Yardımcıoğlu: Bu Ülke Laboratuvar Değil, Bu Millet de Deney Faresi Değil

Dövizin hızla artmasıyla Türk Lirası’nın hızlı bir şekilde değersizleşmesine dikkat çeken Büyük Birlik Partisi (BBP) Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu, “Türk Lirası, para olma özelliğini kaybediyor” ifadelerine yer verdi.

SİYASET 19.11.2021, 00:34
Yardımcıoğlu: Bu Ülke Laboratuvar Değil, Bu Millet de Deney Faresi Değil
banner257
banner226

Büyük Birlik Partisi (BBP) Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu hükümetin döviz kurunu tırmandıran faiz indirimine sert tepki gösterdi. Faiz indiriminin kontrolsüz bir enflasyon doğuracağına vurgu yapan BBP’li Yardımcıoğlu, böyle bir girişimin derin bir ekonomik krizden öte toplumsal huzuru bozacağını ve iç kargaşanın önünü açacağını söyledi. Döviz krizinin derinleşmesiyle halkın daha da fakirleşeceğine işaret eden Yardımcıoğlu, hükümetin akademide sadece teorik olarak yer alan ancak uygulamada bir karşılığı olmayan bir hipotez test ettiğini belirterek; Türkiye’nin laboratuvar, Türk milletinin de deney faresi olmadığını kaydetti.

Faizlerin aşağı doğru çekilme hamlesinin deli bir enflasyonu ortaya çıkarttığını dile getiren BBP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu, “Faiz indirimi yapılırsa dolar kurunu dizginlemek imkânsız hale gelecek Yüksek enflasyon değil deli bir enflasyon oluşacak ki işler daha zor hale gelecek” uyarısında bulundu.

“ZENGİNLER DAHA ZENGİN, FAKİRLERDE DAHA FAKİR OLACAK”

Yardımcıoğlu, “Bu kriz domino etkisi yaratacak. Sadece ekonomik değil Toplumsal huzurun iç kargaşanın önünüde açacak. Döviz krizi derinleştikçe halk daha da fakirleşecek. Mega enflasyonun önü açılıyor. Faiz indirimi ile malları değerlenen zenginler daha zengin, fakirlerde daha fakir olacak. İngiltere’de meydana gelen kriz gibi bir zaman gelecek eldeki mal da para etmeyecek. Daha da önemlisi sosyal yıkımlar, ailede büyük çatlaklar oluşacak. Faize karşıyım ve indirilmesini hep istedim ama şimdi değil. Ateşe benzin dökmeyin” dedi.

“Bu Ülke Laboratuvar Değil, Bu Millet de Deney Faresi Değil!”

Hükümetin, Faiz-Sebep-Enflasyon sonuç gibi akademide sadece teorik olarak yer alan ancak uygulamada bir karşılığı olmayan bir hipotez test ettiğine vurgu yapan Yardımcıoğlu, şöyle konuştu: “Dolar yükseliyor ne diyorsunuz sorusunun cevabı, ‘Suriye’de YPG’ye gereken cevabı vereceğiz’ değildir arkadaş!Hangi danışman bu teoriyi toplum üzerinde ispatlamaya çalışıyor, anlam veremiyorum... Faiz-sebep-enflasyon sonuç gibi akademide sadece teorik olarak yer alan uygulamada bir karşılığı olmayan bir hipotez test ediliyor.Bu ülke laboratuvar değildir. Bu millet de deney faresi değildir. Lütfen bu ülkenin insanına bunu yapmayın! Vatandaş, düğününde bir gram altın takamaz hale geldi.”

banner261
Yorumlar (4)
KRİTİK 2 hafta önce
Ah sayın Yardımcıoğlu ahki ah. Biz biz yüksek yüksek millicilerde bu DENEYİN kullanışlı aptalları olmayız demeye dilin varmıyor, varamıyor.
Ali 2 hafta önce
Muhsin başkan hayatta olsa bu şahıs gerçekten böyle konuşamazdı çünkü partide olmazdı. geçende sosyal yardımlarla ilgili garip garip konuşuyordu. bu şahsı iyi takip edin geçen 1 bu 2 ileride 3.cü hatayı yaparsa kendi eliyle kendi diliyle kendini rezil etmesi sizi şaşırtmasın. Ekonomik durum hepimizin içini yakıyor ama insanın konuştuğu laflara dikkat etmesi gerekir.
Günaydın 2 hafta önce
Her alanda kobay ülkeyiz.
Kara 2 hafta önce
Adamın dedikleri yalanmı 20 senede yaptıklarını 1 senede yıktılar.
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 04 Aralık 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı