Öztunç'tan İmran Kılıç'ın cenazesi için Kahramanmaraş’a üç özel uçaklı protokol yolculuğu iddiası

TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Kahramanmaraş’taki cenaze törenine özel uçakla gittiğini belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç eleştirisini KRT TV'de yayınlanan Semra Topçu ile Haftanın Panoraması programında dile getirdi.

SİYASET 21.11.2021, 22:12
Öztunç'tan İmran Kılıç'ın cenazesi için Kahramanmaraş’a üç özel uçaklı protokol yolculuğu iddiası
banner257
banner226

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, AKP Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç’ın cenaze öreni için Ankara’dan üç özel uçak kaldırılmasını eleştirerek, "180 kişilik bir THY uçağı ayarlanmışken, uçakta en fazla 50 kişi varken, iki jetle cenazeye gelmek nedir?" diye sordu.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Kahramanmaraş’taki cenaze törenine özel uçakla gittiğini belirten Öztunç eleştirisini KRT TV'de yayınlanan Semra Topçu ile Haftanın Panoraması programında dile getirdi.

Marketlerde mamalara kilit vurulduğunu ve ülkenin ekonomik kriz döneminden geçtiğini hatırlatan Öztunç, şunları söyledi:

"Millet bebeğine mama alamazken, devletin uçakları ile fıldır fıldır geziyorlar. Yazık günah. Bu hırsızlık aynı zamanda. Dünden beri aklımda bu var, söylesem mi söylemesem mi, kendi kendimi yiyorum. Ak Parti grubu bir cenazeye insanları götürmek için uçak kiralamış. 180 kişilik Anadolujet uçağı; bir miktar milletvekili, sevenleri ailesi bindi ve gidildi

Kahramanmaraş havalimanına inildiğinde iki tane daha jet geldi, Meclis Başkanı Şentop bir jetle geldi. Süleyman Soylu başka bir özel uçakla geldi. Yazık günah, zaten boş uçak gidiyor kardeşim, 180 kişilik uçakta 50 kişi vardı. Niye özel uçak kaldırıyorsunuz, binsenize boş uçağa. Bu milletin bu memleketin parasına yazık günah değil mi? evet son görevdir, gidilmelidir, gidilir. Ama zaten bir uçak kalkıyor, niye özel uçak kaldırıyorsunuz arkadaş, yazık günah değil mi, böyle vicdansızlık olur mu?

Soylu’nun özel uçağı boş döndü

Süleyman Bey bizim uçakla döndü, niye özel uçakla geldi, niye bizle döndü anlamadık. Gerçekten yazık. Ne olacaktı yani Meclis Başkanı özel uçakla değil de bizle gelseydi ne olurdu? Yazık günah değil mi bu milletin parasına. Burada zaten boş bir uçak var. Vicdan diyoruz vicdan. Keyifleri için milletin parasını yiyorlar resmen, keyif çatıyorlar. Yazıklar olsun, ne farkı var bunun hırsızlıktan?”

banner261
Yorumlar (7)
Edeci 6 gün önce
Ayıp etmişler korumalarınada özel uçak ayarlayacaklardı bu utançla biz nasıl yaşarız bilmiyorum rezil olduk avrupaya
Ökkeş 6 gün önce
Bir uçağın maliyeti ne kadar acaba...
Onlara göre devede kulak miktarı ne kadar onu öğrenmiş olurdum
VATANDAŞ 6 gün önce
BU ŞOPAR ALİNİN HER DEDİĞİNE İNANMAYIN KENDİNİ ÇOK GÜZEL GÜNDEM DE TUTAR AMA ARKA TARAFTA ÇOK İYİ DOSTLUKLAR KURAR MUALİFLERLE SAHTEKARIN USTALARINDANDIR KENDİSİ.
Ökkeş otatar 6 gün önce
Aynen edem aynen,bilen biliy, yerel seçimlerde ne karşılığı abuk subuk konuşmaya başladı , bilen biliy
Armut 6 gün önce
Öztunç şunu unutma yirmiye yakın banka batırdınız hastanelerde cenazeler rehin kalırdı bunlar bazıları ayıp ayıp herkesin kendine göre işi vardır
ede 6 gün önce
terörist cenazesine uçakla giderken sıkıntı olmuyor değilmi atom garınca millet vekili cenazesimi zoruna gitti
halil 6 gün önce
ALİ BEY 12 şubat belediyesindeki yolsuzluklar için senin niçin konuşmadığını MARAŞ halkı biliyor. Bunu eleştirsen daha isabetli olur...
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 28 Kasım 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı