Onikişubat Belediyesi tanıtım için 39 milyon 831 bin TL harcadı!

Son günlerde yaptığı ihalelerle ulusal ve yerel medyanın gündemini oluşturan Onikişubat Belediyesinin EXPO 2023’ün tanıtımı için son bir yılda 39 milyon 831 bin TL harcadığı ortaya çıktı.

SİYASET 09.10.2019, 17:20 09.10.2019, 17:34
Onikişubat Belediyesi tanıtım için 39 milyon 831 bin TL harcadı!
banner257

Kamuoyunda ise 39 milyon 813 bin TL’lik dev bütçe ile neyin tanıtımı yapıldığı Haber46’nın özel haberiyle tartışılmaya başlanacak.

Onikişubat Belediye Başkanlığı Expo 2023 projesi kapsamında Rekreasyon alanı uluslararası bahçecilik projesi ve hizmet tanıtımı, reklam faaliyetleri, PR medya iletişimi, organizasyon bedeli olarak bir yılda 39 milyon 831 bin 834 TL harcama yaptı.

Onikişubat Belediyesi Temmuz 2018 ile Eylül 2019 ayını kapsayan, Rekreasyon alanı uluslararası bahçecilik projesi ve hizmet tanıtımı, reklam faaliyetleri, PR medya iletişimi, organizasyon bedeli adı altında 2018 yılında ihaleye çıktı.

İhalelerin yer aldığı resmi internet sitesinden edinilen bilgiye göre; ihaleye kaç firmanın katıldığı bilgisine ulaşılamazken, ihalenin yaklaşık maliyetinin 45 milyon 749 bin 867 TL olduğu ve en düşük teklifi ise İstanbul’dan TM Etkinlik Danışmanlık Limited Şirketinin 39 milyon 813 bin 834 TL vererek aldığı görüldü.

38 sayfadan oluşan teknik şartnameyi taahhüt ederek alan TM Etkinlik Danışmanlık Ltd. Şti. 19.07.2018 tarihinde imzaladığı sözleşmeyi 30.09.2019 tarihinde sonlandırdı. Bir yılda 39 milyon 813 bin 834 TL’nin harcandığı tanıtım ve temsil giderlerinin Kahramanmaraş’a dönüşünün ne olduğunu halkımız merak ediyor.

Teknik şartnamede belirtilen uçak biletlerinin kaç tanesinin kullanıldığı, bu çerçevede Onikişubat belediyesinden EXPO 2023 için yurt dışına çıkan belediye görevlilerinin giderinin şartnameye göre söz konusu firmadan mı yoksa belediye bütçesinde mi karşılandığı konusunda açıklama yapılacak mı?

Haber46 olarak 39 Milyon 813 Bin TL’lik ve geçtiğimiz ay sonu tamamlanan ihalenin teknik şartname dataylarından bazıları şöyle; (şartnamede adı geçen hizmetler alınmışmıdır?

7.14.3.1 Konser Hizmetleri

Yüklenici 12 grup ve-veya sanatçıdan, idarenin belirlediği tarih ve saatlerde en az 90 Dk. Süreli konser hizmeti verecektir. İdare bu süreyi (konser saati) yarım saat uzatma hakkına sahiptir. Yüklenici, idareye aşağıdaki özelliklerde 24 grup ve-veya sanatçı önerecektir.

Sanatçı ve grupların kaşe bedeli, orkestra bedeliorkestra kaşe bedeli, vokal bedeli, vokel kaşe bedeli, ulaşım, vergi, stopaj, yemek özel sanatçı istekleri gibi tüm giderleri yüklenici firma tarafından karşılanacaktır. Yüklenici idareye karşı sanatçı ve ekipleri konusunda olası her konuda konserler süresince tam yetkilidir.

Yüklenicinin teklifinde yer alacak gösteri veya sanatçının son iki yıl içerisinde en az 5000 kişilik bir etkinlikte biletli program yapmış olması gerekmekterdi.

