Ünal. Bu saldırı batı dünyasının dünyanın kalbine ektiği İslam nefreti tohumunun sonucudur

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, Yeni Zelanda'da silahsız, masum insanların camide ibadet ederken katledilmesinin bütün dünya tarafından nefretle kınanması gerektiğini söyledi.

Ünal. Bu saldırı batı dünyasının dünyanın kalbine ektiği İslam nefreti tohumunun sonucudur

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Yeni Zelanda'da camide namaz kılan Müslümanların katledilmesiyle ilgili yaptığı açıklamaya tepki göstererek, "Kemal Kılıçdaroğlu'nun Yeni Zelanda'daki saldırıyı İslam ve İslami terörle birlikte zikretmesini nefretle, şiddetle kınıyorum" dedi.

Mahir Ünal, Kahramanmaraş'ta alışveriş merkezini ziyaret edip esnaf ve kent sakinleriyle bir araya geldi. AK Parti İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici'nin eşlik ettiği ziyarette Ünal, girdiği mağazalarda çalışanlardan ve müşterilerden yerel seçimlerde partisinin adaylarına destek istedi. Mahir Ünal'a AVM'de gezerken karşılaştığı bir çocuk "Ben de sizin gibi bir siyasetçi olmak istiyorum" dedi. Çocukla yakından ilgilenen Ünal, "Bu topraklarda Selçuklu'yu Osmanlı'yı anlamadan hiçbir şeyi anlayamayız" diyerek Osmanlı ve Selçuklu tarihini anlatan 2 kitap hediye etti.

'NEFRET TOHUMLARININ SONUCUDUR BU KATLİAM'

Gazetecilere açıklamalarda bulunan Mahir Ünal, Yeni Zelanda'da silahsız, masum insanların camide ibadet ederken katledilmesinin bütün dünya tarafından nefretle kınanması gerektiğini söyledi. Ünal, "Ama bu olay, şu çok iyi bilinsin ki, özellikle Batı dünyasının dünyanın kalbine ektiği İslam nefreti tohumunun sonucudur. Dünyanın kalbine ekilen nefret tohumlarının bir sonucudur bu katliam" diye konuştu.

'YENİ ZELANDA BAŞBAKANI BİLE ANLATTI'

Terörün dini, dili ve ırkının olmadığını, nereden gelirse gelsin dünyanın her yerinde şiddetle kınanması gerektiğini ifade eden Mahir Ünal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Yeni Zelanda'daki terör saldırısıyla ilgili yaptığı açıklamalara da tepki göstererek şunları kaydetti:

"Bugün özellikle içeride de muhalefetin, Kemal Kılıçdaroğlu'nun Türkiye'ye sığınan Suriyelilere dönük kullandığı dil de çok tehlikeli bir dildir. Ve yine Kemal Kılıçdaroğlu'nun Yeni Zelanda'daki saldırıyı İslam ve İslami terörle birlikte zikretmesini nefretle, şiddetle kınıyorum. Yeni Zelanda Başbakanı bile caninin neden bu katliamı işlediğini açık bir şekilde anlatırken Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu katliamı İslam dünyasına ve İslami teröre bağlamasını şiddetle kınıyorum. İslami terör olmaz. Musevi terörü, Hristiyan terörü olmadığı gibi İslami terör de olmaz. Çünkü terörün dili, dini, ırkı olmaz; terör, terördür, şiddet şiddettir. Dünyanın her yerinde kimden gelirse gelsin terörü dünya kınamadığı sürece dünya terörden kurtulamaz. O yüzden ben 'Terörün dini, dili ırkı olmaz' diyorum. Kemal Kılıçdaroğlu'nun Yeni Zelanda'daki terörü İslam'la ve Müslümanlarla özdeşleştirmesinden dolayı kınıyorum ve özellikle Batı'yı artık insanlığın kalbine nefret tohumu ekmemeye davet ediyorum. Çünkü bu nefret bumerang gibi döner, sonunda sizi vurur."

YORUM EKLE
YORUMLAR
rozturk.59
rozturk.59 - 10 ay Önce

Siz Önce Kendi Ülkenize ve Vatandaşlarınıza Bakın ve İlgilenin. Sizi Zelanda' lılar Değil Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Seçti. Kılıçdaroğlu İle Değil Ülkeyle İlgilenin. Yalan Dolanla, Gündem Değiştirmekle Beceriksizliklerinizin Üstünü Örtmeye Çalışmayın...!!!???

Bak hele yaw he
Bak hele yaw he - 10 ay Önce

Seni kahramanmarasli olarak biz kiniyoruz degisen birsey varmi yok siz once birbirinizi kinayiniz secim yaklastimi halkla ic icesin aman ne desek bos

Turan Kaya
Turan Kaya - 10 ay Önce

Sayın Mahir Ünal bir anket yapın bakalım suriye lileri isteyen kaç kişi çıkacak.Adamlara ilaç beleş her köşe başında dükkan açtılar Tüp bile satıyorlar.Hepsinde kaçak sigara var.Vergi vermiyorlar.Çocuk başı para alıyorlar.Ev kirasını devlet veriyor.Durmadan doğuruyorlar.Hep diyorsunuz ya beka sorunu var gerçekten beka sorunu var.

hayrettin
hayrettin - 10 ay Önce

maraş halkıda senden nefret ediyor

Padişah mahir
Padişah mahir - 10 ay Önce

Kılıçdarogluda senı duydu ve çok umursadı ... bizim karnımız çekişme siyasetıne tok sayın vekıl .bize dulkadıroglundakı sit alanından bahset .bize cucelıye kopruden bahset .bize andırın kadırlı arası yoldan bahset .bize 2 tane çürük stat yaptınız onun yerıme adamgıbı 20bın kısılık staddan bahset .

smtkmlk
smtkmlk - 10 ay Önce

Avm yerine pazara gitseydiniz Mahir bey...

Murat Gün
Murat Gün - 10 ay Önce

Sende Allah korkusu varsa doğruyu söyle Mahir Ünal seçildin seçileli Kahramanmaraş için ne yaptın ben sadece kılıçdaroğlunu kınamıyorum o hocaefendi dediğiniz yaratığa hocaefendi dediğiniz günler ile birlikte sizleri de kınıyor lanetliyorum hakkım zehir olsun burnunuzdan gelsin sizin.

M Ali Küçüktüfekçi
M Ali Küçüktüfekçi - 10 ay Önce

mahir bizde seni kınıyoruz,maraş'a hangi hizmeti yaptın onu anlat,boş laflarından bıktık,yolun sonu göründü..

2019
2019 - 10 ay Önce

2019 yılında ilimizde gerçekleşmesini istediğimiz konular :
1- istihdam ( kuzey ilçeler için )
2- tarım ve hayvancılık sorunlarının çözümü
3- turizm alanlarının tanıtımı ( esbabı kehf- başkonuş- hançer kanyonu)
4- ilçelere belediye otobüs seferleri
5- Yollar ( Andırın- Göksun ve Ilıca - Maraş
6- Eğitimde ilk onda yer almak
7- Alabalık kültürünün yaygınlaşması

Herkese teşekkürler

Bekçi
Bekçi - 10 ay Önce

Türkiye geneline 8 bin Kahramanmaraş ilimize 140 tane bekçi alımı yapılacaktır
Başvurular 18 Nisan 1 Mart arası
Ayrıntılar : polis akademisi sayfasında
İlgilenen herkese duyurulur


SIRADAKİ HABER