Okay: Yeni dönemde en büyük yatırımları gençlik için yapacağız

Yeni dönemde gönüller imar ve ihya edeceklerini aktaran Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, özellikle gençlere yönelik çok önemli yatırımları olduğunu dile getirdi. Başkan Okay, Kahramanmaraş’ın en büyük gençlik merkezini inşa ettiklerini dile getirerek devam eden gençlik yatırımlarını anlattı.

Okay: Yeni dönemde en büyük yatırımları gençlik için yapacağız

Yeni dönemde gönüller imar ve ihya edeceklerini aktaran Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, özellikle gençlere yönelik çok önemli yatırımları olduğunu dile getirdi. Başkan Okay, Kahramanmaraş’ın en büyük gençlik merkezini inşa ettiklerini dile getirerek devam eden gençlik yatırımlarını anlattı.

İlk döneminde sosyal ve kültürel belediyecilikte ilkleri gerçekleştiren Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, ikinci döneminde gönül belediyeciliğiyle ön plana çıkacaklarını aktardı. Bu kapsamda gençlere yönelik bir çok çalışma yaptıklarını kaydeden Başkan Okay, gençlik merkezi yatırımlarının devam edeceğini dile getirdi.

Seçim çalışmaları kapsamında Kahramanmaraş’a gelen Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da vurguladığı Kahramanmaraş’ın en büyük Gençlik Merkezini hatırlatan Başkan Okay, benzer bir projenin de Gazipaşa mahallesinde yükseldiğini aktardı.

Gazipaşa mahallesi çevresinde bir çok okul olduğunu hatırlatan Başkan Okay, bu okullarda eğitim gören öğrencilerin bölgeye kazandırılacak gençlik merkeziyle daha verimli bir eğitim süreci geçireceğini hatırlattı.

Başkan Okay, Gazipaşa Gençlik Merkezi inşaatını inceleyerek şunları söyledi: “Namık Kemal mahallemizin ardından Gazipaşa mahallemize de büyük bir gençlik merkezi ihtiyacı vardı. Bu ihtiyacı ön görerek bölgeye büyük bir gençlik merkezi inşa etmek için çalışma başlattık. Bu çalışma neticesinde gençlik merkezimizin inşasına başladık ve kaba inşaatını yüzde 99 oranında tamamladık. Bu bölgede yaşayan gençlerimizin hoşça vakit geçireceği, ders çalışacağı ve geleceklerini teminat altına alacak faaliyetlere imza atacakları güzel bir mekanı burada oluşturacağız. Bu bölgemizde çok sayıda okul mevcut. Bu nedenle gençlik merkezimizin çok verimli olacağını düşünüyorum. İnşaat çalışmalarımızı kısa sürede tamamlayacağız. Toplamda 2 bin 200 metre kare kapalı alanı bulunan bir yapı ortaya çıkacak. Namık Kemal bölgemizde bulunan gençlik merkezimizi de yaklaşık 6 ay önce faaliyete geçirdik. Ve o bölgedeki gençlerin gençlik merkezine yoğun ilgisi bizim ne kadar önemli bir ihtiyaca cevap verdiğimizi gösterdi. Bundan dolayı da bölgemize yeni bir gençlik merkezi için başlattığımız çalışmalar için bu durum bizi teşvik etti. Gazipaşa mahallemize inşa ettiğimiz gençlik merkezimizi de hızla tamamlayarak hizmete sunacağız.”

Son olarak yeni dönemde gönül belediyeciliğine önem vereceklerini hatırlatan Başkan Okay, “Önce geleceğimiz olan gençlerimizin gönüllerine gireceğiz. Bu kapsamda gençlerimize yönelik özel ve güzel projelerimiz mevcuttur. Yeni dönemde aklı selim bir gençlik yetişmesi adına üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şeref barak
Şeref barak - 7 ay Önce

Necati başkan gerçekten guzel bir adam .akp teşkılatı içindeki en dürüst insanlardan birisi fakat ekıbı ve çevresındekı hatta meclıs uyelerı olan ,yemci ,kasap ,mobilyacı ,beyaz eşyacı ,olan şahıslar beş para etmiyecek menffatçi kişilikler .bunuda butun mahalle bılıyor .başkan gezerken bır selam verecez onları yanında gorunce bizans askerı goruk gıbı oluyoruz .hele bıde bır fırıncı var millet nefrett ediyor

Kara murat
Kara murat - 7 ay Önce

yaptıklarınız ve içratlarınız yapacaklarınızın teminatı mı acaba? Beş yıldır siz görevdesiniz ama halkın gönlünü ve kalbini on-aramadınız halk memnun değil bu duruma ne diyeceksinizdir met ve gönül belediyeciliği anlamında halk memnun değil.Bırakın bu hikayeleri. Secim den seçime,bayramdan bayrama halkın karşısına çıkdınız halkı unutunuz beş yıldır bu görevde siz varsınız .Bu söylediklerinize sizinde inandığınızı zannetmiyorum.

maraşlı ökkeş
maraşlı ökkeş - 7 ay Önce

ak partinin tek çalışan belediye başkanı

SIRADAKİ HABER

banner122