Muharrem İnce'den Maraş Dondurmacısı Kıyafeti Açıklaması

CHP’li Muharrem İnce, Erdoğan’ın Atatürk açılımı ile ilgili attığı "Maraş Dondurmacısı Kıyafetli" ifadelerinin geçtiği tweetle ilgili gelen tepkilere sert çıktı. İnce "AKP Kahramanmaraş Milletvekilleri benden özür bekliyormuş! Esas özür dilemesi gereken kendileridir, “Keşke Yunan galip gelseydi” diyeni Saray sofrasında ağırlayan Genel Başkanlarıdır!" dedi.

Muharrem İnce'den Maraş Dondurmacısı Kıyafeti Açıklaması

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Ak Parti’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Atatürk açılımını Twitter hesabından eleştirmiş; ‘Kimsenin Cumhuriyetimizin Kurucusu Atatürk'ü kimseden kaçırdığı yok! Bilakis geç de olsa doğruyu görmenden memnunuz. Ayyaş demekten vazgeç, Anıtkabir'de Ata'nın huzurunda sap gibi durma sözlerin için özür dile, Atatürk düşmanı Maraş dondurmacısı kılıklı zavallılardan uzak dur yeter!’ diye yazmıştı.

Bu tweetten sonraAk Parti’lilerin CHP’li İnce’nin ‘Kahramanmaraşlılara ve dondurmacılara hakaret ettiği’ yönündeki iddialarına Muharrem İnce'den sert tepki geldi.

'BENİM KASTTEĞİM...'

Sosyal medya hesabından yeni bir açıklama yapan İnce; ‘İstiklal Madalyası sahibi Kahramanmaraş da, insanları da, dondurmacıları da Atatürk Düşmanı değildir, zavallı değildir, mücadeleleri de, yaptıkları iş de, kıyafetleri de saygındır. Benim kastettiğim Kahramanmaraşlılar değil “keşke Yunan galip gelseydi” diyen zavallılardır.’ diye yazdı…

'ESAS ÖZÜR DİLEMESİ GEREKEN KENDİLERİ'

Özür dilemesi gerekenlerin esas AKP’liler ve Erdoğan olduğunu belirten Muharrem İnce şöyle dedi;

"AKP Kahramanmaraş Milletvekilleri benden özür bekliyormuş! Esas özür dilemesi gereken kendileridir, “Keşke Yunan galip gelseydi” diyeni Saray sofrasında ağırlayan Genel Başkanlarıdır!

“Keşke Yunan galip gelseydi” diyeni ve bu kişiyi saray sofrasında ağırlayanı aklamak için benim Kahramanmaraşlılara ve dondurmacılara hakaret ettiğim yalanını yayıyorlar. Esas bu yalanı yayanlar Kahramanmaraş’a ve dondurmacılarımıza hakaret ediyor.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
fatih
fatih - 1 yıl Önce

keşki yunan galip gelseydi diyenşerefsize AKP li vekilerneden bu kadar tepki göstermiyorlar????

Ahmet
Ahmet - 1 yıl Önce

Maraşi agzina alip pisletme.Atatürk un arkasina siğinip her halti yiyen tipler marasin muhatabi olamaz.Reis Atatürkü elinizden aldi ya kudurup durun bakalim.O saraydaki reisin kesip attigi tirnaği dahi olamayacak tipler saraya laf söylüyor ya daha nediyelim.

46
46 - 1 yıl Önce

ince, genel başkanlığa oynadığı için böyle sivri çıkışlarına başlamış bulunmaktadır...yanlış cümleler kendilerine oy olarak yine dönecektir...

ökkeş46
ökkeş46 - 1 yıl Önce

Canım kahramanlarım adam Maraş dondurmacı kılığında gezenler diyerek benzetme yapmış. Öyle değilmi gerçektende Maraş kılığında dondurmamızı satan şarlatanlar yok mu? Sattıkları dondurmanın Maraş dondurması ile hiç ilgisi bile yok. Buradan tüm Kahramanmaraşlılara hakaret çıkartmak yanlış.

metehan
metehan - 1 yıl Önce

muharrem ince beğenmediğin k.maraş ve insanları mustafa kemal atatürk ün dile benden ne dilersen maraş dediği tek yerdir k.maraşın tarihini oku öğren ondan sonra laf konuşabilirsen helal olsun bizim hemşehrilerimizde maraşın tanıtımını yaparken dulkadiroğlu beyliğinden beri tanıtması lazım böyle cahiller varmaalesef

ahmet
ahmet - 1 yıl Önce

lan şerefsiz Muharrem İnce sen kimsin esas sen kendine bak iyice leş oldun yaa temizle kendine pis pis kokuyon zaten adam ol adam çocuk gibi davranma haa bide reisimize ve maraşımıza boş boş laf atmaa pis köpek leş muharrem ince adam ol adam......

SIRADAKİ HABER

banner122

banner227

banner235

banner224

banner154

banner55