Ünal: Yargıda bir operasyon yapılmasına izin vermeyiz

AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, "Paralel Yapı'nın şantajlarla yargıyı ele geçirmesi açıkça bir darbedir. Gerekeni yaparız" dedi

Ünal: Yargıda bir operasyon yapılmasına izin vermeyiz
AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal Meclis'te gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

Demokrasilerin gelişmesinin krizlere bağlı olduğunu belirten Ünal, "Demokrasiler kendi krizlerini çözdükleri oranda gelişirler. Bizim demokrasimiz bugüne kadar krize girdiğinde hep müdahale, muhtıra ve darbe ile karşılaştı. Demokrasimiz gerçek anlamda son 12 yılda kendi gerçek krizlerini yaşayarak ve yüzleşerek bugünlere geldi. Yargı krizi de bunlardan bir tanesi" dedi. 

İktidarın HSYK'nın demokratikleşmesi için adım attığını ama birilerinin orada zümreleşmeye kalkıştığını ifade eden Ünal, "Devlete operasyon çekmeye kalktılar. 17 ve 25 Aralık operasyonunu yapanlar bugün gözümüzün içine baka baka HSYK'da kendi kontrollerini sağlamak istiyorlar. Bir grubun ya da zümrenin yargıyı ele geçirmek için oluşturduğu bu örgütlü koordinasyon isterse bu seçimleri kazansın bizim için gayrimeşrudur. Çünkü biz sandıktan milletin oyları ile çıkmış milletin iradesini temsil eden seçilmiş hükümetiz. Dolayısıyla milletin iradesi dışında birtakım ayak oyunları ile pazarlıklarla hareket edenlere milletin temsilcileri olarak hükümet izin veremez." Paralel Yapı'nın birtakım şantajlarla yargıyı ele geçirmesinin açıkça bir yargı darbesi olacağının altını çizen Ünal, "Biz bu durumda üzerimize düşeni yaparız. Askeri darbelere karşı parlamento bugüne kadar ne yapmışsa, bugün de yargı darbesine karşı gerekeni yapacaktır. Meclis açıldığında bu parlamento üzerine düşeni yapacaktır. Burada gayri meşru yöntemlerle seçime gidiliyor. Bu tarafta ise milletin seçtiği meşru bir hükümet var. Yargıda bir operasyon yapılmasına izin vermeyiz" mesajı verdi. 
YORUM EKLE
YORUMLAR
GÖREN GÖZ
GÖREN GÖZ - 5 yıl Önce

HELAL OLSUN SİZE EN UFAK BİR OLAYI DAHİ BURAYA BAĞLIYORSUNUZ ONLAR PARELELDE SİZİN YAPTIĞINIZ KADROLAŞMA NEDİR SİZİN ÇABANIZ PARELEL DEĞİL KENDİ PARELELİNİZİ KURMA ÇABASI DEĞİLMİ.kUVVETELER AYRILIĞINI ORTADAN KALDIRMAK DEĞİLMİ HERŞEYİNİZ TRÜBİNE OYNAMAK VATANDAŞTA BÜYÜK BİR ALGI OLUŞTURARAK YAPTIKLARINIZIN DOĞRU OLDUĞU İZLENİMİ VERMEKTEN ÖTE BİRŞEY DEĞİLDİR.

ALi
ALi - 5 yıl Önce

Halk olarak bu adama artık sus diyeli adamın sandığa da tahammülü kalmamış neymiş HSYK ya müdahale edeceklermiş. Sen önce otur kendi iline sahip çık 12 yıldır bitirilemeyen göksun yolunu yap, ondan sonra çık konuş.

hökkeş
hökkeş - 5 yıl Önce

ayakları taşa takılsa paralel diyecekler.syn ünal sizin istediğiniz olmayınca herşeye müdahale eder oldunuz hani sandığa saygınız vardı.herkes tornadan sizin istediğiniz gibi mi çıkmalı yargıya müdahalenin en güzel örneği bu sözleriniz belki sizin gibi düşünmeyen hsyk olur sa reza zerrap a hesap sorar demi hırsızlıkları ortaya çıkan bakanlardan hesap sorar demi.sen onu bunu bırak biraz şehrine nasıl hizmet ederim ona kafa yor

SIRADAKİ HABER

banner122