Sıddık Sezal Onikişubat Belediyesi için Aday adaylığını açıkladı

Kahramanmaraş Onikişubat Belediye Başkan Aday Adaylığını açıklayan Sıddık Sezal: “Belediyelerin faaliyetlerinin yaklaşık yüzde 70’i Teknik belediyecilik ve İmarla ilgilidir.

Sıddık Sezal Onikişubat Belediyesi için Aday adaylığını açıkladı

31 Mart seçimlerine kısa bir süre kala adaylar bir bir piyasaya çıkmaya başlıyor. Onikişubat Belediye Başkan Aday Adaylığını açıklayan Sıddık Sezal: “Belediyelerin faaliyetlerinin yaklaşık yüzde 70’i Teknik belediyecilik ve İmarla ilgilidir. 15 yıldır İmar konularının fiilen içerisinde bulunduğumdan İmar sorunlarını yakinen bilmekteyim” dedi.

AK Parti İl Binasında Onikişubat İlçe Başkanı Fırat Görgel’e aday adaylığı başvurusunu yapan ve ardından kürsüye gelen Sezal yapacaklarını anlattı. Kısaca kendinden bahseden Sezal: “Bu gün 10 Kasım vesilesiyle ölümünün 80.nci yılında Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle minnetle anıyorum. Kısaca kendimi tanıtmak istiyorum. 1961 Kahramanmaraş Merkez doğumluyum. İlk, Orta ve Lise eğitimimi Kahramanmaraş’ta yaptıktan sonra 1978 yılında bugünkü ismi İstanbul Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık bölümüne girerek 1982 yılında mezun oldum. Askerliğimi Yedek Subay olarak Ankara Genelkurmay İnşaat Emlak Dairesinde Mimar olarak yaptım. Daha sonra bu güne kadar Kahramanmaraş’ta Mimar, Müteahhit ve İnşaat Malzemesi Pazarlama işiyle uğraşmaktayım. Evli ve iki çocuk babasıyım” dedi

MECLÜS ÜYELEĞİ YAPTIM

konuşmasını şöyle sürdürdü: “2004 yılında ve 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Ak partiden Belediye Meclis Üyesi olarak görev yaptım.2014 yılındaki Yerel seçimlerde Onikişubat İlçesi Belediye meclis üyesi ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye meclis üyesi olarak seçildim.2004-2009 yılları arasında İmar Komisyonunda görev yaptım. Bu dönemimizde de yaklaşık 5 yıldan beri, Büyükşehir Belediye başkanımızın ve Meclis üyelerimizin görevlendirmesiyle ve takdiriyle Büyükşehir Belediyesi İmar ve Bayındırlık Komisyonu Başkanı olarak görev yapmaktayım. Hiçbir Belediye Başkanı ben şehrin bütün sorunlarını çözdüm, ihtiyaçlarını giderdim diyemez. Çünkü şehirler canlı varlıklar gibidir, bugün ihtiyaçları karşılarsınız, gelecek zamanlarda yeni ve farklı ihtiyaçlar doğar. İnsanlar doğumundan ölümüne kadar Belediye hizmetlerinden yararlanmak durumundadır.

TEKNİK KISMI BİLİYORUM

Belediyelerin faaliyetlerinin yaklaşık yüzde 70’i Teknik belediyecilik ve İmarla ilgilidir. Geriye kalan yaklaşık yüzde 30’u sosyal belediyecilik ve diğer faaliyetlerle ilgilidir.15 yıldır İmar konularının fiilen içerisinde bulunduğumdan İmar sorunlarını yakinen bilmekteyim.

408.000 nufusuyla metropol ilçemiz Onikişubat (Dulkadiroğlu 228.000) Türkiye’de nüfusu 32 ilden büyüktür. Bu 408.000 kişiye hizmete talibim. Peygamber efendimiz s.a.v insanların en hayırlısı, insanlara hizmet edendir buyurmaktadır.biz göreve hizmet için talibiz. insanların hayırlısı olmaya talibiz. biz önce Allah rızası için sonrada halkımızın rızası ve memnuniyeti için çalışıyoruz. Allah’ın razı olduğu kişiden kullarıda razı olur.

