MHP’li Aycan: Sağlık çalışanlarının yükünü azaltmak gerekiyor

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, sosyal medya üzerinden katıldığı bir görüşmede sağlık çalışanlarının korona virüs (Covid-19) salgınında korunmasının gerekliliğine değinerek, kısa vardiya sistemi önerisinde bulundu.

SİYASET 24.04.2021, 18:21
MHP’li Aycan: Sağlık çalışanlarının yükünü azaltmak gerekiyor
banner257

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, sosyal medya üzerinden katıldığı bir görüşmede sağlık çalışanlarının korona virüs (Covid-19) salgınında korunmasının gerekliliğine değinerek, kısa vardiya sistemi önerisinde bulundu. 

Sağlık çalışanlarının doğru çalıştırılması tavsiyesinde bulunan Aycan, “İş yükünün üzerine birde Covid-19 salgını hele hele bugünlerde çok yüksek rakamlara ulaştık. Buda ek bir yük getirdi personelin üzerine yoğun bakımda bir hemşire en fazla 2 yatağa bakması lazım. Ona göre de planlama yapmak lazım. Bu konuları sürekli mecliste dile getiriyorum. Bana göre şu yapılabilir, sağlık personelini rahatlatmak için daha çok vardiyalı çalışılabilir. Yükü azaltmak için vardiyaları artırabiliriz. 6’şar saat veya 4’der saat çalıştırılabiliriz. Çünkü sağlık personelinde tükenmişliğine sebep olmamak lazım, yükünü azaltmak lazım. Bu arada ayrılanlar oldu, hasta olanlar var. Bu sağlık personelinin yerine de mutlaka yeni personel alınarak, sağlık personelinin yükünü azaltmak gerekiyor. En azından Covid-19 salgını nedeniyle eğer kadro müsait değilse bile geçici personel alınarak bu yük azaltılabilir. Bunu söylüyoruz, bunu sürekli dile getiriyoruz. Her kurumda esnek mesai var, her kurumda mesai saatleri azaltıldı ama sağlık personelinin yükü arttı. O yükü azaltmak için mutlaka yeni personel alımı ve bunun yanında da vardiyaların artırılması, çalışma saatlerinin kısaltılmasını önerdim ve dile getirdim. Bunu buradan da tekrarlıyorum mutlaka böyle bir düzenleme yapmak lazım. Bu salgının ne kadar süreceği belli değil tabi ki, sağlık personelinin de idareli ve doğru kullanmak, çalıştırmak gerekiyor. Sonuçta sağlık çalışanlarını korumamız lazım” dedi. 

Yorumlar (19)
hepsibu 3 hafta önce
vekil sayısını azaltarak da milletin yükünü azaltabilirsiniz
ibiş 3 hafta önce
Personel aldınızda almayınmı dedik vekil
Kadir Battal 3 hafta önce
Ne kadar iş yapıyorlar ki iş yükü azaltılacak.
Devlet hastaneleri mesaisi 09:00 – 12:30 / 13:30 – 16:00 bitiyor
Cumartesi Pazar çalışma yok.
uz.dr maaşı 10.000 TL
hemşire 6.000 TL
46 3 hafta önce
Sağlıkçı tamam işini yapırda, fazlası zarar havalarından geçilmiyor sonra sağlıkçıları abartmayın
Başkan44 3 hafta önce
Allah'ın izniyle akp ve siz gidince yükleri epeyce azalacak
Türkcan 3 hafta önce
Bu ülkede salık personeli iş bulamazken kararname ile izinleri kaldırma emekliligi durdurma akıl alacak iş degil bırak yorulan insanlar emekliliği dolanlar ayrılsın yeni heycanlı kadrolar işe alınsın
Dostlar alışverişte görsün 3 hafta önce
Siyasal islamcılara değneklik dışında başka bir işleviniz yok öneri yapıp ta cevap bile almamanız zorunuza gitmiyor mu
Zeli 3 hafta önce
Yorum yapma icraat yapın ekonomi batmış
hepsibu 3 hafta önce
ülkenin üzerindeki vekil yükü de azaltılsa keşke.
Veli Köse 3 hafta önce
Sayın vekil bize söylemeyin, iktidar ortağısınız önerge verip hayata geçirin. Böyle oy avcılığı değil mi?
Suat 3 hafta önce
Merkez bankası gibi olmasin lütfen
Hamdi PAKSOY 3 hafta önce
Döner sermayede çok büyük çarpıklıklar var, mesela bir dr. performansını artırabiliyor ama yardımcı sağlık personeli bunu yapamıyor. Özlük hakları düzeltilmeli, mesela Milli Eğitim Çalışanları okula gitmese bile evde internet üzerinden verdikleri bir kaç saat ders karşılığı tam gün ücret alabiliyorlar. Sağlık çalışanları fiili olarak çalışmalarına rağmen performans alamıyorlar. Görev başında hayatını kaybedenler şehit sayılmalıdır.
selami 3 hafta önce
Bi zahmet vekilliğe ara verip salgın süresince hastanemizde çalışın o zaman tıp hekimisiniz, bir omuz daha olur işte bize yükümüz azalır. Hem eğri oturup doğru konuşalım bu vekillik işinde pek iyi değilsiniz, onun yerine gelin kahraman olalım.
Hasta 3 hafta önce
Bazı sağlık çalışanları insanları azarlıyor .sanki bir onlar zorluk yaşıyor .iyice tepemize çıktılar yeter artık .zorluk yaşayan bölüm yarısı bile degil
Yılmaz Kaya 3 hafta önce
Aşağıdaki konuların gündeme gelip çözüm üretilmesi dileğiyle iyi günler .
1- YOLLAR (Ekinözü-Ilıca- Kahramanmaraş yolu, Kadirli –Andırın –Göksun yolu, Elbistan – Göksun Yolu, Tanır- Sarız yolu,)
2- İSTİHDAM ( ilçelerimize küçük ,orta ölçekli fabrikalar kurularak yatırımlar yapılarak insanlara iş imkanı sağlanması)
3- TARIM , HAYVANCILIK VE ALABALIK ( bu sektörün sorunları çözülürse şehrimiz ekonomik olarak çok daha canlı hale gelecektir)
4- TURİZM (Eshabı-Kehf , Başkonuş ,Ilıca , Hançer Kanyonu, Elbistan Pınarbaşı,Ekinözü içmeler )
5- EĞİTİM ( Şehrimizin eğitim sorunları çözülmeli ve eğitim sıralamasında iyi yerlerde olmalıyız)
6- BÜYÜKŞEHİR ( Merkezden ilçelere ilçelerden merkeze günde en az iki defa belediye otobüs seferi olmaldır.)
SARI 3 hafta önce
Azalt ozaman sizi tutan mı var istediğiniz gibi dalga geçiyorsunuz halk la hasta olana cezamı yazarsınız zaten yasak.ceza.faiz.le ülke yönetiyorsunuz CENNET UCUZ DEĞİL.CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİL
Hamit yol 3 hafta önce
Birazda şehrin sorunlarıyla ilgilenseniz ey vekiller !!
İsmail Kuybu 3 hafta önce
Allahını seven bu arkadaşı konuşturmasın
Maraşlı 3 hafta önce
Tebrikler sayın vekilim
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner255
Günün Anketi Tümü
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 17 Mayıs 2021
İmsak 03:36
Güneş 05:14
Öğle 12:34
İkindi 16:24
Akşam 19:43
Yatsı 21:14