Onikişubat Belediyesi'nde Yolsuzluk Açıklaması

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç Onikişubat Belediyesine yönelik düzenlendiği iddia edilen yolsuzluk operasyonu ve bazı usulsüzlükler hakkında konuştu.

Onikişubat Belediyesi'nde Yolsuzluk Açıklaması

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç Onikişubat Belediyesine yönelik düzenlendiği iddia edilen yolsuzluk operasyonu ve bazı usulsüzlükler hakkında konuştu. 

Ali Öztunç Konuşmasında Şunları Söyledi:

ONİKİŞUBAT BELEDİYESİ

Kahramanmaraş'ta birkaç haftadır yapılan operasyonlara dikkat ile izliyoruz. Bazı kamu ve kuruluşları ve Onikişubat belediyesine yönelik bir operasyon gerçekleştirildi. Operasyon neticesinde bazı isimler gözaltına alındı. Kaçakçılık ve Organize de ifadelerini verdiler. Sonra gittiler savcılık ifadelerini verdiler. O ifadelere hakimim, ilk önce onu söyleyeyim. Dosyada gizlilik kararı var, ifadede neler olduğunu söyleyemiyorum. Ama biliyorum. Dosyada gizlilik kararı var olduğu için söyleyemiyorum. Şimdi söylemiyorum. Ama ne olduğunu biliyorum.

 İHBAR KABUL EDİLSİN

 Ne almış, hangi ihalelerde usulsüzlük yapılmış? Hangi araziler imara açılmış? İmardan geçirilmiş? Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı bu konuda adım atmak zorundadır. Ben daha önce bir açıklama yaptım sosyal medyadan ihbar kabul edilmedi. Bu basın toplantım ihbar kabul edilsin. Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcısı, bu basın toplantısını bir ihbar kabul etsin ve gereğini yapsın. İddialar var, ben söylemiyorum.

 İTİRAFÇI OLDULAR
Ben söylemedim bir milletvekili söyledi. O vekil ben değilim. Başka bir vekil, bir belediye başkanı açıklama yapıyor. Başka şeyler söylüyor. Bu gözaltına alınanlar itirafçı oldu. Okudum gizlilik kararı var dosyada söylemiyorum. Söyleyemiyorum şimdilik söyleyemiyorum. Gözaltına alınanlar itirafçı oldu, anlattılar isimler verdiler. Kimlerin telefona çıktığını söylediler. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Bir an evvel yargı bu işi tarafsızca şeffafça yapmak zorunda. Sonuçlandırmak zorunda.

BU BASIN TOPLANTISI BİR ÇAĞRIDIR

 Dava sürüyor. Sayın başsavcılık makamına bir çağrıdır bu konuda başsavcılık olarak gereğini yapsın. Bunlar kavga ediyor vatandaş hizmet bekliyor. Evlerindeki kavga yüzünden millete hizmet gitmemeye başladı. Yazıktır! Kahramanmaraş'a günahtır. Bu millet sizin kavgamızı çekmek zorunda değil. 31 Mart seçimlerinde bu memleket size bize hizmet yapın oy verdi. Madem böyle yapacaktınız niye aday oldunuz? Açık açık soruyorum Onikişubat Belediyesine yapılan bu operasyon bir CHP'li Belediye yapılsaydı ne olurdu? O belediye başkanı açığa alır mıydı? Alınırdı! Kayyumlar gelirmiydi? Gelirdi!

YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet
ahmet - 1 ay Önce

Bu işin ucu ankaradaki maraşı yöneten abiye dayanıyor bundan dolayı ört bas edildi ve edilmeye devam edecektir !

Ali kar
Ali kar - 1 ay Önce

Şehrin ve ülkenin her yerinden lağım fışkırıyor ...

ilter
ilter - 1 ay Önce

Sayın vekil, yaptığınız açıklamaları ihbar kabul etmiyorlarsa, lütfen iki satır dilekçe yazın bizzat ıslak imzalı ihbarda bulunun. Biz vatandaş olarak gizlilik kararı gereği davanın içeriğini bilmiyoruz. Birilerinin açıklamalarınızı, toplantılarınızı ihbar, suç duyurusu kabul etmesini neden bekliyorsunuz ki?dosyada suç teşkil eden şeyler var ve işlem yapılmıyorsa, bu memleketin evlatları olarak gidip bizzat suç duyurusunda bulunmanızı bekliyoruz.

Ali ihsan
Ali ihsan - 1 ay Önce

Siz oyu mahir e mahcicege verirsiniz ama calışmayı ali öztunç dan beklersiniz. Beter olun maraşlılar %60 la verdiginiz icin aglamaya hakkınız yok.

Alyanak osman
Alyanak osman - 1 ay Önce

Mizrak oka sigmiyor, kimse cesaret edemiyor, ali oztuncta dahil, adliye ungutte, bir dilekceye bakar, oyle ortalikta soyle boyle demeye gerek yok, bir babayigit ciksin da gitsin adliyeye, hanefi emmim okuyup ufleyip ellerini ayaklarini mi bagliyor ki? Hadi babayigitler, ciksin hirsizlar gun yuzune

YOLSUZLUK
YOLSUZLUK - 1 ay Önce

Sayın Ali öztunç vekilim lütfen bu işin peşini bırakmayın On iki şubat belediyesinde yapılan işler şaibeli bunlar yetkili birimler tarafından net bir şekilde açıklanmadığı sürece bu konu kapanmaz.Tc vatandaşı olarak bizlerin vermiş olduğu vergiler ile yapılan bu işlerin hesabını versinler hiç kimse haksız kazanç sağlamamalıdır.bizler yemeden içmeden vergi borçlarımızı ödüyoruz bizlere hizmet edilsin diye ancak ona buna peşgeş çekilsin diye değil.Herkes iyi biliyor expo 2023 alanındaki verilen ihalelerin başkana yakın kişiler olduğunu bizler bunu merak ediyoruz neler dönüyor ?