GÜZEL İŞLER YAPILDI

Önceki dönemlerde belediye başkanlarımız ve bu dönemde büyükşehir belediye başkanımız ve ilçe belediye başkanlarımız ve ekibi güzel hizmetlere imza atmışlardır. daha önceki hiçbir dönemde bu dönemdeki kadar büyük hizmetler yapılmamıştır. Bu şehre bir çivi çakandan, taş üzerine taş koyandan Allah razı olsun denilmesi gerektiği görüşündeyim. AK Parti hizmet standartını çok yükseltmiştir. Yol ,kanalizasyon ,içme suyu gibi altyapı hizmetleri artık standart olmuştur ve vatandaşımızı artık memnun edememektedir. hizmet çıtasını daha yükseklere, bayrağı daha yükseklere çıkarmak istiyorum.

KENTSEL DÖNÜŞÜM

Birinci derece deprem bölgesinde bulunan şehrimizin heran beklenen ve yaklaşan deprem afetine hazırlıklı olması için riskli binaların hızla dönüşmesi hayati önem arzetmektedir.2000 yılından sonra mevzuata uygun yapılar depreme dayanıklıdır. Bundan önce yapılan yapılar riskli binalardır. Deprem öldürmez yapı öldürür. Kentsel dönüşümde bazı mahallelerimizi mecliste kentsel dönüşüm alanı ilan etmemize rağmen istenilen yol kat edilememiştir. Fatih Mahallesinde, Mağralı Mahallesinde, Serintepe Mahallesi gibi birçok mahallemizde dönüşüm gerekmektedir. Bu konuda yoğun gayret gösterilmesi gerekmektedir. Belediyelerimiz sınırlı bir alanda örnek bir kentsel dönüşüm uygulayarak özel sektöre örnek oluşturmalıdır.

imarla ilgili çalışmalar yaparak ,sanayicimize, müteahhidimize ve bütün meslek gruplarına uygun arsalar oluşturmak düşüncesindeyim.

ÇOK ÇALIŞACAĞIM

5393 sayılı belediye kanunun 14.maddesinde bulunan belediyelerin görevlerini hakkıyla yapmak için adayım. Ekonomi ve ticaretin geliştirilmesi hizmetleri ve gençlik ve spor hizmetlerine daha ağırlık verilmesi görüşündeyim. İlçemizin var olan turizm potansiyelini azami seviyeye çıkarmamız gerekmektedir. Şehrimizi ve ilçemizi ülkemizde ve dünyada marka şehir yapmaya çalışacağız. Ulaşımda başlanılan projeleri bitirmek, başlanmayanlara başlayacağız. Donatı alanı olan parklarımızın sayısını, niteliğini ve büyüklüklüğünü artıracağız. Fatih Sultan Mehmet Han hüner şehir inşa etmektir. Asıl hüner insanları mutlu etmektir demiştir. İlçemizi insanların mutlu olduğu daha yaşanabilir hale getirmeliyiz. Belediye Başkanı yöneticidir. İki şeyi de iyi yönetmelidir. Birincisi parayı iyi yönetmelidir. İkincisi insanı iyi yönetmelidir. Hayırseverleri teşvikle tesisler yaptırmak lazımdır. Birçok vatandaşımız taziye evi ,camii yaptırmak için belediyelerimizden arsa istemektedirler. Bunlara yardımcı olunması gerekir.

OMUZ OMUZA OLACAĞIM

Fırat Görgel isminde altın gibi bir ilçe başkanımız var. Hanefi Mahçiçek isminde gece gündüz koşturmaktan yorulmayan mevcut belediye başkanımız var ve müracaat edecek kardeşlerimiz vardır. Bizler niyet ve gayretlerimizden sorumluyuz. Sonuç Allah’a aittir. Gözbebeğimiz olan Onikişubat ilçemiz için hayırlısı hangi başkan aday adayı ise onun olmasını Allah’tan niyaz ediyorum. Genel merkezimiz tarafından aday gösterilen kardeşimizle de omuz omuza sahada çalışacağımızı ifade etmek istiyorum”

