Özdemir: Mesele rahip meselesi değil

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir, "Mesele rahibi verme meselesi değil. Mesele rahibi verme meselesi olsaydı, bu çoktan çözülürdü." dedi.

Özdemir: Mesele rahip meselesi değil

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir, "Mesele rahibi verme meselesi değil. Mesele rahibi verme meselesi olsaydı, bu çoktan çözülürdü." dedi.

Özdemir, Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları (Sağlık-Sen) Kahramanmaraş Şube Başkanlığı'nın 6. Olağan Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, yaşanan ekonomik sorulara yabancı olunmadığını söyledi.

Dünyadaki küresel güçlerin ellerindeki para gücüyle Türkiye'ye istediklerini yaptırmaya çalıştıklarını belirten Özdemir, "Mesele rahibi verme meselesi değil. Mesele rahibi verme meselesi olsaydı, bu çoktan çözülürdü. Bizim kendi hukuk sistemimiz var. Biz kendi hukuk sistemimizle onlara bir cevap verir bir mesaj gönderirdik, onlar da bunu alırdı." diye konuştu.

Özdemir, Amerika'nın politikasının altın araması yapanlara gibi olduğunu, önce eleği suya daldırdığını ve salladığını daha sonra altın mineralleri tek tek topladığını gibi bazı ülkelerde karışıklıklara sebep olduğunu dile getirerek, sözleri şöyle sürdürdü:

 "Amerika, önce orayı karıştırıyor. Önce ülkeyi seçiyor sallamaya başlıyor, orada karışıklık oluyor. Sonra içinden alacakları alıyor. Petrolse, petrol, altınsa altın, kıymetli madense kıymetli maden alıyor, sonrada döküyor, yerle yeksan ediyor. Şimdi ısrarla bunu bizde deniyor. Gezi Olayları'nda denediler, 15 Temmuz'da denediler, resmen bir ekonomik savaş yaparak deniyor. Amerika'nın bu işten vazgeçip şunun farkında olması lazım, önce Sultan Alparslan'ın ve Fatih Sultan Mehmet'in kim olduğunu bilmesi lazım, son olarak Recep Tayyip Erdoğan'ın kim olduğunu görmesi lazım, ondan sonra bizimle uğraşsın, yoksa biz bu oyunu bozarız."   

Sağlık-Sen 6. Olağan Kongresi'nde mevcut başkan Bünyamin Mutlu Demirci tek listeyle adaylığını açıkladı.

Kongreye, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can ve üyeler katıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Necmettin
Necmettin - 12 ay Önce

Ne güzel iş. Hükümetimiz doların 7 lira olmasını hiç üzerine alınmıyor.
Olayı Amerikan hükümeti Türk vatandaşlarına savaş açtı şeklinde göstermeye çalışıyor. Bir çoğumuzda vatanseverlik duygularımızla bunu yiyoruz. İyi olan her şey nasıl hükümete aitse kötü olanlarda aynı şekilde hükümete aittir.

Yıldırım
Yıldırım - 12 ay Önce

" Mesele rahip meselesi değil " Mesele, sizin artık ülkeyi yönetilemez hale getirmeniz ve işlerin sizin kontrolünüzden çıkmış olması.

Camcı Ökkeş
Camcı Ökkeş - 12 ay Önce

Dolar 7 lira olmuş.Ekonomi çökmüş.Amcam sultan Alpaslan'dan Fatih Sultan Mehmet'ten söz ediyor.Resmen K.Maraş halkının zeka seviyesi ile alay ediyor.

Hüseyin Harmancı
Hüseyin Harmancı - 12 ay Önce

Kardeşim Rahip Brunson'a el koyunca ekonominin bu hale geleceğini ön göremiyorsanız bu da sizin eksikliğiniz.Bütün kötü tablonun tek sorumlusu sizlersiniz. Bu işler show yapmakla olmuyor maalesef.

Necmettin
Necmettin - 12 ay Önce

Doğru.Mesele rahip meselesi değil.Mesele uyguladığımız yanlış ekonomi politikaları,yanlış dış politikalar.

Ahmet Demirten
Ahmet Demirten - 12 ay Önce

Siyasi ve ekonomik konularda yorum yapacak kapasitesi olmayan kişiler lafı döndürüp dolaştırıp vatan millet Sakarya'ya getiriyor.Cahil ve saf vatandaşı gaza getirmeye çalışıyor.Maalesef bunda da başarılı oluyor.

ali can
ali can - 12 ay Önce

biz yıllarca alnı ak başı dik ve abd önünde eğilmeyen bir lider bulmuşuz. başkanımızın yanındayız. taviz verilmesini istemiyoruz. gerekirse ölürüz ama eğilmeyiz. saygılar başkanım RTE.

KAHRAMANÖKKEŞ
KAHRAMANÖKKEŞ - 12 ay Önce

Memleketin her köşesini park yaptiniz yeter diyee bir kelimenin varligindan haberiniz yok galiba!!!!

SIRADAKİ HABER