Onikişubat Belediyesi'nden ilginç kamuoyu açıklaması

Kahramanmaraş'ın Onikişubat Belediyesi bu gün yaptığı kamuoyu açıklamasında bir internet haber sitesi Mahir Ünal'la aramızı bozmak istiyor dedi. Yapılan açıklamadaki internet sitesi merak konusu oldu.

SİYASET 09.01.2020, 21:38 09.01.2020, 21:51
Onikişubat Belediyesi'nden ilginç kamuoyu açıklaması
banner257

Onikişubat Belediye Başkanlığı tarafından bugün yapılan kamuoyu açıklamasında 'Kendine iftira ve şantaj yolunu seçen bir sitede, Sayın Bakanımız Mahir ÜNAL Beyefendi ile Belediyemizi karşı karşıya getirmek gayretine düşen geçek dışı bir haber yapılmıştır." denildi.

Onikişubat Belediyesi site adı vermediği gibi, ilgili sitenin nasıl şantaj yaptığını ve hangi iftiraları attığını açıklamadı.

...

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi?

Sayın Bakanımız Kahramanmaraş’ımız için bir değerdir, hem ülkemiz üst düzey yönetiminde, hem de gecesini gündüzüne katarak kentimizi daha iyi noktalara taşıyacak, refah seviyesini yükseltecek, yatırım ve hizmet almasını sağlamak için çalışmalar yapmaktadır.

Belediyemizde Sayın Bakanımız ve Milletvekillerimizle Onikişubat’ta yaşayan kardeşlerimize daha güzel, daha yaşanabilir bir kent oluşturmak için bütün gücüyle ve özveriyle çalışmaktadır. Gören gözleri ve kalp gözleri mühürlü iftiracılar doğaldır ki, bunu çarpıtacaklardır.

Onikişubat Belediyesi ilgili sitenin hangi hizmetleri görmediğini, hangi hizmetleri haber yapmadığını, hangi hizmetleri küçümsediğini ve çarpıttığını açıklamadı. 

...

Onikişubat Belediyesi Açıklamanın devamında yine yalandan, iftiradan, şantajdan bahsetti:

"Yalan ve iftira çukuru içerisinde olan bu kurgulu yapıların ve yandaşlarının şantajlarına boyun eğmeyeceğiz ve hizmetlerimize devam edeceğiz."

Onikişubat Belediyesi yalandan, iftiradan, kurgudan ve şantajdan bahsettiği bu bölümde de ilgili sitenin adını açıklamadığı gibi, hangi haberlerinin yalan ve iftira lduğunu açıklamadı. Belediye ilgili sitenin kimler tarafından kurgulandığı hakkında da bilgi vermedi. Açıklamada nasıl şantaj yapıldığı, şantaj  yapmak için kimin kiminle görüştüğü, hangi belgeleri masaya koyduğu vs. hakkında bilgiler de yer almadı.

...

Onikişubat Belediyei Açıklamasını Şu Şekilde Bitirdi:

"Sayın Cumhurbaşkanı’mızın sevk ve idaresinde, Hükümetimiz ve Sayın Milletvekillerimizle beraber Kahramanmaraş’ımızı bir dünya kenti ve marka şehir yapacağız.

Şehrimizin geleceği ile ilgili bir fikri ve düşüncesi olmayan bu kurulmuş şantajcılar, misyonumuzu engelleyemeyeceklerdir.''

Onikişubat Belediyesinin Açıklamanın sonunda neden Cumhurbaşkanı'ndan bahsettiği anlaşılamadı. Yine açıklamada ilgili sitenin kendilerini hangi misyonlarından engellemeye çalıştığını da açıklamadı.

...

BU ARADA SOSYAL MEDYADA PEK ÇOK KİŞİ BELEDİYENİN HABER46 SİTESİNDE YAYINLANAN VE BAŞKAN HANEFİ MAHÇİÇEK'İN CEVAPLAMASI İÇİN SORULAN SORULARI NEDEN CEVAPLAMADIĞINI MERAK ETTİKLERİNİ YAZDILAR.

HABER46'NIN ÇOK ÖNEMLİ SORULARINI CEVAPLAMAYAN ONİKİŞUBAT BELEDİYESİNİN, BİR HABERLE İLGİLİ BU ŞEKİLDE AÇIKLAMA YAPMASINDA BİR GARİPLİK VAR DENİLDİ.

HABER46 NE SORMUŞTU? İŞTE O 20 SORU:

1- Onikişubat Belediyesi’nin yeni hizmet binasının “ikmal ve peyzaj düzenlemesi” işini 15 milyon 580 bin liraya neden Özge İnşaat’a ihalesiz olarak pazarlık usulüyle verdiniz. Pazarlık için başka firmalar da davet ettiniz mi? Özge İnşaat bu ücret karşılığında hangi ikmal işlerini ve hangi peyzaj işlerini yaptı?

2- İlgili işi neden ihale yapmadan pazarlık yoluyla verdiniz?

3- Expo 2023 ile ilgili bugüne kadar kaç lira harcadınız?

4. Expo 2023’ün hangi bölümlerini yap-işlet-devret olarak hangi şirketlere, hangi şartlarda verdiniz?

5. Yap-İşlet-Devret olarak ihale edilen alanlarda Belediye araçları ve işçileri çalıştı mı? Çalıştıysa parasını aldınız mı?

6- Expo 2023 ile ilgili şu ana kadar yapılan herhangi bir borç, çekilen kredi var mıdır ve ne kadardır?

7- Expo 2023’ün bugüne kadar yüzde kaçı tamamlanmıştır?

8- Expo 2023’ün tanıtımı için 2018 yılında yaklaşık 30 milyon lira harcanmasını faydalı bir çalışma olarak görüyor musunuz? 30 milyon liranın Expo 2023’ün bitirilmesi için harcanması daha doğru bir karar olmaz mıydı?

9- Expo 2023 tamamlandığında toplam kaç liraya mal olacak?

10- Expo 2023’ün hazırlanma, ihale süreçleri ve ilgili tüm süreci kamuoyuyla paylaşabilir misiniz?

11- Bir açıklamanızda Expo 2023 için 193 günde 50 ülkeden 2 milyon kişinin Kahramanmaraş’a gelmesini bekliyoruz demiştiniz. Halâ aynı görüşte misiniz?

12- Aynı fikirdeyseniz; Yılda 16 milyon turistin geldiği, 1 milyon yatak kapasitesi olan, her gün ortalama 1000 (yazıyla bin) uçağın indiği, 2 buçuk milyon nüfuslu Antalya’da yapılan Expo 2016’yı kaç kişinin ziyaret ettiğini araştırdınız mı? Araştırdıysanız açıklayabilir misiniz? Araştırmadıysanız Expo 2023’ün fizibilitesini nasıl ve neye göre yaptınız?

13- Yine bir açıklamanızda Expo 2023’ün Kahramanmaraş’a 1 milyar doların üzerinde katma değer kazandıracağını söylemiştiniz. Halâ aynı fikirde misiniz?

14- Aynı fikirdeyseniz; Yılda 16 milyon turistin geldiği, 1 milyon yatak kapasitesi olan, her gün ortalama 1000 (yazıyla bin) uçağın indiği, 2 buçuk milyon nüfuslu Antalya’da yapılan Expo 2016’nın, Antalya’ya kaç lira katma değer sağladığı hakkında bilgi aldınız mı? Aldıysanız kamuoyuyla paylaşır mısınız?

15- Onikişubat Belediyesi kurulduğundan bu yana, yani son 5 yılda Yerel Medyaya toplam kaç lira ödeme yaptı?

16- Onikişubat Belediyesi basına ödeme yaparken hangi kriterleri göz önünde bulundurdu? Kapalı, güncellenmeyen, ziyaretçisi olmayan sitelere de ilan, reklam ya da editöryel adı altında paralar ödedi mi?

17- Onikişubat Belediyesi bir kişiye ait 3-4 siteye birden yüksek meblağlarda ödeme yaptı mı? Yapmaya devam ediyor mu?

18- İlanları verirken fayda / maliyet hesabı yaptınız mı? Yüksek meblağlarda ödeme yaptığınız haber sitelerinin faydasını nasıl ölçtünüz? Bu konuda elinizde somut veriler var mı?

19- Onikişubat Belediyei şeffaf belediyecilik gereği son 5 yılda yerel medyaya kalem kalem, hangi hizmet karşılığında ne kadar ödediğini açıklayacak mı?

20- Bu iddialarla ilgili Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Basın Müdürü ve ilgili Başkan Yardımcıları ile görüştü mü? Gerekli bilgileri aldı mı? Aldığı bu bilgileri kamuoyuyla paylaşacak mı?

CEVAP VERME KONUSUNDA MAHİR OLAN ONİKİŞUBAT BELEDİYESİNİN BU SORULARA AYRINTILI ŞEKİLDE CEVAP VERMESİ BEKLENİYOR!

Yorumlar (29)
hanfi narçiçek ökkeş 7 ay önce
efendiye tek soru sorun
beeldiye başkanı olmadan önce param yok ,bana 2 tane lastik teker ver dediğini biliyoruz,birde yanında gezdirdiğin adamın adına olan şirketlerin 10 trilyon lira vergi ssk ve işçi borcu olduğunuda biliyoruz
soru şu :bu borçları ödediğin gibi 10 trilyon kadar servet biriktirdin
bu serveti nasıl biriktirdin
alikıraç 6 ay önce
Yazdıklarınız gerçekse yatacak yerleri yok.
Ahmet enes 7 ay önce
Yağmurlu günde susuz kalıp can versinler inşAllah.Bu sadece onikişubat meselesi değil.Bu akp meselesidir.Ankara'nın bu pisliklerden haberi yokmu şimdi?Nerde hükümet?Allah'a inanan yönetim nerde?
kahramanmaraş'lı 6 ay önce
hükümetin de işine geliyor.bozacının şahidi şıracı hesabı.
Has Maraş'lı 6 ay önce
Helal.Ne güzel söylemişsin.
recep tayyip nardoğan 7 ay önce
mağralıda esnafın arabasına haciz koymuş ,emlak borcu yüzünden
adam kendim ettim kendim buldum diyor
elbette 40 haramiler için milletetn alacak diyor
yoksa öbür seçimde kendini aday etmezler diyor
ede4646 ökkeş 7 ay önce
sadece şu soruya cevap ver
versbit müdürü yaptığın adama ait şirketlerin beeldiye başkanı olmadan önce kaç trilyon borcu vardı ,şimdi ne kadar serveti var
bunu beledieyden aldığı 4000 lira maaşlamı yaptı
narçiçek ökkeş 7 ay önce
gün gelir bir savcı yakanızdan yakalar ,bunda zerre kadar şüphem yok
ESKİDEN HIRSLIK YAPANLAR ATATÜRK MASKESİ TAKARDI
ŞİMDİ HIRSIZLARIN HEPSİ RECEP TAYYİP ERDOĞAN VE MÜSLÜMAN AMSKESİ TAKIYOR
Ahmet altun 7 ay önce
Haber 46 dan ricam (vatandaş olarak) bu olayların üstüne gitmesi birazda DULKADİROĞLUN da yapılmayan hizmetlere değinmesi
ÖKKEŞ ZADE 7 ay önce
VERESBİTÇİ MÜDÜRÜN HESABINI VERSİN YETER
Ömer fıstık 7 ay önce
Devletin tüm organları elbet bazı konularda yanlış yapanları er geç yargılar mal varlığına nır şekilde el koyar K.maraş halkı olarak bize sadece şuan seyir düşmekte vakti gelince elbet defterler açılır ve hesap sorulur ne yaptın nerde kullandın bu demokrasinin olmasa olmazı saygılarımla
