Ünal Ateş: Eroğan Bu Soruları Milletvekillerine ve Belediye Başkanlarına Sorabilecek mi?

CHP Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş, bugün Kahramanmaraş'a gelecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ak Partili Belediye Başkanlarına ve milletvekillerine sorması için bir dizi soru paylaştı. Ateş "Kahramanmaraş'ı siz mi yoksa 6 aile mi yönetiyor" dedi.

SİYASET 07.11.2020, 10:34
Ünal Ateş: Eroğan Bu Soruları Milletvekillerine ve Belediye Başkanlarına Sorabilecek mi?
banner257

CHP Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş, bugün Kahramanmaraş'a gelecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ak Partili Belediye Başkanlarına ve milletvekillerine sorması için bir dizi soru paylaştı. Ateş "Kahramanmaraş'ı siz mi yoksa 6 aile mi yönetiyor" dedi.

CHP ONİKİŞUBAT İLÇE BAŞKANI ÜNAL ATEŞ'İN AÇIKLAMASI!

Erdogan, Bugün İl Kongresi için Kahramanmaraş'a geliyor.

Yine bir sürü süslü laf, dudak uçuklattıcı rakamlar, şöyle yaptık böyle yaptık hikayeler...

AK Parti Genel Başkanı kendi teşkilatına milletvekillerine belediye başkanlarına şunları bir sorsun, cevap alabilecek mi?

1- 20 yılda biten Göksun Yolu'ndan başka Andırın, Elbistan, Afşin, Ekinözü, Nurhak, Çağlayancerit yollarını niye yaptırmadınız?

2- Su zengini olan Kahramanmaraş'ta susuzluk çeken mahalle, köy, kasaba var mı ? Varsa niçin bu su problemi çözülmedi?

3- 1. Derece deprem bölgesi olan ve bütün uzmanların işaret ettiği çok büyük bir depremin beklendiği Kahramanmaraş'ta deprem için hangi önlemleri aldınız? Her seçimde seçim vaadi olarak verdiğimiz kentsel dönüşüm ile ilgili neler yaptınız? Fakir fukaranın evi başına çökmesin diye fakir fukaraya sağlam konut mu, inşa fakir fukaranın elinden arsasını tarlasını almak için dümen mi çevirdiniz ?

4- Aksu Çayı niye hala simsiyah? Aksu çayının toplandığı baraj gölünde üretilen balıkları kime yediriyorsunuz

5- Çevre felaketinin yaşandığı illerin başında gelen Kahramanmaraş'ta Afşin Elbistan Termik Santrali veto edilen yasaya rağmen niye hala çalışıyor? Bacasına niçin hala filtre takılmadı?

6- Şehir merkezinde trafik ve ulaşım problemi niçin çözülemiyor? Başta Merkez ilçeler olmak üzere toplam 11 ilçemizde son 2 yılda ne hizmetler yaptınız?

7- Büyükşehir olarak köy statüsünden mahalle statüsüne geçen yerleşim yerlerimizde, yani eski köylerimizde altyapı içme suyu ve yol su problemini çözdünüz mü?

8- Türkiye'nin sanayide 14 büyük kenti olmasına rağmen eğitimde niçin hala 60. sıradasınız, eğitim ile ilgili hangi çalışmaları yapıyorsunuz?

9- Bu şehir için çok ciddi ekonomik ve kültürel fayda sağlayacak şehrin tanıtımında lokomotif olacak olan Germanica ile ilgili ne çalışma yaptınız?

10- İşsizlik nedeniyle artık gelecekten ve hayattan umudunu kesme noktasına gelmiş olan gençlerimiz için hangi iş imkanlarına sağladınız, bununla ilgili ne yatırım yapıyorsunuz?

11- Ve en son milletvekillerine belediye başkanlarına u soruyu sormalı... Bu kenti siz mi yoksa bu kentteki 6 büyük ailemi yönetiyor?

Eğer bu soruları sorabilirse Kahramanmaraş'a Cumhurbaşkanı geliyor demektir? Soramıyorsa AKP Genel Başkanı geliyor.

Yorumlar (10)
GÖREN GÖZ 3 hafta önce
ÜNAL BEY, SİZDE ÖYLE ZOR SORULAR SORUYORSUNUZKİ,ÇAŞILTIKLARI YERLERDEN SORUN. MESELA, DIŞ GÜÇLER DEYİN, YOLLAR KÖPRÜLER DEYİN BURALARDAN GELİN. ONLAR SİZİN DEDİKLERİNİZE BAKMIYORLAR, ONLARI İLGİLENDİRMİYOR. SİZLER SANKİ AKSU ÇAYINDA ÇAYMI DEMLEYİP İÇEÇEKSİNİZ, ORADA SANKİ ÇİMECEKMİSİNİZ.
maraşlı 3 hafta önce
ne olacak bu suriyeliler diye sorun yetti artık...
milliyetçi 3 hafta önce
bu hükümet göndermez bunları ya hükümet değişecek onlar gönderecek yada en sonunda halk çıldıracak katliam yapacak ve halk çıldırırsa önüne geçemezler türkiyede'de bir iç savaş çıkar
değişik 3 hafta önce
vatandaşlık alacaklar,oy kullanacaklar ve yarın öbürgün biz devlet isterik diyerek bu devlete başkaldıracaklar..
Doğrucu Davudiye 3 hafta önce
Bu 6 aile kim bilen yazsın da ben de öğreneyim
Maraşlı 3 hafta önce
1 NERGİZ
2 GEDEMENLİ
3 FİNCAN
4 KAHVECİ
5 KANBUR
6 ÖKSÜZ AİLELERİDİR TAHMİNİM.
MARAŞLI 3 hafta önce
ÖNSEN MAHALLESİ 4 GÜNDÜR SUSUZ YIL 2020 BANA EXPO YAPIYOR SUYUM YOK İÇECEK
Fatih 3 hafta önce
Edeler sütçü imamın torunları sizin bakanınız benim der belediye başkanlari millet vekilleride gözünü boyar çeker gider maraşlıda 100/70 oy verir olacağı bu
yerel halk 3 hafta önce
cidden ne yaptınız
kmkm 3 hafta önce
içinden 2 tane akarsu geçen isni suçatı olan köy mayıs kasım arası tüm günler susuz kalıyor, köye gelen suyu çardak sahipleri, ormanın içine kaçak ceviz ağacı diken kaballamacılar, villasında havuzu olanlar kullanıyor halk susuz, zaten normalde yemiyordu su şimdi hiç yetmiyo
banner112
açık
Günün Anketi Tümü
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Namaz Vakti 29 Kasım 2020
İmsak 05:53
Güneş 07:19
Öğle 12:25
İkindi 15:00
Akşam 17:22
Yatsı 18:42