Ünal. Fırnız'da kanuni ve hukuki olmayan bir süreç var

Kahramanmaraş'taki "çardak" kavgasına ilişkin bir gazetecinin sorusu üzerine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal,, hem vali hem de büyükşehir belediye başkanıyla özellikle o bölgedeki pek de hukuki ve kanuni olmayan süreçlerin kontrol altına alınması hususunu görüştüklerini söyledi.

Ünal. Fırnız'da kanuni ve hukuki olmayan bir süreç var

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Kahramanmaraş Valiliği önünde düzenlenen bayramlaşma töreninin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, İslam coğrafyasının Kurban Bayramı'nı kutlayarak, bayramın hayırlara vesile olması, tüm dünyaya barış ve huzur getirmesi temennisinde bulundu.

Kahramanmaraş'taki "çardak" kavgasına ilişkin bir gazetecinin sorusu üzerine Ünal, hem vali hem de büyükşehir belediye başkanıyla özellikle o bölgedeki pek de hukuki ve kanuni olmayan süreçlerin kontrol altına alınması hususunu görüştüklerini söyledi.

Bölgenin turizm yönüne dikkat çeken Ünal, "Özellikle o bölgenin turizme dönük olması, insanların o bölgede piknik yapma ya da bir süre orada bulunmak istemesini, birilerinin bu şekilde istismar etmesi hiçbir şekilde kabul edilebilir değil. Bu konuda hem valiliğimiz hem de büyükşehir belediyemiz üzerine düşen sorumluluğu yerine getiriyor. İnşallah önümüzdeki günlerde de bununla ilgili gerekli tedbirler alınacak." dedi.

-Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan da kavgaya ilişkin, şunları kaydetti:

"Bu olayda hastaneye geldikten sonra jandarmaya haber veriliyor. Olayla ilgili veriler kaliteli ve net bir şekilde toplanıp adli makamlara sunulmuş durumda. Hem idare yönden hem de adli yönden en etkili ve üst düzeyde bir ilgiyle soruşturmalar devam etmektedir. Tüm verilerin toplanıp savcılar koordinesinde gerekli incelemelerin ardından gereği yapılacak."  

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2019, 15:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
DOBRA DOBRA
DOBRA DOBRA - 2 ay Önce

2 HAFTA ÖNCE YAVŞAN YAYLASINA GİTTİK GİRİŞTE HEMEN 12 TL.HARAÇ KESERGİBİ TERLEDİK.HAVASI VE SUYUNA DİYECEK YOK.ÇOCUKLAR İÇİN SALINCAKLAR KURULMUŞ AMA BİNECEK TAHTALARI ÇÜRÜMÜŞ YOK OLMUŞ PASLANMIŞ.AMA BİR YANDANDA HARAÇ KESER GİBİ PARA TOPLANIYOR.NEREYE BUHARLAŞIYOR BU PARALAR DEVLETİN HABERİ VARMI BURADAN HARAÇ TOPLANDIĞINDAN.YOKSA AHBAP ÇAVUŞ İLİŞKİLERİNDE OLDUĞU GİBİ ARADA BUHARLAŞIYORMU.????????