kahramanmaraş'lı 6 ay önce
hiç kimsenin sızlanmaya söylenmeye dili olmaması lazım.bu adam yüzde 70-80 oy alarak başkan olduysa bunda senin benim oyumuz yok ise muhakkak yanındaki ailendeki insanların oyu vardır.iş işten geçtikten sonra söylenmek sonucu değiştirmiyor.işi zamanında sandıkta yapmak gerekiyor.
KÖYLÜ 6 ay önce
DÜNYA KENTİ OLDUĞU YAPTIĞIN YOLLARDAN, TEKKE ORMAN DAİRESİ ÇARPIK YAPIDAN. ŞEHRİN SOKAKLARININ PİSLİĞİNDEN, VERDİĞİNİZ FON KÖMÜRÜNÜN KOKUSUNDAN, DERE PAZARINDAKİ ESNAFIN KALDIRIM İŞGALİNDEN ÇOK BELLİ OLUYOR ÖNCE BUNLARI YAPDA BİZ DÜNYA KENTİ OLMAK İSTEMİYORUZ. AMA SİLER DÜNYA ZENGİNİ OLUYORSUNUZ DERİM.
Hambal 6 ay önce
Çal çırp size helal oğlum
ali bayar 6 ay önce
Her gün sabah Mağralı mahallesi Parmaksız ve Toros fırınları tam kalabalık zamanda 7-8 arası kaldırımı araçları ile işgal etmekteler ve yayalar araç trafik yolundan gitmek zorunda olduğu için yayalar heran bir kazaya uğrayabilirler. İnanmayan isterse giderek bakabilir lütfen bir cözüm bulun.
drsn 6 ay önce
vizyon sahibi başkanımız mahçiçek
maraşın yerlisi 6 ay önce
Kardeş sen bu sözü duymadın herhalde Hz ömerden olacak yanlış hatırlamıyorsam : İnsanların kıldığı namaz tuttuğu oruç sizi aldatmasın siz onların sözünün güvenilirliğine , ticaretteki muamelelerine , doğruluk ve dürüstlüklerine bakınız , yıl oldu 2020 daha hala haşa Allah kitap diyenin peşinden gidiyorsunuz. Hala akıllanmayacakmısınız. Allah cc korkusu olan zaten yapmaz bunu , hem kutsal kitabımızda ne yazıyor. Aldatanların Allah cc ile aldatmalarına aldanmayın , Saf olmayan Allah için sorgulayın hesap sorun , bunlarda sizin üzerinize vebal , unutmayın zalimin zulmüne sessiz kalmak ta zulümdür ve suça ortaksınızdır. Hayırlı cumalar Allaha emanet olun
maraşın yerlisi 6 ay önce
Ya bir defol git artık ve milletin sırtından in be kardeşim , gülüşün bile hainlik içeriyor. Kene gibisiniz , Allah tan oy vermedim size , yoksa kendimi intihar ederdim.
Vatandaş 6 ay önce
Ama siz de çok zor soru soruyorsunuz. :)
ede 6 ay önce
onikilubatı il yapın sayın başkanııım, deniz de yok unutmadan yaziim bari
NACAR 6 ay önce
Expo 2023 ün Şehrimize Zararı Ne Kadar Olacak. Antalya bu işten zarar etmişken biz nasıl Şehrimiz Markalaştırıp Kazanç elde edicez. Belediye binasına harcanan paranın miktarı açıklansın. Halktan alıp israfa yönelmek Hakkın neresinde.
TÜRK 6 ay önce
ERHAN ÇERKEZOĞLU ''ÇOK İMANLI HIRSIZ BUNLAR'' ADLI ŞARKIYI ARMAĞAN EDİYORUM HERKESE...
Mehmet 6 ay önce
Uçak inemeyen bi havaalanın var daha expo da exspo böyle devam sizde biliyorsunuz bittiğinizi şu memlekete bak be ne hale geldi boş işler beceriksizler yüzünden
vatandaş 6 ay önce
İnsanlar nasıl yönetilmek isterse öyle yönetilirmiş. Bakıyorum da bu kadar oyu kim verdi bu adama ey uyuyan Kahramanmaraş. Hesap verecekmiş asıl hesabınız mahşerde olacak unutmayın.
ela 6 ay önce
süleymanşah mh de küçük bir arsaya nerdeyse bitişik ,16 katlı, dört blok ruhsatı kimler verdi?
S. Aleyküm 6 ay önce
Narcicek ökkeş müthiş bir cümle
RAMAZAN P 6 ay önce
YA KARDEŞİM SENDE ÇALIŞMADIKLARI YERDEN SORUYORSUN
demir 6 ay önce
bu kadar ayyuka çıkmış şeyler batıda veya doğuda olsa anında istifa veya intihar ederleri bizde ise sırıtıp övünürler.
sedat 6 ay önce
bir tek haber46 yazmamış onunda malumun ilanı diyerek yapmamış sanırım başkanda kılıçları çekti sanırım sizinle uğraşmaya sayın ÜNAL üzerinden yapacak gardınızı alın derim.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
24°
açık
Günün Anketi Tümü
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Namaz Vakti 10 Temmuz 2020
İmsak 03:28
Güneş 05:12
Öğle 12:43
İkindi 16:34
Akşam 20:03
Yatsı 21:40
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 31 66
2. Trabzonspor 31 62
3. Sivasspor 31 54
4. Beşiktaş 31 53
5. Galatasaray 31 52
6. Alanyaspor 31 51
7. Fenerbahçe 31 50
8. Gaziantep FK 31 41
9. Göztepe 31 39
10. Antalyaspor 31 38
11. Kasımpaşa 31 36
12. Gençlerbirliği 31 33
13. Malatyaspor 31 32
14. Denizlispor 31 32
15. Çaykur Rizespor 31 32
16. Kayserispor 31 31
17. Konyaspor 31 30
18. Ankaragücü 31 26
Takımlar O P
1. Hatayspor 32 60
2. Erzurum BB 32 56
3. Adana Demirspor 32 55
4. Bursaspor 32 55
5. Akhisar Bld.Spor 32 54
6. Fatih Karagümrük 32 53
7. Altay 32 51
8. Ümraniye 32 44
9. Keçiörengücü 32 44
10. Giresunspor 32 44
11. Menemen Belediyespor 32 42
12. İstanbulspor 32 37
13. Balıkesirspor 32 35
14. Altınordu 32 33
15. Boluspor 32 30
16. Osmanlıspor 32 27
17. Adanaspor 32 21
18. Eskişehirspor 32 12
Takımlar O P
1. Liverpool 34 92
2. Man City 34 69
3. Chelsea 34 60
4. Leicester City 34 59
5. M. United 34 58
6. Wolverhampton 34 52
7. Sheffield United 34 51
8. Arsenal 34 50
9. Tottenham 34 49
10. Burnley 34 49
11. Everton 34 45
12. Southampton 34 44
13. Newcastle 34 43
14. Crystal Palace 34 42
15. Brighton 34 36
16. West Ham 34 31
17. Watford 34 31
18. Bournemouth 34 28
19. Aston Villa 34 27
20. Norwich City 34 21
Takımlar O P
1. Real Madrid 34 77
2. Barcelona 35 76
3. Atletico Madrid 35 63
4. Sevilla 35 63
5. Villarreal 35 57
6. Getafe 35 53
7. Real Sociedad 34 51
8. Valencia 35 50
9. Athletic Bilbao 35 48
10. Granada 34 47
11. Osasuna 35 45
12. Levante 35 43
13. Real Betis 35 41
14. Real Valladolid 35 39
15. Eibar 35 36
16. Celta de Vigo 35 36
17. Deportivo Alaves 34 35
18. Mallorca 35 32
19. Leganés 35 29
20. Espanyol 35 24