Sefer Aycan'dan veto açıklaması! Memnun oldum

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, önce karşı çıkıp sonra kabul oyu verdiği termik santrallere filtre takılmasının ertelenmesi kanununun Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından veto edilmesinden memnuniyet duyduğunu açıkladı.

SİYASET 04.12.2019, 21:38
Sefer Aycan'dan veto açıklaması! Memnun oldum
banner257

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın termik santrallerin bacalarına filtre taktırma zorunluluğunun ertelenmesini içeren yasayı iade etmesinden memnuniyet duyduğunu belirterek, "Sanayi kuruluşları ve termik santraller, bacalarını, filtrelerini ıslah etmeden çalışmamalı" dedi.

Gazetecilerin, termik santrallerin filtre kullanması gerektiği yönünde açıklamalarının olduğu ancak teklife olumlu oy kullandığının belirtilmesi üzerine Aycan şöyle konuştu:

"Ben yanlış bir şey yaptığımı düşünmüyorum. Amacım sağlık. Geçen haftalarda basın toplantısında termik santrallerin bacasız çalışmaması gerektiğini söyledim. Bunun insan ve çevre sağlığına olan zararlarını anlattım, şimdi de aynı fikirdeyim. Ben zararlarını anlattığımda kimse yanımda olmamış, bana destek vermemişti. Sadece termik santrallerin değil tüm sanayi kuruluşlarının bacalarının tehlikelerinden bahsettim. Hala aynı görüşümü tekrarlıyorum: Sanayi kuruluşları ve termik santraller, bacalarını, filtrelerini ıslah etmeden çalışmamalı."

"Cumhurbaşkanı veto etti, neler hissettiniz?" sorusuna Aycan, "Memnun oldum. En azından sesimiz duyulmuş." karşılığını verdi.

Gazetecilerin "Bacalarla ilgili açıklamanız sonrasında teklife olumlu oy verdiniz, eleştirildiğiniz nokta burası." sözleri üzerine Aycan, "54 maddenin içindeki bir madde termik santralle ilgili. Paketin tümüyle ilgili oylamaya katıldım. Parti grubumuzun aldığı bir karar var. Düzenlemede, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, termik santrallere filtre yapılmasıyla ilgili bir takvim yayınlıyor. Termik santrallerle hava kirliliği üzerine hiç konuşmayanları, o gün gelmeyenleri sorgulamak lazım. Oylamaya muhalefetten 35 kişi katılmış." değerlendirmesini yaptı.

Yorumlar (13)
Vatandaş 6 ay önce
Bu insanlara böyle zikzak çizdirebilen güç baya büyük bir güce sahip miş. Bu olay da bunu anlamış olduk.
bıkmış 6 ay önce
Kendileri çalıp kendileri oynuyorlar.
Ede46 6 ay önce
Memnun olursun lakin maras halkiba yakisan bir vekil olamazsin bu beyin yok sende ....
Ahmet Başkan 6 ay önce
Önce tükürdüm sonra yaladım, olmadadı bir daha tükürdüm yine yaladım emhamdülillah
ALİ YILDIRIM 6 ay önce
dönek Dubilay seni çok arıyoruz sen parti değiştiriyordun bunlar fikir değiştiriyorlar para versen din değiştiriler
46 ede 6 ay önce
Memnun olduğunuz için mi evet oyu kullandınız yağcılar...
Sedat doğru 6 ay önce
Asena ya da mezdeke grubu bunların yanında çok acemi kalır!
Hep Doğrusöyler 6 ay önce
Lan arkadaş Meclis'te ben mi evet oyu verdim?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?