Öztunç'tan Ak Parti Milletvekillerine! Bir kez olsun sözünüzde durun

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Parti Meclisi Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, TBMM Genel Kurulu’nda yerinden söz alarak Afşin-Elbistan Termik Santrali’nin özelleştirilmesi sonrası işten çıkarılan işçilerin mağduriyetinin artık bir an önce giderilmesini istedi.

Öztunç'tan Ak Parti Milletvekillerine! Bir kez olsun sözünüzde durun

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Parti Meclisi Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, TBMM Genel Kurulu’nda yerinden söz alarak Afşin-Elbistan Termik Santrali’nin özelleştirilmesi sonrası işten çıkarılan işçilerin mağduriyetinin artık bir an önce giderilmesini istedi.

Türkiye’nin enerji üretiminde önemli bir yere sahip olan ve Kahramanmaraş sınırları içerisinde yer alan Afşin-Elbistan Termik Santrali, özelleştirilmesinin akabinde işten çıkartılan işçilerle gündeme sık sık geliyor.

Santralin kamudan özele geçişi öncesi ve sonrası pek çok konuda işçilerin yanında olduklarını beyan eden hükümet kanadından belediye başkanları ve diğer siyasiler sessiz kalmayı, yahut çözümden uzak cümlelerle sorunu geçiştirmeyi tercih ederken, CHP’li Ali Öztunç işçilerin sesini bir kez daha Meclis kürsüsünden haykırdı ve AK Parti’li yetkililere seslenerek, “Bir defa olsun şu sözünüzü tutun artık” çağrısında bulundu.

“MİLLETVEKİLLERİ BAKANLAR SÖZ VERDİ, YALAN ÇIKTI!”

Öztunç’un TBMM Genel Kurulu’nda Yerinden Söz Alarak Yaptığı Konuşma Aynen Şu Şekilde;

“Afşin-Elbistan Termik Santrali özelleştirilmişti. Afşin-Elbistan Termik Santrali Çelikler Holdinge verilirken, özelleştirilirken AK PARTİ'nin milletvekilleri, bakanları söz verdi ‘Hiç kimse işinden olmayacak, ekmeğinden olmayacak.’ dedi ama maalesef bu da bir yalan çıktı.”

“KIŞ AYLARINDAN ÖNCE İŞE ALINMALARI GEREKLİ”

“En son iki ay önce 39 işçi işinden atıldı. 39 işçiye "Aman CHP'ye gitmeyin, biz çözeceğiz bu sorunu." dedi AK PARTİ'li milletvekilleri; hâlâ çözmedi. Kış aylarına girerken bu işçilerin tekrar işe alınması gerekiyor. Bu konuda AK PARTİ'li milletvekillerine sesleniyorum: Verdiğiniz sözü tutun, işçileri mağdur etmekten artık vazgeçin, bir defa da olsa şu sözünüzü tutun artık.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
AH AH
AH AH - 1 ay Önce

önce git genelbaşkanına de sonra git belediye başkanlarına de ha akpli vekilleri sevmem bilginize

bilgin
bilgin - 1 ay Önce

siz önce gidin binlerce insanı ekmeğinden eden ve şeref sözü veren genel başkanına tepki göster
ikiyüzlüler

Ali öztunç
Ali öztunç - 4 hafta Önce

Sayın Vekilim tesekkur ederim. Maaşınızın hakkını veriyorsunuz

ADAM GİBİ ADAM !
ADAM GİBİ ADAM ! - 4 hafta Önce

Ali bey adam gibi adamdır maraşın hakkını sonuna kadar savuna ve sözünü esirgemeyen biridir.
Tek başına diğer 6 milletvekillerinin konuşamadığı yapamadığı her şeyi yapıyor.Eleştiren arkadaşlara soruyorum oy verip seçtinizde Ali bey yapmadı mı ? Bence sırf konuşmak için konuşuyorsunuz.

Alyanak  osman
Alyanak osman - 4 hafta Önce

Ali emmi anca konusur, icraata gelince tik yok, bal yapmaz arilar gibi ayni, asarim keserim hesap sorarim cart curt sonuc KOCAMAN BIR HIC

Ali bey
Ali bey - 4 hafta Önce

Yolsuzluktan bahset 12 şubattan neden SUSTUN.HEY ALİ BEY SUSMA... AL SANA HİKAYE.... KONUŞ KONUŞŞŞ... PATRONLARINZDAN MI KORKUYORSUNUZ

MUSTAFA
MUSTAFA - 4 hafta Önce

cart cut etme devlet beles maas vermek zorunda degil uucuz siyaset yapma k.maraş beldesindede adam iş yapmiyor bankamatitten maas alıyor. memur üretim yok oldu cart cut siyaset ilerin yüzünden

SIRADAKİ HABER

banner122