MHP Milletvekili Tor: Torba yasa zengine kıyak geçti!

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Fahrettin Oğuz Tor, torba yasa ile, üç GSM şirketinin 4,5 milyar liralık borcunun bir milyar liraya düşürülmesine tepki göstererek ‘’Zengine şapur şupur, fakire, asgari ücretliye, emekliye gelince yarabbi şükür” diyerek tepki gösterdi.

MHP Milletvekili Tor: Torba yasa zengine kıyak geçti!

Torba yasa ile, üç GSM şirketinin 4,5 milyar liralık borcunun bir milyar liraya düşürülmesine MHP ’den tepki geldi. MHP Kahramanmaraş Milletvekili Fahrettin Oğuz Tor, ‘’Zengine şapur şupur, fakire, asgari ücretliye, emekliye gelince yarabbi şükür” dedi.

Tor, asgari ücrette 75 lira artış yapıldığını hatırlatarak, “Hakkaniyet bunun neresindedir?” diye sordu. TBMM 'de açıklamalar yapan Tor, 2 milyon asgari ücretliye 100 TL net enflasyon zammı verildiğinde toplamda 200 milyon lira ettiğini kaydetti. Tor, “2016'da asgari ücrette yapılan artışla bu yıl ocak ayında bekar ve çocuksuz asgari ücretlinin eline net 1.404 lira ücret geçmektedir. 2017'nin eylül, ekim, kasım ve aralık ayları itibarıyla bazı ücretlilerin net eline geçen miktar artan vergi oranı sebebiyle 1.404 TL'nin de altına düştü. Asgari ücretli kardeşimize hükümetin 2017'de her ay için en az net 100 TL enflasyon borcu var. Siz asgari ücretlinin düşen ücretini Ocak 2017'de yani bundan on ay önce aldığı miktarı telafi etmekle borcunuzu ödemiş olamazsınız. Asgari ücretliye borcunuzu ödemenin yolu telafi ücretine ilave olarak aylık net 100 TL enflasyon farkı vermektir. Hakkaniyet bunu gerektirir” diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ılıcalı
ılıcalı - 12 ay Önce

yaşasınnnnnnnnnnn vekilimiz konuştuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!!!!!!!!

imam usta
imam usta - 12 ay Önce

teşekkürler maraş haber biz bu vekilimizi unutmuştuk nerde neyimiz var daha biraş araştırsanız

çukurovalı
çukurovalı - 12 ay Önce

ben seçmeni olmadığım halde 3 defa mecliste hatır sormak istedi 3 defasındada çalışmadaymış adam çok meşgul kıymetini bilin.

SIRADAKİ HABER

banner122

banner124

banner227

banner235

banner224

banner154

banner55

banner126