vatandaş
vatandaş - 2 ay Önce

Bayramın 1 . günü olay çıkan yer özel mülkiyet. Bu bilinmeli. Bundan 2 yıl önce suçatı muhtarı Fırnız Vadisinin işgali ile ilgili 11 kuruma şikayet dilekçesi verdi.Ama nedense (Siyasi baskıdan korktuğu için mi) bu 11 kurum konuya sahip çıkmadı. örneğiö Orman Bölge Müdürlü Fırnız vadisinde orman arazisi yok dedi. Kahramanmaraş Milli Emlek Müdürlüğü ise Fırnız Vadisi tamamen orman arazisi dedi.geçen bu iki yıl içinde Fırnız Vadisi Suçatılı köylü tarafından talan edilerek işgal edildi. İmar barışı da bu işe fırsat yaratarak yağmalamayı artırdı. Sonunda bu gün fırnız da 21 ade çardakçı töredi. Bu Devlet otoritesinin olmadığından kaynaklandı.Orman müdürlüğü bu işgale bir dur dese idi bu olmazdı.Bu gün Fırnzı vadisi içerisinde Fırnız Çayına bentler yapılmış, Tuvaletler yapılmış orman içine yollar açılmış, köprüler yapılmış ama Devletin haberi olmamış. Böyle bir şey olurmu. Burası suriye toprağı mı ki haberleri olmasın. derhal Valilik bu olaya elatmalı işgal edilen orman ve hazine arzisindeki çardajçılar çıkartılmalı, tuvaletler kapatılmalı, köprüler kaldırılmalı bendler kaldırılmalı vs. vs. yani devlet otoritesi sağlanmalı. bu kavga olayıda bu yapılacak hayırlı işe vesile olur inşAllah

SUÇATI46
SUÇATI46 @vatandaş - 2 ay Önce

vatandaş ne konuştuğuna dikkat et öyle konuş suçatı halkı kim çardaklar kimin önce bi neyin ne olduğu öğren ondan sonra yorum yap birşey biliyor gibi roman yazar gibi yazmışınız.terbiyesizlik yapıp suçatının halkı talan etmiş yağmalamış ne demek bu yaptınız yorumlara dikkat......

Halit Eroglu
Halit Eroglu - 2 ay Önce

Bu zamana kadar aklınız neredeydi

46 musti
46 musti - 2 ay Önce

DEVLET,VALİ,KAYMAKAM,BELEDİYE,VE DİĞER KURUMLAR DENİNCE TORPİL ADAM KAYIRMA RANT RÜŞVET BANKAMATİK MEMURU AKLIMAGELİYOR NEDEN ACABA.DEVLET YÖNETİMİMİZİN ÇOK ŞEFFAF OLMASINDAN OLABİLİRMİ.

BİZİM HANİFİ
BİZİM HANİFİ - 2 ay Önce

MAHÇİÇEK NERDE GÖBENİ ŞİŞİRİ ACABA.

döngel mağaraları
döngel mağaraları - 2 ay Önce

aynı sorun döngel mağaralarına girişte de var. araç başı 10'ar lira alıyorlar ve ayrıca çardak için de çardak başı para alıyorlar.

Metin
Metin - 2 ay Önce

kapatın hepsini kanunsuzluk var buralarda

Kemal 46
Kemal 46 - 2 ay Önce

Geç kalınmış bir karar olsada hele şükür. Ilıca kaplıcaları gibi belediyeye ait olsun işletmesi.

Halit Eroglu
Halit Eroglu - 2 ay Önce

Bu zamana kadar aklınız neredeydi birileri kazansın diye özele veriyor

Maraşlı
Maraşlı - 2 ay Önce

Sayın vekil siz bu şehir başına gelmiş en büyük talihsizliksiniz

Kadir
Kadir - 2 ay Önce

Jandarmaya haber vermemeleri doğal çünkü jandarmada da sıkıntı var.

İnsan
İnsan - 2 ay Önce

İnsan memleketin güzelliklerini görmek için para veririm mi. Yeşil göze misafir gittik iki araç araç başı 15 TL istendi. Misafir böyle şeymi olur. Memleketimin güzelliğini para vererek imi görecem dedi. Girmedi protesto etti. O kadar yol geldik. Çok üzücü.yetkililere havale ediyorum.

Vatandaş
Vatandaş - 2 ay Önce

Şimdi yandınız insanlıktan nasibini almamış tipler. Ahım vardı size. Sürüm sürüm sürünün inşAllah.