Soru: son bir yılda 12 sanatçı gelerek konser vermişmidir. İşin süresinin bitmesine rağmen bu sanaçtılar nerede konser vermiştir. Gelmeyen sanatçıların hayali uçak bileti de olmuş mudur?

7.14.3.3 : Konser Grupları Şehirlerarası Ulaşım Hizmetleri

Sanatçı (Bussinness) ve orkestra (Ekonomi) gidiş dönüş uçak biletlemesi: Yüklenici firma konser verecek olan her bir sanatçının ve tüm ekibinin toplamda 12 sanatçı ve 30 kişilik orkestra ekibi için, sanatçının belirttiği havayolu şirketi, belirttiği saatlerde ve belirttiği uçuş sınıfında Kahramanmaraş’a ulaşımını sağlayacaktır.

7.17.1 Bahçe Kurulumu ve Atölye

Yüklenici her hafta Kahramanmaraş’ta bir okulda öğrencilerin sebze yetiştirebileceği, kompost yapabileceği bir bahçe kurulacak ve çocuklara ‘Doğa ve Cocuk Atölyesi” yapılacaktır. Temmuz 2018-Eylül 2019 arasında 120 atölye çalışması düzenlenecektir. Bu bedele şehir dışından gelecek eğitmenlerin yol ve konaklama masrafları ile bahçe tasarımı ve eğitimlerde kullanılacak malzeme maliyetleri dahildir. Bahçe kurulacak bu okullar pilot okul olarak belirlenecektir, başka okullardan öğretmenler de bu bahşede düzenlenecek eğitimlere katılabilecek ve bu etkinliklerin kendi okullarında uygulanmasını sağlayabilecek eğitimler alabilecektir.

Soru: Yüklenici firma her hafta bir okulda yapmak zorunda olduğu bahçeleri yapmış mıdır? Sözleşmesi bitmesine rağmen yapacak mıdır?

Ekap’ta bulunan 38 sayfalık ihaleyi alan firmanın yapma zorunluluğu olduğu iki üç maddeyi okuyularımız için hazırladık.

Ayrıca teknik şartnamede bulunan uçak biletlerinin ise kaç tanesinin kullanıldığı ve belediye yetkililerin yurt dışı dahil bu projeyle ilgili gittiği uçak biletlerinin ücretinin hangi kurum tarafından ödendiğini kamuoyu merak ediyor.

39 Milyon 813 bin TL’ye alan İstanbul firmasının sahiplerinin kim olduğuyla ilgili ise Haber 46 araştırmasına devam ediyor.

