Milliyetçiler günü Kahramanmaraş'ta etkinlikler ile kutlandı

Kahramanmaraş Ülkü Ocakları, 3 Mayıs Milliyetçiler Günü münasebeti ile Güreş ve Geleneksel Spor Gösterileri Festivali düzenledi.

SİYASET 06.05.2019, 14:32
Milliyetçiler günü Kahramanmaraş'ta etkinlikler ile kutlandı
banner257

Atçılık, Okçuluk, Mas Güreşi, Kaşık Yumurta, Mangala, Çuvalla Koşu ve Halat Çekme müsabakalarının düzenlendiği festivalde dereceye giren sporculara madalyaları; Kahramanmaraş Ülkü Ocakları Başkanı Hüseyin Kayış, Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu As Başkanı Şahin Hopur ve seçkin misafirler tarafından verildi.

Programa katılan pehlivanlardan eski Dünya Şampiyonu Harun Doğan, Kahramanmaraş Ülkü Ocakları Başkanı Hüseyin Kayış ile Mas Güreşi gerçekleştirerek bu sporun tanıtımını yaptı. 

Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Başkanlığının da destekleri ile Kahramanmaraş Batıpark Güreş Sahası’nda gerçekleşen Güreş organizasyonuna yıldızlar ve büyükler kategorisinde toplam 450 sporcu katıldı. Organizasyonun sonunda Ömer Yavuz’u yenerek başpehlivan olan Halil Hopur’a, koç hediye edildi. Birincisi düzenlenen festivalin güreş ağası ise geçmiş dönem Kahramanmaraş Ülkü Ocakları Başkanı Ejder Gök oldu. 

Kahramanmaraş Ülkü Ocakları Başkanı Hüseyin Kayış; “Biz Türk milliyetçileri için büyük anlam taşıyan 3 Mayıs Milliyetçiler Günü’nü kutluyor, Türk dünyasına hayırlar getirmesini diliyorum. Hem geleneksel oyunlarımızı yaşatmak hem de Türk gençliğini ata mirasıyla buluşturup, gençlerimizi ata sporu güreşe teşvik etmek için böyle bir festival düzenledik. İnşallah amacımız yerine ulaşmıştır. Kahramanmaraş Ülkü Ocakları 3 Mayıs Milliyetçiler Günü Güreş Festivali ve Geleneksel Spor Gösterileri programımıza ve de Kahramanmaraş güreşlerine büyük destek veren Geleneksel Spor Dalları Federasyonu As Başkanı Şahin Hopur’a teşekkür ediyorum” dedi.

Mehteran takımının gösterisinden sonra Kahramanmaraş Ülkü Ocakları yöneticisi Ali İmran Çiftçi konser için sahne aldı. Daha sonra sahneye çıkan sanatçı Ahmet Öngel, gelen şehit haberinden dolayı tüm seyircileri sahneye davet edip hep birlikte şehitler ölmez’i söyleyerek konserini tamamladı.

Yorumlar (4)
Baturalp 1 yıl önce
Milliyetciler gunu nereden cikti kardesim? Türkçülük günü dür adi. Soylemeye korkuyor musunuz?
enflasyon 1 yıl önce
Türkiye İstatistik Kurumu, Nisan ayına ilişkin enflasyon rakamlarını duyurdu. Nisan ayında enflasyon yüzde 19.50 olarak gerçekleşti. Enflasyonun düşmesi neler yapılabilir ? Yüksek enflasyon her şeyi etkiliyor. Vatandaş olarak üzerimize düşeni yapalım. Ne olacak hayat çok pahalı . Lütfen bir şeyler yapılsın
ekonomi 1 yıl önce
Ekonomik hareketlilik için ne ya da neler yapılabilir ? Esnafın, işçinin, çiftçinin, köylünün, memurun kısaca vatandaşın bu hareketliliğe ihtiyacı var. Doların 3.50 seviyesine inmesi için , kredi faiz oranlarının 14-15 puan aralığına inmesi için neler yapılmalıdır ? Altın fiyatları çok yüksek insanlar düğün yapmakta zorlanıyor. Konut satışları geçen yıla göre düştü. Araba piyasası durgun. İşte Türkiyenin ana gündemi olan ekonomi haberlerine daha çok yer verilmeli.
Bu konularla ilgili haber yapılabilir mi ? Hepimiz elimizi taşın altına koymalıyız
GÖREN GÖZ 1 yıl önce
GÜNÜN ÖZEL ANLAMI BAKIMINDAN, 3 MAYIS TÜRKÇÜLÜK GÜNÜ TÜM TÜRK MİLLETİ VE İSLAM ALEMİNE HAYIRLARA VESİLE OLMASINI TEMENNİ EDERKEN, BU DAVADA EMEĞİ GEÇEN EDEBİYETE İNTİKAL ETMİŞ DAVA ARKADAŞLARIMZI VE ŞEHİDLERİMİZİDE RAHMETLE ANIYORUM.BİRİLERİ İSTEDİ VEYA BİRİLERİ ŞAHSİ İSTİKBAL SAĞLIYACAK DİYE BUKELEMUN GİBİ RENK DEĞİŞTİREREK VEYA GÖMLEK DEĞİŞTİRME MESELESİ GİBİ ÇİZGİ DEĞİŞTİRMENİN ANLAMI VE MANTIĞI YOKTUR. ŞEHİTLERİMİZİN VE BU DAVAYA GÖNÜL VE ÖMÜR VERMİŞ EDEBİYETE İNTİKAL EDEN DAVA ARKADAŞLARIMIZIN AHI ÜZERİNİZDE OLACAKTIR.
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?