Mustafa Aydoğan
Mustafa Aydoğan - 2 ay Önce

Gerekli önlemleri alınız illa bir olay olmsana gerek yok

GK
GK - 2 ay Önce

birilerinin o bölgeye sahiplenmesi. mantık DışI DEVLETIMIZIN DERHAL O BOLGEGEYI HALKA AÇMALI. ve ücretsiz yapmalı .HALKA kazandırılmalı. 0 kişi ler ordan uzaklaştırılması lazım?.

Hakanx
Hakanx - 2 ay Önce

Bu saldıranları bir ahıra kapatmak lazım

maraşlı
maraşlı - 2 ay Önce

sayın kanal46 ; fırnızdaki kavga olayını tek tarafın pişknikçilerin haberini ve beyanatını vererek ( adalet ve yargı da her iki tarafında dinlenmesi sonucu yargı verilmesi gerekir) diğer tarafı haksızca linç ettiğinizi biliyorsunuz değilmi.? Bu yatafsız haber ilkesine yakışmaz.Madem bu olayı haber yapacaksın her iki tarafta da mağdur olanlar var, onları da haber yapsana, onlarında manşet manşet resimlerini yayınlasana onlarında beyanatını yayınlasana . yazık olmuş bu haberini beğenmedim. ve taraflı geldi bana ...

Kadir
Kadir @maraşlı - 2 ay Önce

Hadi hadi. Sen de ordansın belli.

Ergün ERSAVAŞ
Ergün ERSAVAŞ - 2 ay Önce

Bu yaşananlar, çok üzücü ve esef verici bir olay. Bu yaşananlardan sonra , yetkililer imiz ivedi bir şekilde bu olayı çözüme ulaştırmalı. Burada yaşanan olay belki de bardağı taşıran son damlaydı. Adamlar kendi kafalarına göre fiyat belirleyecek, resmen haraç kesiyorlar. Aldıkları ücretin karşılığında hiç bir hizmette yok. Wc ler pislikten geçilmiyor, çardaklar bakımsız ve rastgele yapılmış. İnşAllah yaşanan bu olay, hayra vesile olurda, bu şehir eşkiyalarına hadleri biran önce bildirildi. Şiddete maruz kalan aileye ise büyük geçmiş olsun.

Fahri gürdal
Fahri gürdal - 2 ay Önce

Kanuni ve hukuki olmayan
Gıda törerü nezaman önlenecek sayın vekilim illaki birilerinin canı yanıncamı ilgileneceksiniz

Yalanmı
Yalanmı - 2 ay Önce

Ormanın ici nasıl özel mülkiyet oluyor özel mülkiyet verilecekse şehit ve gazi ailelerin tasarrufuna verilsin buyursun beyler

Türk
Türk - 2 ay Önce

Duyulmasa devam yani... Sizin müslümanlıgınız bu kadar işte. Allahınızdan bulun kim nereyi peşkeş çekiyorsa gebersin... Torpille belediye ye işe girdirenleri de Allah çayır çayır yaksın inş...

Avrupali
Avrupali - 2 ay Önce

Sayin unal ben yur disindan geldim Kahramanmaraş ta ailem var onlari ziyarete geldim aksam bi aileyi ziyarete giderken avrupa trafic kurallarina uyarak trafic te seyir halindeyken trafic isigi kirmizi yandi dur dum ve arkamdaki araca baska bi arac arkadan carpti arkamdaki aracin sofuru aractan indi ve beni isikta durdugum icin sucladi ve beni tehtit ederek kufur ederek tahrik etmeye basladi ben o vatandasa uymadim ve yoluma devam ettim lutfen sayin Ünal bu gibi olaylarin olmamasi icin bazi sofurleri bilgilendirmenizi ve insanliga cagirmanizi rica ederim su guzel Kahramanmaraş imizin adini kirletmeyelim bazi cezalar caydirici oldumu halk yapmaz ama caydirici degilde menfatci oldumu daha cok avrupali turkler memleket ozlemi ceker


SIRADAKİ HABER

banner122