Yorumlar (80)
Oguzhan 1 yıl önce
Celalettin güvenç susmasın konuşsun.
yavuz 1 yıl önce
aynen katılıyorum öyle ortaya laf atıp kenara çekilmek yok sayın Güvenç bunu yargıya taşımalısınız yoksa sizde aynı kefeye girersiniz eğer siz gerçekten dürüst bir devlet adamı iseniz bunları mecliste konuşmalısınız
Ahmet alıcı 1 yıl önce
Bunlarda nerde o cesaret. Adamın ağzını yırtarlar ertesi gün fetö cü diye kodesi boylatırlar. Hepsi birbirinin suç ortağı bunların .
Derya Kılıç 1 yıl önce
Susmadı, maalesef susturuldu...?
Kulis 1 yıl önce
Yiyorsa konuşsun
HAS MARASLİ 1 yıl önce
SAYİN BAŞKAN SON BİR YILI NİÇİN AÇIKLIYORSUN SON BEŞ YILI ACIKLADA HALK AYDINLANSIN
Murat Bilgili 1 yıl önce
Sayın Mahçiçek Park Bahçeler Müdürü yeğeniniz diyorlar bu doğrumu? Operasyondaki bu birim müdürü konusunda da açıklama yapmalıydınız.
Hakkı Varol 1 yıl önce
Bu para soruşturma geciren park bahce müdürünün tatil harçlığı.
Expo da expo. Expo da Expo. Expo da expo.
Başka bişey yok.
maraslı 1 yıl önce
ulan sizden başka insan mi kalmadı da su k.marasta başkan yapıyorlar. yazıklar olsun kaç senedir şu zıkkım koltuğu bırakmadınız. cehennemin dibini boylayım...
Harbi 1 yıl önce
Of of of 39 tirilyon, vay vay vay bu paraya üç reklam şirketi kurup bunların üç katı reklam yapılırdı.
Edem46 1 yıl önce
Zehir zikkim olsun .sonunuz erkoc gibi olacak inşAllah
HAS MARAŞLİ 1 yıl önce
SAYIN CELALETTİN VEKİLİM NİÇİN ATTIĞINIZ TIVITLERİ SİLDİNİZ .YA YAZMAYACAKSIN YA DA YAZDIĞIN ZAMAN DA SONUNA KADAR MÜCADELE EDECEKSİN."HAKKI SÖYLEMEYEN /HAKSIZLIK KARŞISINDA SUSKUN KALAN ŞEYTANDIR" SÖZÜNÜ HATIRLATMAK İSTERİM.SAYGILARIMLA.
Rabia 1 yıl önce
Hırsızlığın en kolay yolu parayı ya reklama ya inşaata yatıracan , tilki bunlar işi biliyor reklam harcaması ölçüsü yok emsali yok, adamlar profesyonel soyguncu
kayt 1 yıl önce
ohh suyundan da koy mahçiçek...sen koy....ça maraşlı şahlanıyorrr....
Ökkeş 1 yıl önce
Millete hizmete gelince para yok, hırsıza arsıza gelince oluk gibi akmış
Ali medeni 1 yıl önce
Büyükşehirde Fiat egea yerini skoda octavialar ve passatlar aldı.. Ne değişti.. Sonuç biraz daha lüks oldu.. Peki ihaleyi kim aldı.. Araştırın
Alyanak osman 1 yıl önce
Devletin mali deniz yemeyen domuz,
Özhan 1 yıl önce
Tabiri caizse cengiz inşaatın İstanbul’da ankarada yaptığını Onikişubat 'ta yapmışlar, resmen belediyenin ortasına incir ağacı dikmiş anasını bellemişler.
Derviş yılmaz 1 yıl önce
Ah maraş ım vah maraş ım. Ne hale gelmiş maraş ım. Akp li olmaktan gurur duyarım. Belediye baskanlaŕından utanıyorum. Hayrettin güngör hariç. Hayrettin bey sakın erkoç ve mahçiçek gibi olma.
Hacı Ali 1 yıl önce
Allah bin belanızı versin inşAllah devletin malını yiyenler. Celalettin Güvenç Yolun ve gazan Mübarek olsun azıcık vicdanın varsa konuşmalarını kesmezsin.Bombalamaya devam edersin ki zalimlerin köşkü yıkılsın.
şirket kimin 1 yıl önce
tanıtım şirketi kimin.istenmeyen kişi olduğu hakkında menfi şeyler söylendiği için liste dışı kalmasına rağmen yaygara kopararak zorla şerle tekrara aday olmasını sağlayan vekil kim. bu tanırım şirketi kimin??
Kaba inşaat 1 yıl önce
Yapilacak olan tüm imza yetkisindekiler ve yakınları mal varlıkları araştırılsın .Sayın Başkan Güngörü sadece haberleriyle ve fotolarından görüyorum. Simasindan belli degerli bir insan olduğu.
Sırrı kurt 1 yıl önce
Bütün müdürler mal varlığını açıklasın////başkan yardımcısı açıklasın veeee başkan açıklasın. 2013 yılında neydi şimdi ne oldu. Neler götürülmüş?
Ayhan 1 yıl önce
Soyan soyana batan geminin malları bunlar Allah var Allah bunları yazıyor hiç merak etmeyin öbür tarafta görüşürüz
Temel hakkı 1 yıl önce
Pehhh ne yemişiniz beee!!! O reklam şirketinin sahibi kimdir acaba? O da bir ortaya çıksa keşke ...
Halit Eğridağ 1 yıl önce
Bunların yatacak yerleri yok
Önder 1 yıl önce
Kaşıdikca pislik çıkıyor,derhal soruşturma açılmalı
Gültekin 1 yıl önce
Balık baştan kokar mış.bunların alayı hırsız
Derviş yılmaz 1 yıl önce
Suyundan köy suyundan
Maraşlı 1 yıl önce
Haber 46 helal sana özellikle furkan kardeşim helal sana onikişubat belediyesi park bahçe müdürü ve park bahçe müdürü eşi meclis üyesi bunları iyi araştırın eğer bu yazılanlar doruysa ki doğrudur haram olsun zıkkım olsun diyorum lütfen bu haberlerin arkasın da durun bu arada bizler vatandaş olarak yarın süleyman soylu bakanımıza ileticez tüm bildiklerimizi vatandaş olarak
Marasli 1 yıl önce
Maraş halkına az bile gozgor gore adama verirsen yer tabi uyanın artik ey K.MARAS halkı etrafını daki iller
Yurdal ozdemir 1 yıl önce
Sayin Bakanım şu belediyeyi bir incele.Hırsızlık yapana hesabını sor.Herkes taktir etsin.
Bir önerim var 1 yıl önce
Bence expo ismini kullanmayalim hanifi bey bir encümen kararı alsın, expoyu kaldırıp HANİFO2023 yapsın, emin olun 2 milyon değil 10 milyon turist çeker :)))))) belediyenin yaptığı her işe kendi adını koyan egoist
Mehmet 1 yıl önce
40 Trilyon liralık ihale 11 Mayıs 2017 tarihinde 2 trilyon sermaye ile Ankara'da kurulan, gencecik bir şirkete verilir mi?

