Yardımcıoğlu: Şehit Ailesine Küfretmenin Bedelini Bu Millet Sizlere Ödettirecektir!

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu, Bingöl'de şehit ağabeyine “bacını...” diyen İyi Partili Lütfü Türkkan'a sert tepki gösterdi. Yardımcıoğlu, “Şehit ailesine küfretmenin bedelini bu millet sizlere ödettirecektir” dedi.

SİYASET 07.11.2021, 17:05
Yardımcıoğlu: Şehit Ailesine Küfretmenin Bedelini Bu Millet Sizlere Ödettirecektir!
banner257
banner226

BBP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu, İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'ın Bingöl’de şehit ağabeyine küfretmesi nedeniyle bir yazılı açıklama yaparak; Türkkan’ı yaptığı edepsizlikten dolayı kınadı. Türkkan’ın ağzından çıkan küfrün, bağlı bulundukları güruhun zihniyetini yansıttığını kaydeden Yardımcıoğlu, bu ifadelerden sonra Türkkan ve avanelerinin değil siyaset sahnesine, insan içine bile çıkmasında yeis bulunduğunu belirtti.

“HAYASIZLIKTIR, NAMERTLİKTİR, EDEPSİZLİĞİN DANİSKASIDIR!”

Sözde milliyetçi Lütfü Türkkan’ın, argo ve küfür eğilimli üslubunu “Edepsizliğin daniskası” olarak nitelendiren Yardımcıoğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Bir şehit yakınına her ne ahval ve şart içinde olursa olsun, hangi gerekçe ile olursa olsun küfretmek ve özellikle ‘Bacını …..’ şeklinde küfretmek başlı başına bir hayasızlıktır, namertliktir. Edepsizliğin daniskasıdır. Ve yaptığı davranış şecaat arz ederken sirkatin dışa vurmasından başka bir şey değildir. Maalesef adınızda ‘İyi’ olmakla ‘İyi’ olamıyorsunuz. Ve soyadınızda Türk ve Türkkan kelimelerinin bulunması da sizi ‘Türk’ yapmıyor.”

“BU AZİZ MİLLET SİZİ DE GELDİĞİNİZ YERE GÖNDERECEKTİR!”

Türk milletinin geçmişte de söylemi eylemiyle örtüşmeyen Türk ve Türkiye düşmanlarına haddini bildirdiğini aktaran Yardımcıoğlu, şunları kaydetti: “Bu aziz ve kutlu bu millet sizin gibi safsata dolu, olduğu gibi görünmeyen ve göründüğü gibi olmayan güruhu çok defa görmüş ve yaptıkları tüm edepsizlik ve hadsizliklere gereken had bildirimini yapmıştır. Emin olun sizi de geldiğiniz yere gönderecektir. Bir şehit yakınına yapılan bu edepsizliği kınıyoruz. Bunları adam belleyenlere de ‘Uyanın! İşte sizin adam zannettikleriniz bunlar’ diyoruz. Aman ha, diyoruz. Dikkat, diyoruz. Allah bunların şerrinden bu aziz ve kutlu milleti muhafaza eylesin inşallah!”

banner261
Yorumlar (4)
Irfan 4 hafta önce
Halk hiçbirşeyi unutmaz bu zor gunleri zamların yolsuzluğun hesabını sorar tabi küçük ortak olarak sizede sorar unutmayın hükümet ortağı olarak sizde sorumlusunuz
mekselina 4 hafta önce
hoca neden işini yapmıyor? bırakın siyaseti siyasetçiler yapsın
Sadık ozdemir 4 hafta önce
Aynen şehit abisiyim diye twitterden devlet sevgisi milliyetçi duruşu tartışılmaz bakanlık ta yapmış aynı zamanda anne eş nine bir bayana her türlü küfrü yap. O hakmi oluyor. Osman Öcalan trt ye çıktığında hiç sesiniz çıkmadı. Bir oy secim için yapılacak bir seymiydi. O alçaklık. Bakanlar çıkmış birden saldırıyorlar. S peker diye biri twet atıyor. Sus pus. Ne iğrenç bir şeymiş siyaset. Malı götür. Sonra gel cenaze namazı kıl. Allah bu milleti korusun
Ökkeş 4 hafta önce
Öylemi diyorsun, peki öyle olsun....
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 04 Aralık 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı