Şener: Koltuğu kaybetmemek için savaş bile çıkarır

Abdüllatif Şener: "Koltuğu kaybetmemek için savaş bile çıkarır"

Şener: Koltuğu kaybetmemek için savaş bile çıkarır

Abdüllatif Şener: "Koltuğu kaybetmemek için savaş bile çıkarır"

05 Mart 2014 Çarşamba 13:45
Şener: Koltuğu kaybetmemek için savaş bile çıkarır
AKP'nin kurucularından Abdüllatif Şener, Erdoğan'ı böyle anlattı: “Korkunç para eğilimi vardı. Kendine odaklı kişiliğe sahip. Bu kadar kire batmış bir insan her şeyi kendini ayakta tutacak şekilde ayarlar. Hukuk düzenini tanımaz.”

Ab­dül­la­tif Şe­ner, AK­P'­nin ku­ru­cu üye­le­rin­den­di. Par­ti­nin ha­ya­ta geç­ti­ği 2002 yı­lın­dan 2007'ye ka­dar BaşÂ­ba­kan Tay­yip Er­do­ğa­n'­ın en ya­kı­nın­da­ki ki­şi­ler­den bi­riy­di. An­cak ge­çen 5 yı­lın so­nun­da par­ti­den ay­rıl­dı. Si­ya­si ya­şa­mı­na ken­di­si de­vam eden Ab­dül­la­tif Şe­ner, Bir­Gün ga­ze­te­sin­den Se­ba­hat Ka­ra­ko­yu­n'­a 17 Ara­lık rüşÂ­vet ve yol­suz­luk ope­ras­yo­nu­nun ar­dın­dan Er­do­ğa­n'­ın tav­rı­nı de­ğer­len­dir­di.

İşÂ­te Şener'in çarpıcı tespitleri:

”˜Ka­setler mon­taj de­ği­l'

AKP ku­rul­duk­tan son­ra 5 yıl bo­yun­ca Er­do­ğa­n'­la be­ra­ber­dim. Kor­kunç bir pa­ra eği­li­mi ol­du­ğu­nu o gün­ler­de tes­pit et­tim. En çok da bu hu­yun­dan ra­hat­sız ol­dum. Er­do­ğan ile oğ­lu ara­sın­da geç­ti­ği id­di­a edi­len ka­set­ler­de mon­taj ih­ti­ma­li sı­fır. Er­do­ğan ta­pe­ler ya­yım­lan­dık­tan son­ra, “K­rip­to­lu te­le­fon­la­rı­mı­zı bi­le din­le­mişÂ­le­r” de­di. Bu, ses ka­yıt­la­rı­nın ken­di­si­ne ait ol­du­ğu­nun iti­ra­fıy­dı. Bu ül­ke, ta­ri­hin­de hiç gö­rül­me­di­ği ka­dar so­yul­muş ve yağ­ma­lan­mışÂ­tır.

”˜Kanlı çatışmaya sokar'

Er­do­ğan, o ka­dar ken­di­si­ne odak­lı bir ki­şi­li­ğe sa­hip ki, düşÂ­me­mek, dev­ril­me­mek, ayak­ta kal­mak, koltuğu kaybetmemek için ge­re­kir­se ül­ke­yi iç sa­va­şa bi­le sü­rük­ler. Kan­lı sa­va­şa bi­le so­kar. Bu ka­dar ki­re bat­mış bir in­san bu ka­dar güç mer­ke­zi ha­li­ne dö­nüşÂ­tük­ten son­ra her ­şe­yi ken­di­si­ni ayak­ta tu­ta­cak şe­kil­de ayar­la­mak is­ter. Hu­kuk dü­ze­nini ta­nı­maz.

”˜30 Mart seçimleri önemli'

Tayyip Erdoğan, 30 Mar­t'­ta yapılacak olan yerel seçimlerde ön­gör­dü­ğü oran­da bir oy alır­sa cum­hur­başÂ­ka­nı ol­ma is­te­ğin­den vaz­geç­mez. Ya­ni Erdoğan bu ko­nu­da­ki ke­sin ka­ra­rı­nı, ye­rel se­çim so­nuç­la­rı­na gö­re ve­rir.
Yükleniyor...
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Atma Şakir 2014-03-05 16:28:05

Madem biliyordun bu zamana kadar niye bir çift kelime dahi etmedin Şeno zamanlama manidar. Persilvanya'daki zat la ilgin olabilir mi acaba ?

banner122

banner215

banner124

banner154

banner191

banner126