386164 ticaret sicil nolu “TM ETKİNLİK DANIŞMANLIK LİMİTED ŞİRKETİ”nin eski adı, 100 bin Tl (dikkat edin milyar değil) sermaye ile 23 Ocak 2015 tarihinde İstanbul’da, Alper Öztürk adına kurulmuş olan "PRİME MEDYA İLETİŞİM VE ETKİNLİK LİMİTED ŞİRKETİ” imiş.

“TM ETKİNLİK DANIŞMANLIK LİMİTED ŞİRKETİ”nin sahipleri ve sermaye payları aşağıdadır:

39/40 Hisse: Ergun Kurtulmaz
1/40 Hisse: Ercan Kurtulmaz

Ticaret sicil gazetesi için link:
https://www.ticaretsicil.gov.tr/gosteryeni.php?guid=af665b0f-b3e1-11e9-b27e-48df373f5970
Mehmet 1 yıl önce
İşin garibi Maraş Onikişubat Belediyesi’nin tanıtımını yapacak firma daha kendisinin tanıtımını yapamamış. Şirket sahibi Ergun Kurtulmaz ve Ercan Kurtulmaz hakkında sosyal medyada/Google arşivde ne bir fotoğraf ne de bir belge var. Adamlar "ruh" gibiler. Firma sahipleri kendilerini sanırım bilerek gizlemişler. İn midirler cin midirler belli değil. İmkanı olan araştırsın lütfen. Ayrıca her Maraş'lı gibi bu parayı tek başlarına bunlara yedirdikleri ile ilgili ciddi şüphelerim var.
Murat ENGİZEK k.maraş onikişubat 1 yıl önce
Durmak yok yola devam gardaşım eyvAllah furkan gardaşım bu ................. yargıya taşımak boynumuzun borcu olsun hiç korkmadan devam et yiğidim ölümüne seninleyim maraşın asil insanları parasızlıktan kıvranırken bu milletten gasp ettikleri o paraların hesabını verecekler inşAllah burdan tüm emniyet birimlerimize vede başsavcılığımıza sesleniyorum görevinizi yapmanız TÜRK milleti adına en büyük arzumuzdur gereğinin yapılacağına inancımız tamdır inşAllah amin MURAT ENGİZEK KAHRAMANMARAŞ TÜRKİYE
yavuzselim 1 yıl önce
40 trilyon ya dile kolay bu para nereye harcanmış nerede bahçe ve park yapılmış çok merak ediyorum insan biraz Allah tan korkar kuldan utanır gider ayak bu kadar para hiç edilmez yazıklar olsun diyorum ama bir yandan iyi oluyor diyorum k.maraş ın en kültürlü semti olan 12 şubat ta adama bu kadar oy verirseniz olacağı budur işte çok iyi olmuş biraz daha yesinler az bile bu memlekete
Haydar 1 yıl önce
Ak Partiliyim ama bu adam yüzünden bbp'ye oy verdim. Vicdanen rahatım. Benim oyumla hırsızlık yaomadı.
Adil 1 yıl önce
Bence bilgisi dışında olmuştur
Ahmet göçebe 1 yıl önce
Çalan olmuyor ama bunlar kadar kapsamlı çalan da yok haram olsun
İHALEDE FESAT 1 yıl önce
ARKADAŞLAR GÜNLERDİR ON İKİ ŞUBAT BELEDİYESİ İLE İLGİLİ YAZILAR YAZILMAKTA HİÇ BİR DEVLET MAKAMINDAN BİRİ ÇIKIP TA BİR ŞEY YAPMIYOR EXPO 2023 ALANINDAKİ YOLSUZLUK VE İŞ BİRLİĞİ YAPANLAR İLE İLGİLİ HİÇ BİR AKSİYON ALINMADI NEDEN? ARKADAŞLAR BU ŞİKAYETLERNİZİ CİMEREDE YAZMAMIZ GEREKİYOR BURDAN ALİ ÖZTUNÇA SESLENİYORUM BU MESELEYE EL AT VE ÇÖZ NEDEN DULKADİROĞLU BELEDİYESİ İLE İLGİLİ TEK BİR YOLSUZLUK HABERİ YOK ÇÜNKÜ İŞİNİ DÜZGÜN VE TÜY BİTMEMİŞ YETİMİN HAKKINI YEMİYORLAR.BAŞKAN İHALEYE FESAT DÜŞTÜ BİR SEFER !
ali 1 yıl önce
bu kadar itham karşısında neden bır kayyum atanıp bu ınsanlar soruşturulmuyor..
Bekir PAKSOY 1 yıl önce
Bak gör o çiçek fuarını 20 bin kişi gezmeyecek. 2 milyon turist hedefinin dağılımını ısrarla sorun.
