banner240

Ömer Çelik, 'Maraş'tan icazet alınmadan Türkiye yönetilmez'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Türkiye'de AK Parti'ye en çok oy veren illerin başında olan Kahramanmaraş'tan icazet alınmadan Türkiye'nin yönetilmeyeceğini söyledi. 

SİYASET 07.11.2020, 15:17
Ömer Çelik, 'Maraş'tan icazet alınmadan Türkiye yönetilmez'
banner257
banner226

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Türkiye'de AK Parti'ye en çok oy veren illerin başında olan Kahramanmaraş'tan icazet alınmadan Türkiye'nin yönetilmeyeceğini söyledi. 
"Maraşlı'dan icazet alınmadan Türkiye yönetilmez" diyen Çelik, "Eğer bugün Recep Tayyip Erdoğan olmasaydı, Azerbaycan'a bu şekilde sahip çıkan olmayacaktı. Maraşlılar olmasaydı, sahip çıkan olmayacaktı. Basit bir örnek ile Somali'ye, Arakan'a içimiz yanıyor. Hepimiz burada el ele tutuşsak, bütün Türkiye elden ele ekmek verip göndermek istese bunu başaramayız. Ama bu salonları doldurarak verdiğiniz destek ile Türkiye'de, 100 yıl evvel ki kurtuluş savaşında mücadele de mücevherlerini satan Arakanlılara, dedelerinizin bize yaptığı yardımı unutmadık. Bugünde biz sizin yanınızdayız. Biz vefa devletiyiz ve böylesine büyük bir liderin arkasında bu yolculuğu devam ettiriyoruz. Eğer Recep Tayyip Erdoğan olmasaydı, Dünya'da mazlumlar için bu kadar sesi yüksek çıkan kimse olmayacaktı. Saldırdıkları zaman sadece Erdoğan'ın sesi duyuluyor ve Maraşlıların iradesi gözüküyor. Bunu bi tek dışarı da yapmadık. AK Parti'den önce milli irade bir iktidar seçtiğinde ihtilal ile indirirlerdi. İlk defa Cumhuriyet tarihinde 27 Nisan'da bir muhtıra verilmeye çalışıldı ve Tayyip Erdoğan arkadaşlarıyla buna direndiği için o mıhtıra kağıt parçası oldu. Hiç bir vesayet girişimi Maraşlı geçit vermediği sürece başarılı olamaz. Maraşlılar 27 Nisan'a, 15 Temmuz'a geçit vermedi. Cumhurbaşkanımıza saldıran faşistlere de geçit vermiyor  Maraşlılar. Bazen soruyorlar bu kadar zaman oldu, Tayyip Erdoğan yada sizler yoruldunuz mu? Hayır. Bizim literatürümüzde bu ayıptır. Biz koştukça daha çok koşmak ve çalıştıkça daha çok çalışmak istiyoruz. Maraşlı kadınlar kim derse, Türkiye'yi o yönetir. Ülkemizin iradesine haksız şekilde el koymak isteyenler cevabı yine Maraşlı gençler alacak ve aldılar. Bu yüzden etrafımızda oluşturulan kara bulutlara kulak asmayın." ifadelerine yer verdi. 

Yorumlar (7)
46 12 ay önce
Ver gazı ekonimi yerlerde sürünüyor,bakalim asgari üçret ne olacak
Haci 12 ay önce
Çok iyi ayar ne icazeti aldılar kimden aldılar
ÜZGÜN REİS 12 ay önce
Doğu Türkistan kan ağlıyor. Oradaki zulüm Arakandaki, Filistin deki kardeslerimizin gördüğü zulümden daha beter hal almaya başladı. Uyanın Ey Türk Milleti. Kardeşlerimiz Çinlilerin zulmüyle inim inim inliyor. Ne olursunuz her durumda Türklüğümüzle gurur duyuyoruz ama Uygur Türk kardeşlerimize sahip çıkmıyoruz.
Murat ENGİZEK k.maraş onikişubat 12 ay önce
Hayy maşAllah ALLAH ım esirgesin sayın ÖMER ÇELİK BAKANIMI AĞZINDAN BAL DAMLIYOR BALLLLLL BURDAN TÜRKİYE 1.DEVLET BAŞKANIM SAYIN RT ERDOĞAN A BAHÇELİ BAŞKANIMA TÜM DEVLET ERKANINA MİT ÇALIŞANLARINA EMNİYET BIRIMLERIMIZE ŞANLI ORDUMUZA VEDE ŞANLI MİLLETİME VEDE AZERBAYCANLI KARDEŞLERİME SELAM OLSUN MURAT ENGİZEK KAHRAMANMARAŞ TÜRKİYE
kimse kim 12 ay önce
işte bunlar böyle oy alıyor .kuru kuru kurbanım olam.artık oy yok inşAllah
KAHRAMAN 12 ay önce
YALANDAN KİM ÖLMÜŞ:D
Kasirga 12 ay önce
Siyasetinde cılkı çıktı marasli gaza gelmez il başkanı atanmaz seçilir sayın bakan
34°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 29 Eylül 2021
İmsak 04:51
Güneş 06:12
Öğle 12:30
İkindi 15:57
Akşam 18:39
Yatsı 19:54