Sefer Aycan'dan veto açıklaması! Memnun oldum

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, önce karşı çıkıp sonra kabul oyu verdiği termik santrallere filtre takılmasının ertelenmesi kanununun Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından veto edilmesinden memnuniyet duyduğunu açıkladı.

Sefer Aycan'dan veto açıklaması! Memnun oldum

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın termik santrallerin bacalarına filtre taktırma zorunluluğunun ertelenmesini içeren yasayı iade etmesinden memnuniyet duyduğunu belirterek, "Sanayi kuruluşları ve termik santraller, bacalarını, filtrelerini ıslah etmeden çalışmamalı" dedi.

Gazetecilerin, termik santrallerin filtre kullanması gerektiği yönünde açıklamalarının olduğu ancak teklife olumlu oy kullandığının belirtilmesi üzerine Aycan şöyle konuştu:

"Ben yanlış bir şey yaptığımı düşünmüyorum. Amacım sağlık. Geçen haftalarda basın toplantısında termik santrallerin bacasız çalışmaması gerektiğini söyledim. Bunun insan ve çevre sağlığına olan zararlarını anlattım, şimdi de aynı fikirdeyim. Ben zararlarını anlattığımda kimse yanımda olmamış, bana destek vermemişti. Sadece termik santrallerin değil tüm sanayi kuruluşlarının bacalarının tehlikelerinden bahsettim. Hala aynı görüşümü tekrarlıyorum: Sanayi kuruluşları ve termik santraller, bacalarını, filtrelerini ıslah etmeden çalışmamalı."

"Cumhurbaşkanı veto etti, neler hissettiniz?" sorusuna Aycan, "Memnun oldum. En azından sesimiz duyulmuş." karşılığını verdi.

Gazetecilerin "Bacalarla ilgili açıklamanız sonrasında teklife olumlu oy verdiniz, eleştirildiğiniz nokta burası." sözleri üzerine Aycan, "54 maddenin içindeki bir madde termik santralle ilgili. Paketin tümüyle ilgili oylamaya katıldım. Parti grubumuzun aldığı bir karar var. Düzenlemede, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, termik santrallere filtre yapılmasıyla ilgili bir takvim yayınlıyor. Termik santrallerle hava kirliliği üzerine hiç konuşmayanları, o gün gelmeyenleri sorgulamak lazım. Oylamaya muhalefetten 35 kişi katılmış." değerlendirmesini yaptı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 7 gün Önce

Bu insanlara böyle zikzak çizdirebilen güç baya büyük bir güce sahip miş. Bu olay da bunu anlamış olduk.

bıkmış
bıkmış - 7 gün Önce

Kendileri çalıp kendileri oynuyorlar.

Ede46
Ede46 - 7 gün Önce

Memnun olursun lakin maras halkiba yakisan bir vekil olamazsin bu beyin yok sende ....

Ahmet Başkan
Ahmet Başkan - 6 gün Önce

Önce tükürdüm sonra yaladım, olmadadı bir daha tükürdüm yine yaladım emhamdülillah

ALİ YILDIRIM
ALİ YILDIRIM - 6 gün Önce

dönek Dubilay seni çok arıyoruz sen parti değiştiriyordun bunlar fikir değiştiriyorlar para versen din değiştiriler

46 ede
46 ede - 6 gün Önce

Memnun olduğunuz için mi evet oyu kullandınız yağcılar...

Sedat doğru
Sedat doğru - 6 gün Önce

Asena ya da mezdeke grubu bunların yanında çok acemi kalır!

Hep Doğrusöyler
Hep Doğrusöyler - 6 gün Önce

Lan arkadaş Meclis'te ben mi evet oyu verdim?

arke
arke - 6 gün Önce

yaa kıyamam sana lütfen bu sayın vekile dokunmayın.çünkü o "balik" ona doktor "ne yersen ye" demiş

NACAR
NACAR - 6 gün Önce

Bunu bir vatandaş yapsa bak şu riyakara derler tefe koyup rezil ederler ama adı vekil kendi rezil olanların yaptıkları normal. İnsan önce kendi olmalı güne saate göre hareket etmemeli.

ökkeş
ökkeş - 6 gün Önce

syn vekil kendi adına mı konuşuyorsun goksa grup adına mı bence kendi adına konuşma grup kararı alın öyle konuşun

Zeki
Zeki - 6 gün Önce

Akp mhp elele milletle kafa buluyolar resmen

selim
selim - 6 gün Önce

Vekillerimizi secmeden once kendimize sormamiz gereken sorularin basinda " Bu vekil veya parti benim icin mi yoksa zenginler icin mi calisacak " olmali. Bu tur parmak vekilleri veya yalaka partileri biz seciyorsak ,bunlarin yaptigi sacmaliklarin sorumlusuda bizleriz.


SIRADAKİ HABER