fdgdf 1 yıl önce
Ülkede devlet kurumlarının ekonomisinin bozulmasının sebebi budur.Hakkındaki suçlamalara kağıt ve belge üzerinde açıklamalıdır.BAŞKAN
edeler 1 yıl önce
ye kürküm yeeee
Karadayi 1 yıl önce
Ya hanifi mahcicek çalmış işte resmen belli bu yücel müdürüde yemedilermi ihalelere fesatlık yapıldığını ortaya çıkarınca neden bir kayyum atamıyor bu belediyeye neden hep ilahe olduğu zaman duyurmuyor yazıklar olsun hanifi mahcicek inşAllah Allahım sende çıkartır bunu nasıl bir para bu böyle ya neden hep başka şehirden ihaleleri başkaları alıyor hiç araştirildimi bu son beş yılı neden açıklamıyor tabikde yürek ister 39 milyon TL nasıl bir para bu ya hatta kapanan bir dosya vardı soruşturma olan tekrar açılsın bu dosya devlet malını üzerine zimmet ederek satmak ne demek bunlarda hırsızlık sevdası var kardeşim derhal savcılarimiz harekete geçmeli...
:))))))))))) 1 yıl önce
OHHHHHHHHHHH OH K.MARAŞ A MÜSTEHAK AZ BİLE YAPIYORLAR VALLAHA AZ BİLE.
Kazım biber 1 yıl önce
Tabi yemeye doymadı mahçićek yıllarca bırakır mı koltuğu yesinler bakalım enayi paralarını soran yok araştıran yok ye babam ye haram zehir olsun
Kacak insaat 1 yıl önce
Haber 46 rumuzluya, biz de 'tam onu söylüyoruz. Onikişubat ilçesi belediye de imza yetkisi olan herkezin mal varligi araştırılsın biz de tamam diyelim varmisin
Salih Karcı 1 yıl önce
Kesinlikle tüm müdürleri mal varlığını açıklasın. İmar fen başkanlar yardımcısı hepsi ve baskan
edem 1 yıl önce
Daha neresine yiyecek,geberip gidecekler hesabını nasıl verecekler, güvenç i hamamda Erdoğan susturdu yaziklar olsun..
emre aksüt 1 yıl önce
vergilerin nerelere gittiği belli oluyor sayıştay raporları neden mahkemelere taşınmaz ki
Malik 1 yıl önce
Paylas kardeşim paylaş senide susturmak isterler sakın susma o haram yediği paralar ... çıksın
kenan yıldırım 1 yıl önce
ne expoymuş arkadaş. Gökyüzüne altın harflerle yazılarmı yazdınızda 45 milyon tl gitti. yapılan kıçı kırık bildoard reklamı ve led ekran yayını. sonrada 125 TL emlak vergisi için mesaj atıyorsunuz millete. Birde ödeme yapmazsanız hukuki işlem başlayacak diyorsunuz. Başlatın hukuki işlemi. ödersem namerdim.
Adem 1 yıl önce
Parklara bina ve dükkan yapıyor satıyor. park kalmayacak bunu da gündeme alın
Ayşegül 1 yıl önce
Celaleddin Güvenç biliyordur firmanın kime ait olduğunu.
Haber46 1 yıl önce
Yandaş oldugunuz çok açık işi gücü bırakmışınız onikişubatla ugraşıyorsunuz sıkıldık bu haberlerden k.marasımızın başka dertleri var onlara yogunlaşın artık
Belediye trolü 1 yıl önce
Niye sıkılıyorsun arkadaşım varsa bir yolsuzluk usulsüzlük konuşulsun.lakin maaşını belediyeden alıyorsan diyecegim birşey yok o zaman haklısın.
Ferdi Tayfurrrr 1 yıl önce
Sen kimsin la. Akpartiliyim ben. Ben bile bunları kabul etmiyorum. Vurguncular takımı.
Haber46da olmasa kimsenin haberi olmayacak. Öbür siteler resmen maasa bağlanmış
Mazlum 1 yıl önce
demekki iyi batmış bu iş arkadaş sana, sen ne kadar götürdün bu işten, zıkkım yiyin
Koray 1 yıl önce
Way anasınııııı o parayla Onikişubat 'ı yeniden kurarsın, adam sermayeyi kediye yüklemiş,
Recep tayyib erdogan bilse bunları durdurmaz bir saniye adama haber vermiyorlar 1 yıl önce
Hep birlikte ses cıkaralım
vatandaş46 1 yıl önce
Bir yere para harcanıyorsa illa orda yolsuzluk mu var arkadaşlar.?Expo gibi dünya çapında bir proje hayata geçirilmeye çalışılıyor.Bu tür paralar bu tür programlar için sakız parasıdır.Hemen yargılamayalım.Dediğiniz gibi yiyorlarsa bile benim payım helal olsun.Çalışıyorlar sonuçta.
berke 1 yıl önce
Zihniyete bak hele! Müslümanlığın neresinde var böyle bir mantık? Bu zihniyet yüzünden Ülke bu halde.
Teknik şartnamede yazan şeylerin ne kadarı yapılmış acaba bu paraya değer şeyler mi buna baktın mı da çerez parası diyorsun. Tüyü bitmemiş yetimin hakkı var o paralarda. Eğer yolsuzluk varsa çalışan çalışmayan umurumda olmaz haram zehir zıkkım olsun benim hakkım. Çoluğumun çocuğumun rızkından kesip vergi veriyoruz bu devlete. Verelim helali hoş olsun sonuçta devletimiz ama bu vergiler ile birileri zengin ediliyorsa o zaman iş değişir!
Sururi su 1 yıl önce
40 trilyon sakız parası mı ede? Sen heralim sakıp sabancının yeğenisin. 12 belediye bir expo yapacak diye herkes yesin o zaman. belediyenin bütçesi 150 trilyon. Sırf 3te 1i expo reklamı...
Hergün kanal d de maraşı tanıtın bu paraynan
AHMET HIDIR 1 yıl önce
FURKAN KARDEŞİM SEN BİZİ UYANDIRMAYA DEVAMET KAHRAMANMARAŞ TA BİR GAZETECİ VAR DİĞERLERİ NEREDE BUNLARIN PEŞİNİ BIRAKMA
İsmail bilgin 1 yıl önce
Hadi aslanım.devam et açık bulmaya.yolun açık olsun furkanim
Hakan 1 yıl önce
Biz belediye seçimlerinde partiye oy vermeye devam ettikçe bu düzen böyle gider ahla vahla düzeltmeyiz....
hekim zade 1 yıl önce
utanın beee
utanınn beee
bu parayı kimlerin yediği belli
kuzyin siyasetçisi
utanın
ak parti anavatan partisi olmuştur
Murat Bey 1 yıl önce
Hanifi gitsin sitelere zenginlere kahvaltı versin ne gereği varsa bu şehirde insanlar ekmek bulamıyor bunlar sitelerde kahvaltı programı düzenliyor hey yavrum hey yiyin bakalım yiyin ölmeyeceksiniz nasıl olsa
taşkın 1 yıl önce
Affedilmeyen tek günahlardan biriside kul hakkı bu kadar milletin hakkını nasıl ödeyeceksiniz, yazıklar olsun milletin hakkını yiyene.
VEYSEL MERT 1 yıl önce
ALLAH AŞKINA YAPMAYIN 40 MİLYON NE DEMEK YA BİR REKLAM İÇİN HEMDE 15 AYLIK BİR TANITIM İÇİN.UNUTMAYIN Kİ BU VATANIN İNSANLARINDAN ALINAN BU VERGİLERLE BU PRALARI SAVURUYORSUNUZ.BERN HAKKIMI HELAL ETMİYORUM .HESAP GÜNÜ VAR HAMDOLSUN AMA İNANANLARA...ALLAH TAN DİLEĞİM BU PARALARI SAVURUP HAKETMEDEN YİYENLERİN PERİŞANLIĞINI RABBİM BU MEMLEKTİN İNSANINA GÖSTERSİN.UNUTMAYIN : MAZLUMUN AHI İNDİRİR ŞAHI
SANMAYIN Kİ BU PARALAR BOĞAZINIZDAN GEÇER ;SANMAYIN Kİ MİLLETİN GARİP GURABANIN HAKKI SİZE VE NESLİNİZE HAYR EDER.BU DÜNYA MALINA OLAN ALDANMIŞLIK SİZİ YİYİP BİTİRİR.
HAK KULDAN İNTİKAMINI KUL İLE ALIR ;DİNİ İRFAN BİLMEYEN BUNU KUL ETTİ SANIR
hekim zade 1 yıl önce
haber46 yı tebrik ederim
belediyeden yallanmayan tek bri gazeteci varsa furkan çamdır
Halkın Adamı 1 yıl önce
size vermediler diye bu karın ağrısı heralde.
Hâk yol 1 yıl önce
Haber 46 rumuzlu, varmısın mal varlıklarının araştırılmasına evet mi hayır mi
vesselam 1 yıl önce
**Rekreasyon alanı uluslararası bahçecilik projesi** ve hizmet tanıtımı... diyor; yazılanı da mı anlamaz oldunuz yoksa sadece çamur at izi kalsın mı
Ben Been 1 yıl önce
Kim söylemiş hatırlayamadım ama Tam Bunlara göre;
Devletin bir hırkasını sırtına geçiren savaşta ölse şehit olmaz.Şimdi bunlar devletin,milletin nelerini mülkiyetlerine geçirdiler.Bunların hali öbür dünyada ne olacak?
reis oto 1 yıl önce
eskiden böyle bir sicili olan insanı tekrar başkan yaparsan olacağı budur unutmayın hemşerilerim bir insan yedisinde neyse yetmişindede odur haram olsun hanifi mahçiçek.
Gerçekleri konuşalım 1 yıl önce
39 milyon değil isterse 390 milyon olsun yine kimse sesini çıkaramaz yine çıkaramaz.asgari ücretini alır üstüne birde agi verdiler mi bayram eder seçim zamanı da çalanların peşinden koşar çaldırır 25 bin maaşa bağlatır çalanın sülalesini memur yaptırır daha bir de gururlanır.ahhh ah ne diyeyim.
eyüp bozdağ 1 yıl önce
Yediğiniz yeter biraz da geviş getirin..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
24°
açık
Günün Anketi Tümü
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Namaz Vakti 22 Ekim 2020
İmsak 05:20
Güneş 06:40
Öğle 12:22
İkindi 15:24
Akşam 17:53
Yatsı 19:09
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Alanyaspor 5 13
2. Fenerbahçe 5 11
3. Karagümrük 5 8
4. Antalyaspor 5 8
5. Erzurumspor 4 7
6. Galatasaray 5 7
7. Sivasspor 4 7
8. Kasımpaşa 5 7
9. Hatayspor 4 7
10. Göztepe 5 6
11. Konyaspor 4 6
12. Kayserispor 5 6
13. Çaykur Rizespor 5 5
14. Trabzonspor 5 5
15. Malatyaspor 5 5
16. Denizlispor 5 5
17. Gaziantep FK 5 4
18. Beşiktaş 4 4
19. Gençlerbirliği 4 4
20. Başakşehir 5 4
21. Ankaragücü 4 1
Takımlar O P
1. İstanbulspor 5 12
2. Tuzlaspor 5 11
3. Altay 5 10
4. Ankara Keçiörengücü 5 10
5. Adanaspor 5 9
6. Altınordu 5 9
7. Adana Demirspor 5 8
8. Samsunspor 5 8
9. Giresunspor 5 8
10. Bursaspor 5 7
11. Balıkesirspor 5 6
12. Akhisar Bld.Spor 5 5
13. Bandırmaspor 5 5
14. Ümraniye 5 4
15. Ankaraspor 5 4
16. Eskişehirspor 5 3
17. Menemen Belediyespor 5 2
18. Boluspor 5 1
Takımlar O P
1. Everton 5 13
2. Aston Villa 4 12
3. Liverpool 5 10
4. Leicester City 5 9
5. Arsenal 5 9
6. Wolverhampton 5 9
7. Tottenham 5 8
8. Chelsea 5 8
9. West Ham 5 7
10. Leeds United 5 7
11. Man City 4 7
12. Southampton 5 7
13. Newcastle 5 7
14. Crystal Palace 5 7
15. M. United 4 6
16. Brighton 5 4
17. West Bromwich 5 2
18. Burnley 4 1
19. Sheffield United 5 1
20. Fulham 5 1
Takımlar O P
1. Real Sociedad 6 11
2. Villarreal 6 11
3. Real Madrid 5 10
4. Getafe 5 10
5. Cádiz 6 10
6. Granada 5 10
7. Real Betis 6 9
8. Atletico Madrid 4 8
9. Barcelona 4 7
10. Sevilla 4 7
11. Osasuna 5 7
12. Elche 4 7
13. Valencia 6 7
14. Athletic Bilbao 5 6
15. Eibar 6 5
16. Huesca 6 5
17. Celta de Vigo 6 5
18. Deportivo Alaves 6 4
19. Real Valladolid 6 3
20. Levante 5 3