Öztunç: Martın Sonu Bahar, Haziran'ın Sonu Yaz

TBMM’de yerinden söz alan Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Parti Meclisi Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, ‘İstanbul seçimlerini idam eden hakimler’ benzetmesiyle Deniz Gezmişleri idam eden hakim arasında farkın olmadığını vurguladığı konuşmasında “Mart’ın sonu bahar demiştik, inşallah Haziran’ın sonu yaz olacak” dedi.

Öztunç: Martın Sonu Bahar, Haziran'ın Sonu Yaz

TBMM’de yerinden söz alan Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Parti Meclisi Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, ‘İstanbul seçimlerini idam eden hakimler’ benzetmesiyle Deniz  Gezmişleri idam eden hakim arasında farkın olmadığını vurguladığı konuşmasında  “Mart’ın sonu bahar demiştik, inşallah Haziran’ın sonu yaz olacak” dedi.

Meclis’te gerçekleşen 27. Dönem 2. Yasama Yılı 74. Birleşimde yerinden söz alarak kısa bir konuşma gerçekleştiren CHP’li Ali Öztunç, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugünkü gurup konuşmasında ‘YSK’daki çete’ olarak tanımladığı hakimleri ironik bir dille eleştirdi.

Sözlerine 1 Mayıs günü Elbistan’dan Şanlıurfa’ya İşçi Bayramını kutlamaya giden ve yolda yaşanan kaza sonrası hayatlarını kaybeden işçileri anarak başlayan Öztunç, “1 Mayıs İşçi Bayramı'nda Şanlıurfa'da meydana gelen trafik kazasında benim de hemşehrim 5 işçimiz yaşamını yitirdiler. Bir kez daha kendilerine Allah'tan rahmet, tüm Elbistan'ımıza ve işçilerimize başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

“SONUNDA DEMOKRASİ KAZANACAK!”

Konuşmasının devamında mevcut gündemi yorumlayan Öztunç, “6 Mayıs 1972 yılında Deniz Gezmişleri, ‘Yaşasın tam bağımsız…’ diye haykıran Deniz Gezmişleri idam eden hâkim ile dün İstanbul seçimlerini idam ettiren hâkimler, çete arasında hiçbir fark yoktur; her ikisi de demokrasiyi idam etmiştir, her ikisi de demokrasiye zarar vermiştir. Ancak unuttukları tek bir şey var; er geç, sonunda demokrasi kazanacaktır. Mart’ın sonu bahar demiştik, Haziran’ın sonu inşallah yaz olacak” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
özgür
özgür - 4 ay Önce

evet ali bey, haziran sonu yaz gelecek ve her şey çok güzel olacak.

Mustafa kamal
Mustafa kamal - 4 ay Önce

Martın sonu bahar dediniz mayıstayız daha bahar gelmedi. Hazirandada yaz gelmeyecek sizin yüzünüzden.

AFŞİNLİ EDE
AFŞİNLİ EDE - 4 ay Önce

R.T.Erdogan sırf bir şiir okudu diye anasın ak sütügibi helal oyla kazanmışken başkanlıgı elinden alınıp Hapse atılrıken nerdeydiniz neden ozaman sesiniz çıkmadı ????????
Şimdi CHP Nin hırsızlıgı ortaya çıktı onu ört bas etmeye çalışıyorlar
Neden yeniden oyların sayılmasına karşı çıktı CHP ?????
Karşı çıkar çünkü %10 u sayıldı 7000 oy çalındıgı ortaya çıktı %de % ü sayılsaydı fark kapanıp Binali yıldırım farkla kazandıgı ortaya çıkacaktı onun için isdemediler
İptal edilmesini en çok CHP İsdedi maduru oynayıp yeniden milleti böyle kandıracaklar ama inşAllah
Busefer olmayacak ALLAHIN İzniyle Binali beyi İSTANBULUMUZA Balkan yapacagız

Hagi
Hagi - 4 ay Önce

Bahardi yazdi ama halen üşüyoruz.burda bile çaktiniz yeter yalanlar yalanlar

ahsen
ahsen - 4 ay Önce

deniz gezmiş gibi bir dünde yüz kişiyi öldüren birini savunandan memleket ne hayır gelir. bunlar terörist

SIRADAKİ HABER