Sefer Aycan, katıldığı televizyon programında açıklamalarda bulundu!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, 'Nasıl 12 Eylül iyi yargılandıysa, aynı şekilde 28 Şubat’ın faillerinin de yargılanması ve açığa çıkması gerektiğini düşünüyorum' açıklamasında bulundu. 

SİYASET 01.03.2021, 15:29
Sefer Aycan, katıldığı televizyon programında açıklamalarda bulundu!
banner257

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, katıldığı bir televizyon programında, “Nasıl 12 Eylül iyi yargılandıysa, aynı şekilde 28 Şubat’ın faillerinin de yargılanması ve açığa çıkması gerektiğini düşünüyorum” dedi. 
Terörist ele başı Fethullah Gülen 28 Şubat darbesini de o zaman savunduğunu kaydeden Sefer Aycan, “28 Şubat’ta Sayın Erbakan’a çok baskı yapıldı. Erbakan yalnız bırakıldı. Koalisyon ortağı tarafından da yalnız bırakıldığını düşünüyorum. O zaman DYP’nin bakanlarının da çok fazla baskı yaptıklarını ve istifaya zorladıklarını da biliyoruz. Onu da vurgulamak lazım Erbakan hoca o gün yalnız kaldı, destek görmedi ve istifaya zorlandı. Direndi, ama destek görmediği içinde istifa etmek zorunda kaldı. Ondan sonraki dönemde irticayı faaliyetler bahane edilerek,  özellikle üniversite öğrencilerine çok büyük zulüm yapıldı. Kamuda çalışan irticayı adı altında işinden, mesleğinden edildi, takibe alındı. Batı çalışma gurubu kurularak herkes fişlendi. Buda siyasi bir ayıptır, rezalet bir durumdur. Bir şey vurgulamak gerekir. Orada Fethullah Gülen’in durumu da çok ilginçtir. Fethullah Gülen bu darbeyi savundu. Erbakan hocaya oda destek vermedi, oda ilginç bir çıkıştı ve askere destek verdi. Bunu da belirtmem lazım. Oda ilginç bir tarafıdır, kimin kimle nasıl bir teması olduğu da bir göstergesi. Yani olay 15 Temmuz’un o zamanla da bağlantısını kurmak gerekir. Buda çok ilginç bir yaklaşımdır” dedi. 
12 Eylül darbesinde olduğu gibi 28 Şubat’ın faillerinin de yargılanmasının ve açığa çıkarılmasının gerekliliğine değinen Aycan, “Ben o zaman üniversitede öğretim üyesiydim. Başörtüsü eziyeti hep vardı. O günlerde çok daha arttı. Başörtülü öğrencilerimizi nasıl derse sokacağımızı şaşırdık. Çok ciddi baskı vardı. O günlerde kız öğrencilerimizin sıkıntılarını yaşadım, gözlerimle gördüm. Başörtülerinden dolayı olmadık eziyetler görüldü, derslere alınmadı. Bu tabi üniversite de daha öncede vardı ama o zamanlar çok arttı.  Özellikle o darbeyi yapanlar özellikle de adını söylemek gerekirse Çevik Bir’e çok kızgınlığım, öfkem var. O günkü yaptıklarını, ondan sonra yaptıklarını tamamen övünç meselesi yapmıştı. Etkisinin de bin yıl süreceğini de övünerek de bunun arkasında durdu. Yargılama devam ediyor ama hale Yargıtay aşamasında sanırım. Bunların aldığı cezaları da çok az buluyorum. Bu sadece asgari boyutuyla değil, tüm taraflarıyla da bunun bedeli ödenmesi lazım. Nasıl 12 Eylül iyi yargılandıysa, aynı şekilde 28 Şubat’ın faillerinin de yargılanması ve açığa çıkması gerektiğini düşünüyorum. Bu kısım biraz örtbas edildiği diye düşünüyorum. Bu kısmın üzerine gidilmesi lazım, unutuluyor, unutturuluyor. Unutturulmaması lazım. Ve bunun takipçisi olmak lazım” diye konuştu.

Yorumlar (1)
Veli Kaya 2 ay önce
Bu vekile hayranız. Hiç suya sabuna dokunmaz. Maaşını alır arada bir demeç verir. Şehire hizmet konusunda ne yaptı???? Ali Öztunç’u azıcık örnek alsa ne var
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 12 Nisan 2021
İmsak 04:30
Güneş 05:55
Öğle 12:38
İkindi 16:17
Akşam 19:11
Yatsı 20:31