HAS MARAŞLI
HAS MARAŞLI - 1 ay Önce

HIRSIZ VARRRRR.

ADALET
ADALET - 1 ay Önce

DEVLET BABANIN SAVCILARI YOKMU ??? ARMUTMU TOPLUYORLAR YOKSA. OSANDIK BU HABERDEN KABAK TADI VERMEDİMİ SİZCE.???

Ahmet ok
Ahmet ok - 1 ay Önce

Sayın Vekilim tesekkur ederim. Allah yardımcımız olsun. Su belediyemizde tekrardan aklanır temizlenir.marasimizin ikinci onikisubatini kutlarız. Bence dosya ihale evrak gerek yok diye düşünüyorum. Mal varlıkları araştırılması. Başkan müdürler ve yakınlarının mal varlıkları araştırılsın. Tüm dünyada kabul gören bir uygulama. Daha birkac gun once tayvan da bakan vaya başbakan çocuğunun okula kayıtında ismi kullanıldı diye istifa etti. Sayın belediye başkanımız Lutfen siz başlatın bu uygulamayı. dosta düşmana mahcup olmayalim

Mal varlıkları
Mal varlıkları @Ahmet ok - 1 ay Önce

Mal varliklarina bakilsin özellikle imar.

Allahin selamı hepinizin üzerine olsun.
Allahin selamı hepinizin üzerine olsun. - 1 ay Önce

Milletin malına parasına el uzatanında Allah belasını versin..
Mahçiçek artık bu görevden alınmalı..

Mustafa kahveci
Mustafa kahveci - 1 ay Önce

Madem icerigi biliyosunuz gerekli yerlere imzali bir dilekce yazmaknbu kadar zor birdey degil icerigi biliyorum ama soyleyemiyorum demekle olmuyo bu isler somut kanitiniz varsa siz inanirsiniz biz size inanmak zorunda degiliz ayrica bizim ne akrabaamiz nede alisveris yaptigimiz bir kisisiniz dolasiyla inanmak gibi bir durum olamaz

mağralılı
mağralılı - 1 ay Önce

konuşacak bişey bulamamış saçmalamış.

MAĞRALI2
MAĞRALI2 @mağralılı - 1 ay Önce

SAÇMALAMA DEĞİL GERÇEKLER BELLİKİ SANA BAKAN ABİN VAR HERALDE MAĞRALI İSMİNDESİN ABİNİZ BU İŞİN UCUNDAN SIYRILSIN DİYE BÖYLE KONUŞUYON . AMA ARTIK ABİNİZDE Bİ İŞE YARAMAZ KARŞISINDA HALK VAR HALK :)

kahramanmaraş'lı
kahramanmaraş'lı @mağralılı - 1 ay Önce

belediyede hangi masada çalışıyorsun.gelelim yanına çayını içelim.edem.

Sen de onlardansın
Sen de onlardansın - 1 ay Önce

Ali öztunç git dilekçe versene ne bulanık suda balık avlamaya çalışıyorsun. Yok biliyormuş yok karar varmış,sansasyon yaratmaya çalışma git eteğinde ne varsa savcılara dök.

ahmet kara
ahmet kara - 1 ay Önce

SADECE NEDEN 12 ŞUBAT ONU SORMAK GEREK BÜYÜK ŞEHREDE BAKIN ORTADA ŞEHRİN İKİ UCU Bİ ARAYA GELECEKMİŞ YOLLA UCUBE ORAYA HARCANAN PARANIN HESABINI SORSUNLAR ÖNCE

Mustafa
Mustafa - 1 ay Önce

Sayın vekilim gizlilik kararı varsa ifadeleri nerden biliyorsun. bu basın açıklaması savcılara ihbar olsun diyeceğinize savcılığa suç başvusu yapın. bence sadece bir şeyler bildiğinizi ima ediyor aslında bilmiyorsunuz. bizim beklentimiz burada konuştuklarınızı icraat geçirin. gidin savcılığa suç duyurusu yapın. yoksa sadece laf olsun diye konuştuğunuz anlamı çıkar. siz de birileri gibi halkın gözünü boyamaya kalkmayın.

Şair
Şair - 1 ay Önce

Başka konunuz yokmu bir bina resmi koyup koyup yolsuzluk diyorsunuz sıkıldık artık bayatladi

ALLAHIN KULU
ALLAHIN KULU - 1 ay Önce

ALİ ÖZDEMİRİN GÜCÜ YETSEYDİ BAZI OLAYLARA YETERDİ AKSU ÇAYI BİR ÖRNEK GURBETÇİLERİN DAYAK YEMESİ 2 ÖRNEK SADECE KONUŞMA VAR İCRAAT YOK MİLLETİ KANDIRMASIN AĞZIMI AÇTIRMASIN

mağralılar
mağralılar - 1 ay Önce

bir belediye başkanı ve mağralılar edebiyatı nerden çıktı..........

bilgin
bilgin - 1 ay Önce

Ali Öztunç hangi partinin milletvekili CHP nin
Eğer Ali Öztunç bu işe el atmışsa böyle bir yolsuzluk yok demek ki
çünkü bunlar çamur siyasetini çok severler

Maho
Maho - 1 ay Önce

Walla sataram köyü ha.

Magrali
Magrali - 1 ay Önce

Ünlü oldun magralı bu maras haber sayesinde .

Salih kahveci
Salih kahveci - 1 ay Önce

Onikişubat imar müdürü istifa etmiş deniyor doğrumu gazeteci?


SIRADAKİ HABER

banner122