YORUM EKLE
YORUMLAR
el vela vel bera
el vela vel bera - 9 ay Önce

sezal diye milletvekilimiz var bir de belediye başkanı olsun ilçenin adını önceki mağralı belediyesi yapmıştı buda sezaller belediyesi yapar. Maraş ailelerinin çiftliği ne de olsa.

smt
smt @el vela vel bera - 9 ay Önce

digerlerine aday sezal yokmu onlarada sezal olsun bitsin memleketin adi de sezal olsun

maraş
maraş @el vela vel bera - 9 ay Önce

aynen katılıyorum her yer sezal ve akrabaları doldu

bnt
bnt @el vela vel bera - 9 ay Önce

aynen katılıyorum artık bu memlekete cep doldurmak için belediye başkanı olan kimse istemiyoruz bi zahmet belediye başkanı bile olmasın kendi kendine daha çok gelişir bu şehir

Fenasikerim
Fenasikerim - 9 ay Önce

Ne bu arkadaş sezallar pakdil ler karayaglilar öksuzler karalar yeter halkın içinden biri yokmu

Burak
Burak - 9 ay Önce

Büyük şehirde yedikleri yetmiyor ya rüşvete yolsuzluk a devam

KAHRAMAN ÖKKEŞ
KAHRAMAN ÖKKEŞ - 9 ay Önce

HANEFİ MAHÇİÇEK OLAMAZ İNSALLAH...ÇALIŞAN AKTİF,DİNANMİK BİR BAŞKAN İSTİYORUZ GÜZEL İLÇEMİZE.ŞİMDİDEN H.OLSUN DİYORUM SIDDIK BAŞKANIMIZA.İSMİNİ DAHİ İLK DEFA DUYDUM YANDAŞI DEĞİLİM YANİ.

zeki
zeki - 9 ay Önce

bu şehirde soyadın olucak herişin döner

Önder
Önder - 9 ay Önce

Sezallardan başka kimse yok mu bu memlekette

İiii
İiii - 9 ay Önce

Sezal ailesinin yediği yetmezmi doymadilarmi daha

ali kaya
ali kaya - 9 ay Önce

memlekette sizden başka kimse yok mu her yere aday oluyorsunuz..

ENS
ENS - 9 ay Önce

herkes böyle konuşuyor ama yinede bu adamlar kazanıyor ilginç olan taraf bu

46
46 - 9 ay Önce

Herifler doymadi. Havaalaninin oradaki petrolü yerine en afilli yeri almalarina ragmen birakmadilar.

asılkahramanmaraşlı
asılkahramanmaraşlı - 9 ay Önce

babasının oğlu...

Ökkeş46
Ökkeş46 - 9 ay Önce

Anlamadınız mı hala, çözemediğiniz mi! Şehrimizi yıllardır kriptolar yönetiyor. Türk görünümlü, Müslüman görünümlüler... Sermaye onlar da, bürokrasi onlarda. Osmanlı döneminde de en güzel bağlar, bahçelerde onlardaydı. Irkçılık yaptığımı iddia eden biri yorum yaparsa bilin ki o da kriptodur.

EDE 46
EDE 46 - 9 ay Önce

SENİ DE YUTARLAR.
ANKARA DA ADAMI OLAN KAZANIR.
GERİSİ BOŞ.

HANİF
HANİF - 9 ay Önce

Konuşmanın geneline bakarak inşaAllah maşaAllah diyerek girmiş. Artık fetöden sonra helede maraşta her Allah diyenin ardından gidilmeyeceğini herkesin bilmesi gerek , Konuşmalar sanki birine göbekten bağlı bir tipe benziyor. 15 yıldırda belediyede olduğuna göre çarkı iyi biliyor demektir. Memleketimin güzide insanı yin bu tiplere oy verir ardından 4-5 yıl ağustos böceği gibi söylenir.

Bunlar olacaksa
Bunlar olacaksa - 9 ay Önce

Hanifi başkan kalsın bunlar hanifi bey kadar calisamaz


SIRADAKİ HABER