti öyle bir düşüş olacakki şaşıp kalacak başkanlık seçimimizreisten yana ama bir koyuakpli olarak diyorum vekillik secimim mhp olacak 16 yıldan beri yeter artık marasimicepte biliyorlar görsünler bakalim

Alaaddin
Alaaddin - 10 ay Önce

Ah be yokmuydu toplumun tanidigi biri kazanamaz işi zor


SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224